نظر: چین به دلیل برخورد با هند گفت: با وجود در غیر این صورت

هیچ خارجی دیپلمات می داند چین بهتر از افسانه ای هنری کیسینجر. در کتاب خود در چین کیسینجر روایت یک داستان جالب در این زمینه از هند و چین جنگ در سال 1962. او به یاد می آورد که در ماه اکتبر سال 1962 پس از آن رهبر چین مائو تسه تونگ به نام جلسه خود را بالا فرماندهان نظامی و رهبران سیاسی در پکن. این بود که چین مشغول بود در یک درگیری نظامی با هند و مائو تا به حال تصمیم به شکستن بن بست. او گفت: مخاطبان خود را در “چین و هند هستند و نه محکوم به دشمنی همیشگی. آنها می تواند لذت بردن از یک دوره طولانی از صلح دوباره اما برای انجام این کار چین تا به حال به استفاده از زور برای ‘کشیدن’ هند بازگشت به میز مذاکره است.” کیسینجر می نویسد که “چین اعدام ناگهانی ضربه ویرانگر به مواضع و سپس عقب نشینی به خط قبلی کنترل حتی رفتن تا آنجا که برای بازگشت اسیر هندی سلاح های سنگین”.

امروز زمانی که هند مشغول است با چین در آن بدترین بحران از سال 1962 من یادآوری از این کلمات. 20 شجاع هندی سربازان شهید شده در خونین و زد و خورد با سربازان در Galwan دره. تعداد تلفات است به احتمال زیاد به افزایش است. در شرق لاداخ برخی گزارش ها می گویند چین به زور اشغال بیش از 60 مایل مربع از خاک. این را می توان به عنوان جدی ترین بحران برای این دولت از نارندرا فرض بر این دفتر در سال 2014. بحران فوران ناگهانی در ماه مارس و سمت هند موفق به درک واقعی چینی انگیزه. نه دولت و نه کارشناسان می تواند با دقت اشاره کردن به یک دلیل خاص برای آن است.

ng3aued8

ارتش هند گفت: 20 نفر از سربازان خود را کشته و در یک “خشونت face-off” در امتداد هیمالیا frontier در Ladakh

چین تا به حال نه هیزم دلیل آن پرخاشگری است. و آنچه که بیشتر گیج کننده است جسارت سربازان چینی – آنها تصمیم گرفت در یک ضربه کشنده به هند زمانی که رهبران نظامی از دو کشور درگیر در تلاش برای پیدا کردن یک راه حل است. از آن گزارش شد که پس از مذاکرات بین فرماندهان هر دو ارتش از نیروهای هر دو طرف را به عقب کشیده و توسط چند کیلومتر. آن است که فراتر از درک من چرا هندی, نیروهای, عقب نشینی زمانی که آنها هستند که به عبور از خط آن شد که سربازان چینی که وارد سرزمین های هندی. در صورت عدم روشن شدن انگیزه آن می توان گفت که در این حمله به سربازان هندی در تلاش برای وادار کردن ایران به مذاکره جدول ؟ اما این موضوع پس از آن است – مذاکره برای چه و چرا ؟

در چند هفته گذشته, چینی, روزنامه جهانی بار است که سخنگوی دولت چین در اشاره به چند دلیل برای چینی خشم vis-a-vis هند است. وجود دارد به نظر می رسد دو قوی دلایل. این اولین بار است که هند در حال رشد نزدیکی به ایالات متحده آمریکا. چین معتقد است که وجود یک همگرایی منافع هند و ایالات متحده آمریکا برای ایجاد یک ضد چین محور در هند و اقیانوس آرام. حوادث مانند هند تبدیل شدن به یک بخشی از “چهار” از ایالات متحده آمریکا و استرالیا و ژاپن و ایالات متحده وکالت که هند باید عضو گسترش G7 باید سوخت خود را شک و تردید در مورد هند بازی یک پروکسی بازی برای ایالات متحده آمریکا. سپس مودی بیرون رفتن از راه خود را به استقبال دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در حوادث مانند ‘پرونده مودی’ در ایالات متحده آمریکا و”Namaste مغلوب ساختن پیشی جستن در احمدآباد تحریک آن هیچ پایان. گلوبال تایمز می نویسد: در تاریخ 23 فوریه سال 2020 “چین باید blithely ما را نادیده گرفت اورتور به هند”. این نوشته شده بود که تهمت بود در هند.

s0ltn3ig

نارندرا نخست وزیر با رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن (عکس)

در تاریخ 5 ژوئن سال 2020 جهانی بار دوباره یک مقاله منتشر شده است که گفت: “پس از مودی شروع دومین دوره هند نگرش نسبت به چین تغییر کرده است…این منصفانه است که می گویند که هند فعال بوده است در بسیاری از ما برنامه ای برای هدف قرار دادن چین است.” این کلمات قوی. و بدیهی است که چین ارسال شده است feelers به هند و آن را تا به رهبری این کشور را به اشاره. بدون شک مستقل و افتخار کشور مانند هند نمی تواند تحت فشار برای انجام آن در سیاست خارجی با توجه به diktats از دیگر ملت, اما آن را نیز یک واقعیت است که هند نمی تواند نادیده گرفتن احساسات یک قدرت بزرگ مانند چین در آن محله است. باید آن را بررسی و اگر لازم بود به کنفرانس های مجازی با نخست وزیر استرالیا اسکات موریسون در زمانی که چینی ها در حال اشغال هند سرزمین.

ثانیا مودی دولت در تلاش برای تغییر چشم انداز جغرافیایی جامو و کشمیر نیز قدردانی شده است توسط چین رهبری است. این بیانیه توسط وزیر خانه آمیت شاه در مجلس در طول بحث در مقاله 370 که عکاسی چانه در Ladkah بخشی از هند به نظر می رسد که باعث چینی رهبری است. یک مقاله که به قلم یک مقام ارشد چینی وانگ شیدا بسیار به تازگی. او نوشت که “Abrogation هنر 370 مطرح شده یک چالش جدی برای حاکمیت پاکستان و چین”. پس از abrogation از 370 چین رفت از راه خود را به حمایت از پاکستان است. آن بود که از چین که برای اولین بار در 50 سال گذشته در ژنو مورد بحث قرار گرفت در شورای امنیت سازمان ملل متحد هر چند غیررسمی.

54qi4m6c

رئیس جمهور چین و نخست وزیر نارندرا مودی (عکس)

بنابراین چینی سربازان ورود به سرزمین های هندی در مناطق مانند Galwan ولی نشانه ای روشن است که از آن بزرگتر است و برنامه های آن را برای هند به انجام آن دیپلماسی درآمده است. به نظر می رسد که نخست وزیر مودی بوده و به اشتباه توصیه می شود. از هیچ تلاشی ساخته شده توسط خود دولت برای ساکت کردن رهبران چینی قبل از این برخورد مرگبار. در حال حاضر کشتار سربازان هندی در خط وظیفه ایجاد کرده است یک وضعیت که کار خود را سخت تر است. وجود دارد بسیاری را در خود ایدئولوژیک خانواده و خارج که در حساب پرستی و jingoism خواهد بود درخواست او را برای “چشم در برابر چشم” راه حلی; آنها را حمله به رهبری او اگر او dithers.

اما مسئله سوال است که می تواند و یا باید هند تهاجمی تر? عملی پاسخ یک “نه” بزرگ به دو دلیل. اولا چین بسیار با دقت انتخاب زمان عملیات خود را. آن را وارد قلمرو هند که هند تحت مستند با توجه به کروناویروس و برخورد با کتک اقتصاد است. در حالی که چین نیز رنج می برد, پیش بینی وجود دارد که از آن می تواند تنها عمده اقتصاد می کند که در صورت رشد منفی.

اگر چین هزینه های دفاعی است 261 میلیارد دلار و سپس هند را تنها 71 میلیارد دلار است. از سال 2000 چین کار کرده است در این طرح برای ایجاد ارتش خود را قدرتمند ترین در جهان توسط 2049. رئیس جمهور چین در ماه مه پرسید نظامی به “مقیاس نبرد آمادگی تجسم بدترین سناریو.”

در میان BJP رهبران و حامیان آن است که بسیار با افتخار گفت که هند تحت مودی است که دیگر هند از نهرو در سال 1962. این برای تلفن های موبایل بسیار جذاب زمانی که آن را ابراز شده توسط ما به اصطلاح ملی تلویزیون و مجریان اما واقعیت این است که چین امروز یک ابرقدرت با روشن جاه طلبی به جابجایی امریکا به عنوان با نفوذ ترین نیروی در جهان سیاست است.

هند یک مسئول کشور که متکی بر دیپلماتیک و بازگشت به کانال مذاکرات برای خنثی کردن تنش است. چینی ها وارد خاک ما برای راه اندازی یک جنگ تمام عیار با هند است. در خارج آنها می خواهند به زور به هند برای مذاکره به عنوان مائو گفت: فرماندهان در سال 1962. این زمان برای هند به واکنش نشان می دهند در خشم است.

(Ashutosh است دهلی نو-بر اساس نویسنده و روزنامه نگار.)

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده در این مقاله از نظرات شخصی نویسنده. حقایق و نظرات مندرج در این مقاله نیست و منعکس کننده دیدگاه ها از NDTV و NDTV هیچ مسئولیت و یا مسئولیتی در قبال همان.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de