آموزش زبان مادری تا کلاس 5: 10 امتیاز در آموزش و پرورش جدید در سیاست

جدید سیاست آموزش و پرورش سال 2020 اولین نسخه از آموزش و پرورش در هند در بیش از سه دههدهلی نو: یا یکی از زبان

توسط ELEMENTORSITE در 8 مرداد 1399
Teaching In Mother Tongue Till Class 5: 10 Points On New National Education Policy

جدید سیاست آموزش و پرورش سال 2020 اولین نسخه از آموزش و پرورش در هند در بیش از سه دهه

دهلی نو: یا یکی از زبان مادری و یا محلی/منطقه ای زبان خواهد بود و متوسط آموزش تا 5 طبقه در تمام مدارس دولتی گفت: در حالی که راه اندازی شده ملی و سیاست آموزش و پرورش سال 2020 است. در میان دیگر تغییرات در این نسخه از NEP گذشته انجام شده بیش از سه دهه پیش است گسترش از سمت راست به آموزش و پرورش برای پوشش تمام کودکان بین سه و 18 سال سن. این سیاست همچنین پیشنهاد فنی و حرفه ای آموزش و پرورش با کارآموزی برای دانشجویان از طبقه 6 یک تغییر به 10+2 تحصیل ساختار و چهار سال لیسانس برنامه. NEP 2020 را دو کرور در خارج از مدرسه کودکان را به جریان اصلی دولت ادعا کرده است. نخست وزیر نارندرا توییتی گفته او "از صمیم قلب استقبال" سیاست که او به نام "طولانی علت و خیلی انتظار اصلاحات در بخش آموزش و پرورش".

اینجا بالای 10 امتیاز در آموزش و پرورش ملی و سیاست 2020

  1. زبان مادری یا محلی و یا منطقه ای زبان است که به طور متوسط آموزش در تمام مدارس تا کلاس 5 (ترجیحا تا کلاس 8 و فراتر از آن) با توجه به سیاست. تحت NEP 2020, زبان سانسکریت ارائه خواهد شد در تمام سطوح و زبان های خارجی از سطح متوسطه. اما این سیاست نیز می گوید: "هیچ زبان تحمیل خواهد شد بر روی هر دانشجو".

  2. این نقطه است که به احتمال زیاد مشاهده می شود با احتیاط بسیاری پس از جنجال را در ماه ژوئن سال گذشته پس از تهیه پیش نویس NEP دیده می شد توسط بسیاری از ایالت های جنوبی به عنوان تلاش برای تحمیل هندی در مدرسه دانش آموزان است.

  3. 10+2 ساختار جایگزین شده است 5+3+3+4 متشکل از 12 سال مدرسه و سه نفر از anganwadi یا قبل از مدرسه. این تقسیم خواهد شد به شرح زیر است: یک بنیادی مرحله (سنین سه و هشت) سه سال قبل اولیه (سنین هشت تا 11), مرحله مقدماتی (سنین 11 تا 14) و مرحله دوم (سنین 14 تا 18). با توجه به دولت ساختار تجدید نظر خواهد شد "را تا کنون کشف گروه سنی سه تا شش سال به رسمیت شناخته شده در سطح جهان به عنوان مرحله بسیار مهم برای توسعه قوای ذهنی تحت درسی مدرسه".

  4. به جای آن از امتحانات برگزار می شود هر سال دانش آموزان مدرسه نشستن فقط برای سه - در کلاس های 3, 5 و 8. ارزیابی در سال های دیگر تغییر خواهد کرد به یک به طور منظم "و شکل گیری" سبک است که "صلاحیت مبتنی بر ترویج آموزش و توسعه و آزمون های مرتبه بالاتر مهارت های مانند تجزیه و تحلیل و تفکر انتقادی و وضوح مفهومی".

  5. امتحانات هیئت مدیره ادامه خواهد داشت برگزار شد و کلاس های 10 و 12 اما حتی این خواهد بود دوباره طراحی شده با "جامع توسعه" به عنوان هدف. استاندارد برای این خواهد شد و ملی جدید مرکز ارزیابی - PARAKH (ارزیابی عملکرد بررسی و تجزیه و تحلیل دانش برای توسعه جامع).

  6. سیاست دولت گفت: با هدف کاهش درسی از دانش آموزان و اجازه می دهد آنها را برای تبدیل شدن به بیشتر "چند رشته ای" و "چند زبانه". خواهد شد وجود ندارد سفت و سخت جدایی میان هنر و علوم بین برنامه درسی و فعالیت های فوق برنامه و بین فنی و حرفه ای و علمی جریان دولت گفت.

  7. به این منظور سیاست نیز پیشنهاد می کند که موسسات آموزش عالی مانند IITs (Indian Institute of Technology) حرکت به سمت "جامع آموزش و پرورش" توسط 2040 با مشارکت بیشتر هنر و علوم انسانی افراد برای تحصیل علم افراد و بالعکس.

  8. این NEP 2020 پیشنهاد چهار سال در مقطع کارشناسی برنامه با چند گزینه خروج را به دانش آموزان انعطاف پذیری. چند رشته لیسانس اعطا خواهد شد و پس از اتمام چهار سال تحصیل است. دانش آموزان خروج پس از دو سال دریافت دیپلم و کسانی که ترک پس از 12 ماه خواهد بود و باید مورد مطالعه فنی و حرفه ای/حرفه ای دوره. MPhil (استاد فلسفه) دوره ها به قطع شود.

  9. آموزش عالی شورای هند (HECI) تنظیم خواهد شد تا برای تنظیم عالی آموزش و پرورش; تمرکز خواهد شد در موسسات که از 3000 یا بیشتر دانش آموزان است. در میان این شورا اهداف است که به افزایش تولید ناخالص ثبت نام نسبت از 26.3 درصد (2018) به 50 درصد تا سال 2035. این HECI که باید صلاحیت این دادگاه ها بیش از حقوقی و دانشکده های پزشکی.

  10. این HECI چهار مستقل عمودی - ملی آموزش عالی تنظیم مقررات شورای مقررات عمومی آموزش و پرورش شورا به مجموعه ای از استانداردهای آموزش عالی کمک های مالی شورا برای تامین مالی و اعتباربخشی ملی شورای اعتباربخشی.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن