چرا اپل بعید است که به صورت واکنش از چین بیش از آمریکا قانون Huawei

مردم با پوشیدن ماسک های صورت راه رفتن گذشته یک فروشگاه اپل در پکن در 17 مارس سال 2020 در پکن ، فرد لی | گتی ای

توسط ELEMENTORSITE در 31 اردیبهشت 1399

مردم با پوشیدن ماسک های صورت راه رفتن گذشته یک فروشگاه اپل در پکن در 17 مارس سال 2020 در پکن ،

فرد لی | گتی ایماژ

اپل بعید است که به صورت واکنش شدید از دولت چین بیش از یک حکومت جدید ایالات متحده طراحی شده به هدف Huawei کارشناسان CNBC گفت با وجود تهدید از دولت حمایت رسانه ها.

آی فون ساز یک رابطه خوب با پکن و غیر مستقیم از طریق تولید خود را شرکای استخدام صدها هزار نفر از کارگران در جهان و دومین اقتصاد, عوامل است که می تواند منصرف کردن چین از اقدام بر علیه این شرکت است.

روز جمعه ایالات متحده نقل مکان کرد به قطع تراشه منابع برای Huawei با یک قانون است که نیاز به شرکت های خارجی آمریکایی با استفاده از نرم افزار و یا تجهیزات برای تولید تراشه برای فروش به چینی, غول پیکر به دریافت مجوز. که خواهد رسید تایوان TSMC, Huawei اصلی تامین کننده تراشه و این می تواند معامله را یک ضربه بزرگ به تجهیزات شبکه ساز کارشناسان CNBC گفت.

در پاسخ چین آماده است به "مقابله" با توجه به دولت-حمایت جهانی تایمز به نقل از یک "منبع نزدیک به دولت چین."

انتشار است که اغلب در نظر گرفته به عنوان نزدیک به حزب کمونیست چین گفت: این اقدامات می تواند شامل قرار دادن برخی از شرکت ها در یک به اصطلاح "غیر قابل اعتماد entity list." این معلوم نیست چه این لیست مستلزم آن را به عنوان منتشر نشده است. اما آن چیزی شناور توسط چین در سال گذشته پس از Huawei پرتاب شد در لیست سیاه آمریکا شناخته شده به عنوان نهاد لیست.

از دیگر اقدامات می تواند شامل "اعمال محدودیت و یا راه اندازی تحقیقات به شرکت های ایالات متحده مانند کوالکام سیسکو و اپل با توجه به قوانین و مقررات مانند امنیت, نقد و بررسی اقدامات و ضد انحصار قانون" جهانی بار گفت.

اپل و سیسکو کاهش یافته است به نظر. کوالکام بود که بلافاصله نظر در دسترس هنگامی که تماس با CNBC.

خطرات به چین عرضه زنجیره ای, شغل

آی فون ساز یکی از چند ایالات متحده شرکت های فن آوری است که با موفقیت در چین بیش از چند سال گذشته با فروش از منطقه بزرگ چین حسابداری برای حدود 16 ٪ از فروش در ماه مارس سه ماهه.

اما چین است که نه تنها مهم برای درآمد. آن هم در جایی که اکثر اپل در حال مونتاژ با خود شریک ساخت Foxconn و کشور است و بخش مهمی از زنجیره تامین اپل. Foxconn استخدام صدها هزار نفر از مردم در چین است.

در حالی که در حال حرکت تولید در خارج از چین کار آسانی نیست, آمریکا شرکت های فن آوری از جمله اپل به دنبال در کشورهای دیگر مانند هند و ویتنام است. در سال گذشته اپل بود در این گزارش به دنبال شروع یک محاکمه برای تولید آن AirPods در ویتنام و خواسته تولید کنندگان به دنبال به حرکت 15 ٪ تا 30 ٪ از تولید از چین به آسیای جنوب شرقی.

چین ممکن است بخواهید به خطر شتاب این حرکت.

"چین است در حال حاضر رو headwinds به عنوان شرکت هایی مانند اپل نگاه به تنوع تولید خود را پایه" نیل شاه مدیر پژوهش در مقابل تحقیقات گفت: CNBC. "پس از آن می تواند دو whammy اگر چین اهداف اپل در چین و به طور غیر مستقیم Foxconn این امر بیشتر سرعت بخشیدن به تولید به خارج از چین است."

در ضمن اپل 42 فروشگاه در چین و شرکای متعدد است که توزیع آن محصول است. در بالا از آن اپل گفت: در سال گذشته که آن را به 2.5 میلیون توسعه دهندگان بر روی پلت فرم آن است. پس از نرم افزار راه اندازی فروشگاه در چین در سال 2010 توسعه دهندگان را به دست آورده بیش از 200 میلیارد یوان ($28.1 میلیارد دلار).

"سیب بزرگ مستقیم و غیر مستقیم کمک به اقتصاد چین ، بنابراین پکن باید به فکر می کنم دو بار قبل از هدف قرار دادن اپل" شاه گفت.

روابط با پکن

اپل نیز جعلی یک رابطه خوب با مقامات در پکن با توجه به پل Triolo رئیس گروه اوراسیا را geotechnology عمل.

"ما فراموش نمی کنم پکن خواهد رفت پس از اپل. وجود دارد می تواند برخی از نام تجاری, تحریم, تلاش, اما نه عمده حرکت در برابر مشخصات بالا شرکت هایی مانند اپل که بسیار روابط خوبی با دولت های محلی و پکن" Triolo گفت CNBC.

این اولین بار نیست که اپل ساخته شده است در وسط یک نبرد بین واشنگتن و هواوی. سال گذشته پس از Huawei به عنوان قرار دادن در آمریکا نهاد لیست ممکن است در برخی از رسانه های اجتماعی شهروندان در چین بسیج پشت شرکت و گفتند که دیگر خرید محصولات اپل. اما این که رسانه های اجتماعی در واکنش به نظر نمی رسد به یک اثر بزرگ در این شرکت است.

در واقع اپل باید بسیار مراقب باشید که چگونه آن را در عمل در چین که در آن وجود دارد سنگین سانسور. مقامات اغلب از شرکت های مطابق با درخواست حذف محتوا که دولت نمی مانند.

در سال گذشته اپل حذف یک نرم افزار نقشه برداری از آن در فروشگاه App که توسط معترضان در هنگ کنگ پس از چینی رسانه های دولتی به زد و یک قطعه با عنوان: "آیا اپل کمک به هنگ کنگ تظاهر کنندگان درگیر در خشونت بیشتر?" جنبش اعتراضی در هنگ کنگ است که با هدف فشار به عقب در برابر درک رو به رشد نفوذ چین در منطقه ویژه اداری.

اپل در آن زمان گفت که آن را حذف نرم افزار نقشه برداری به دلیل آن "استفاده شده است در راه است که به مخاطره می اندازد اجرای قانون و ساکنان هنگ کنگ" و "شده است استفاده می شود به هدف و کمین پلیس."

و در سال 2017, شرکت حذف چند شبکه خصوصی مجازی (VPN) از برنامه های این چینی فروشگاه App. Vpn ها نیاز به دسترسی به سایت های مسدود شده در چین مانند Google و Facebook.

این شرکت مورد انتقاد قرار گرفته در گذشته برای برخی از این اقدامات است. سال گذشته یک گروه دو حزبی ایالات متحده گذراند نامه سرگشاده ای افزایش نگرانی های خود را در مورد اپل حذف دلار هنگ کنگ برنامه.

پس چه خواهد شد چین انجام دهید ؟

به جای رفتن پس از اپل در راه پکن می تواند هدف شرکت های دیگر.

"بر اساس آنچه که مقامات چینی گفته اند حداقل احتمال وجود خواهد داشت برخی از شرکت های ایالات متحده برای ضد انحصار رفتار و انطباق با مقررات این قانون امنیت سایبر. اما این به پکن مقدار زیادی از انعطاف پذیری در شرایط واکنش به برآورده چینی فعال رسانه های اجتماعی خواستار یک واکنش قوی اما نه بیشتر مسمومیت محیط کسب و کار در چین برای خارجی به خصوص آمریکا و شرکت" Triolo گفت.

"این شرکت به احتمال زیاد شامل می شود در غیر قابل اعتماد اشخاص لیست و هدفمند برای برخی از اقدام کسانی هستند که در حال حاضر موضوع را به برخی از محدودیت دسترسی به بازار و که پکن می بیند به عنوان کافی نمادین برای نشان دادن قوی خشم بیش از حرکت بدون تکریم عمده پاسخ از جامعه کسب و کار بیشتر زنجیره تامین جنبش در خارج از چین و غیره."tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.nettny.im
آخرین مطالب