Rep., John Lewis, حقوق مدنی, آزادی جنگنده که گل رز به کنگره می میرد در 80

Rep. John Lewis است که دیده می شود در نزدیکی مجسمه مارتین لوتر کینگ جونیور در کنگره برجک قبل از یک مراسم یادبو

توسط ELEMENTORSITE در 28 تیر 1399

Rep. John Lewis است که دیده می شود در نزدیکی مجسمه مارتین لوتر کینگ جونیور در کنگره برجک قبل از یک مراسم یادبود برای تشکر. الیاس Cummings, D-Md., Oct. 24, 2019.

تام ویلیامز | CQ رول تماس | گتی ایماژ

Rep., John Lewis, یک, حقوق مدنی, آیکون, درگذشت, در سن 80.

لوئیس بود sharecroppers' پسر که مبارزه علیه تبعیض نژادی — گرفتن سر خود را bashed توسط یک ایالت آلاباما سپاهی در سلما در "یکشنبه خونین" 1965 — و بعدها 17-اصطلاح کنگره از گرجستان است.

لوئیس نقل مکان کرد و مبارزه خود را از ناهار شمارنده مدارس و ایستگاه های اتوبوس و خیابان از جنوب به سالن کنگره که در آن او بود دموکراتها ارشد معاون شلاق و عضو قدرتمند مجلس راه و روش کمیته.

او برپا مبارزه خود را در برابر Jim Crow تفکیک قوانین دفاع بی خشونت تغییر با وجود اینکه از لحاظ فیزیکی مورد حمله قرار گرفت و بازداشت چندین بار. در کنگره او رای دادند در برابر جنگ خلیج فارس و جنگ عراق به رهبری تحصن در خانه یک طبقه به تقاضا کنترل اسلحه قوانین فشرده برای بهبود مراقبت های بهداشتی برای فقرا سعی در تقویت حق رای قوانین و مبارزه rearguard تلاش برای محافظت از مزایای رفاهی از کاهش.

"شما شده اند یک قطب نمای اخلاقی برای ملت و یک صدا برای آزادی و دموکراسی در جهان" مارگارت Renkl نوشت: در یک نظر قطعه ای در نیویورک تایمز در ژانویه سال 2020 است.

روز قبل از او نوشت که نامه سرگشاده به لوئیس کنگره اعلام کرد که پزشکان کشف کرده بود او در مرحله 4 سرطان لوزالمعده است.

"من شده اند در برخی از نوع از مبارزه برای آزادی و برابری و حقوق اساسی بشر — برای تقریبا تمام زندگی من. من هرگز با آن مواجه مبارزه کاملا مانند یک من در حال حاضر" او در بیانیه ای گفت در آن زمان است. "من تصمیم به انجام آنچه که من می دانم به انجام و انجام آنچه که من همیشه انجام می شود: من می خواهم به مبارزه با آن و نگه داشتن مبارزه برای معشوق جامعه است. ما هنوز بسیاری از پل ها برای عبور. ... با فضل خدا و من به عقب خواهد بود در خط مقدم به زودی. لطفا به من در نماز خود را به عنوان من شروع این سفر است."

در حالی که مبارزه با سرطان او برای انتخاب مجدد به یک 18th مدت در کنگره و در جریان تظاهرات پس از پلیس با قتل جورج فلوید او بازدید 2-بلوک-طولانی بوم آسفالت در واشنگتن 16th, خیابان که می گوید "BLACK LIVES MATTER" در غول زرد نامه ها.

'آن را بسیار در حال حرکت است. بسیار در حال حرکت است. چشمگیر," او گفت: محلی فاکس خبرنگار تلویزیون. "من فکر می کنم مردم در سی و سراسر کشور در حال ارسال یک شدت قدرتمند و قوی پیام را به بقیه جهان است که ما را دریافت کنید وجود دارد."

جان رابرت لوئیس متولد بهمن. 21, سال 1940 به ویلی مای و ادی لوئیس در Pike County, Alabama. او در خانواده مزرعه پنبه در تروی و با حضور همه مدارس دولتی.

به عنوان یک پسر او رویای تبدیل شدن به یک وزیر.

"با کمک خواهران و برادران و پسرعموهای ما را به جمع آوری تمام جوجه در مرغ حیاط و من شروع به موعظه به جوجه. آنها هرگز کاملا گفت: 'امین'," او گفت: در StoryCorps بخش است که پخش NPR.

در 15 او الهام گرفته شده بود توسط رزا پارکس امتناع در سال 1955 به نشستن در پشت یک اتوبوس در مونتگمری آلاباما در سرپیچی از Jim Crow شیوه های. پس از فارغ التحصیلی دبیرستان دو سال بعد او در نامه ای به کشیش مارتین لوتر کینگ جونیور و رهبر نوپای جنبش حقوق مدنی پذیرفته لوئیس' پیشنهاد برای کمک در مبارزه است. پادشاه فرستاده او یک بلیط اتوبوس به مونتگمری و آنها را ملاقات وجود دارد.

"من خیلی می ترسم. من نمی دانم چه می گویند یا چه به" لوئیس به یاد می آورد در StoryCorps. "و دکتر شاه گفت:" شما پسر از تروی? و من گفت: "دکتر کینگ من جان رابرت لوئیس.' من کل نام. اما او هنوز هم به نام من " پسر از Troy.'"

او موفق به دریافت مدرک لیسانس در دین و فلسفه از دانشگاه فیسک و فارغ التحصیل از آمریکا باپتیست کلامی حوزه علمیه هر دو در Nashville, Tennessee.

به عنوان یک دانشجو را سازماندهی تحصن در برابر تفکیک ناهار شمارنده در نشویل و در سال 1961 او پیوست و جنبش علیه تبعیض نژادی در اتوبوس پایانه های سراسر جنوب با توجه به سایت کنگره.

Rep., John Lewis, دیدگاه ها برای اولین بار تصاویر خود را از سال 1963 پس از دستگیری پیشرو غیر خشونت آمیز تحصن در نشویل را تفکیک ناهار شمارنده. این عکس تبدیل به سیاه و سفید گرفته شده بود و پس از او با افتخار نشویل کتابخانه های عمومی جایزه ادبی در Nov. 19, 2016. (عکس توسط ریک الماس/گتی ایماژ)

ریک الماس | گتی تصویر

دو سال بعد در سن 23 او جوانترین سخنران در ماه اوت سال 1963 مارس در واشنگتن که در آن شاه به او "رویای من" بیان است.

"ما در ماه مارس امروز برای شغل و آزادی اما ما چیزی برای افتخار" لوئیس گفت: دریا از 250,000 نفر در یادبود لینکلن. "برای صدها و هزاران نفر از برادران ما در اینجا نیست. برای آنها دریافت گرسنگی دستمزد یا بدون دستمزد در همه. در حالی که ما اینجا ایستاده وجود دارد sharecroppers در دلتای می سی سی پی که در این زمینه کار برای کمتر از $3 روز, 12 ساعت در روز. ... ما خسته هستند. ما خسته از اینکه مورد ضرب و شتم توسط پلیس. ما خسته از دیدن مردم ما در زندان قفل شده بارها و بارها. ...

"ما می خواهیم آزادی ما و ما می خواهیم آن را در حال حاضر" او ادامه داد. "ما نمی خواهید برای رفتن به زندان است. اما ما را به زندان برود اگر این قیمت ما باید به پرداخت برای عشق برادری و صلح واقعی است. من درخواست تجدید نظر به همه شما به این انقلاب بزرگ است که فراگیر در این کشور است. رسیدن و ماندن در خیابان های هر شهر و هر روستا و هملت از این ملت تا زمانی که آزادی واقعی می آید. ... با زور از ما خواسته عزم ما و شماره های ما, ما باید splinter به تفکیک جنوبی به یک هزار قطعه و قرار دادن آنها را با هم در این عکس از خدا و دموکراسی است. ما باید می گویند: "بیدار شو امریکا! از خواب بیدار شوید!' برای ما می تواند به توقف و ما نمی خواهد و نمی تواند بیمار است."

در "می سی سی پی سوزاندن" آزادی تابستان سال آینده را سازماندهی ثبت نام رای دهندگان دیسک و جامعه عمل برنامه.

سپس به عنوان 25 ساله از دانش آموز بدون خشونت هماهنگی کمیته لوئیس کمک کرده و منجر به برخی از 600 نفر به قصد مارس 54 مایل از شهر سلما در آلاباما سرمایه مونتگمری را فشار دهید برای رای دادن حقوق برای آمریکایی های آفریقایی تبار. به عنوان تظاهرکنندگان راهپیمایی بیش از ادموند Pettus پل سربازان دولت دستور داد آنها را به پراکنده در عرض دو دقیقه. در یک دقیقه و پنج ثانیه به 150 افسر پلیس متهم به جمعیت بر اسب و شلیک گاز اشک آور و نوسانی bullwhips و باشگاه است. تاریخ 7 مارس 1965 شد شناخته شده به عنوان یکشنبه خونین. در میان 58 نفر برای درمان صدمات شد لوئیس که دچار جمجمه شکسته بعد از یک سپاهی او را با ضربه بیلی باشگاه.

Rep., John Lewis, D-Ga., دوم از سمت راست عبور ادموند Pettus پل بزرگداشت 55 در سالگرد "یکشنبه خونین" مارس در سلما, آلاباما, مارس 1 سال 2020 است.

Michael A. McCoy | ایسنا

"من ضربه به سر توسط یک دولت سپاهی" لوئیس به یاد می آورد در یک صدای جیر جیر 51 سال بعد. "من فکر کردم من دیدم مرگ است. من فکر کردم من که قرار بود به مرگ."

از بازگشت او به پل برای هر مناسبت حمله از جمله یک ظاهر تعجب در مارس 1 سال 2020 با وجود اینکه بیمار. که در ماه مارس دو روز قبل از آلاباما رای دادند در یکی از سوپر شنبه رقابت های ریاست جمهوری. "ما باید حفظ ایمان نگه داشتن چشم ما در این جایزه است. ما باید بیرون بروید و رای ما هرگز رای دادند قبل از" لوئیس ترغیب جمعیت صدای او هنوز هم به عنوان قدرتمند به عنوان کلمات خود را.

"تمام این سالها بعد من به یاد نمی آورند که چگونه من ساخته شده آن را به عقب در سراسر پل به کلیسای" او به یاد می آورد در "اپرا کلاس استاد." "من به یاد بیاورید که در کلیسا. آنها از من خواست به چیزی می گویند به مخاطبان و من ایستاد و گفت: چیزی شبیه به " من آن را درک نمی کنند که چگونه رئیس جمهور جانسون می توانید با ارسال نیروهای نظامی به ویتنام و عدم ارسال نیروهای نظامی به شهر سلما در آلاباما برای محافظت از مردم که تنها تمایل به ثبت نام برای رای دادن.'"

پنج ماه پس از یکشنبه خونین رئیس جمهور لیندون جانسون امضا قانون حق رای به قانون در Aug. 6, 1965 با لوئیس و پادشاه در میان کسانی که در مراسم امضای. لوئیس قاب یکی از قلم جانسون استفاده می شود و آن را آویزان بر روی دیوار در اتاق نشیمن خود را.

پس از خروج SNCC در سال 1966 Lewis شد مدیر آموزش رأیدهندگان پروژه که کمک 4 میلیون نفر برای رأی دادن ثبت نام. یازده سال بعد او از دست یک پیشنهاد برای موفقیت اندرو جوان به نمایندگی از گرجستان 5 کنگره منطقه و نامگذاری شد توسط جیمی کارتر رئیس جمهور به رئیس فدرال داوطلب آژانس عمل است.

لوئیس انتخاب شد به آتلانتا شورای شهر در سال 1981 و به خانه در ایالات متحده در سال 1986. دو ماه قبل از آن انتخابات او برنده یک مبارزه تلخ در انتخابات مقدماتی حزب دموکرات در برابر جولیان باند که SNCC ارتباطات مدیر زمانی که لوئیس رهبری سازمان است. در طول مبارزات انتخاباتی پیوند شده بود متهم به استفاده از کوکائین است. لوئیس در زمان آزمایش خون و به چالش کشیده باند به انجام این کار, اما او حاضر متهم لوئیس از "مککارتیسم و عوامفریبی."

در کنگره لوئیس مبارزه برای لیبرال باعث می شود. او عقیده داشت در برابر رئیس جمهور بیل کلینتون سفت کردن قوانین برای مزایای رفاهی در سال 1996.

"چگونه می تواند هر کسی از ایمان وجدانی رای گیری برای لایحه قرار می دهد که یک میلیون بیشتر کودکان و نوجوانان به فقر ؟ که در آن محبت است که در آن حس نجابت است که در آن قلب این کنگره?" لوئیس پرسید در طول بحث است. "چه سود یک ملت بزرگ را به تسخیر جهان تنها به از دست دادن روح خود را?"

او مخالف 1991 و 2003 خلیج فارس جنگ. او را تحریم 2001 تحلیف رئیس جمهور جورج دبلیو بوش زیرا او باور نمی بوش برنده شده بود مورد مناقشه "حلق آویز چاد" انتخابات در مقابل ال گور. او چندین بار در سفارت تظاهرات و 2016 نشستن در او به رهبری در مجلس خواستار اقدام در کنترل اسلحه پس از اورلاندو, فلوریدا, کلوپ شبانه, قتل عام.

"فلسفه من این است که بسیار ساده است: هنگامی که شما نگاه کنید به چیزی است که نه حق و نه عادلانه نه تنها شما را مجبور به ایستادن و فقط می گویند چیزی شما را مجبور به انجام چیزی است که او گفت:" در StoryCorps. "من به خوبی مشکل لازم است مشکل. حتی امروز من به مردم گفت: ما نیاز به خوب مشکل است.'"

از طریق آن همه او ایستاده بود بدون خشونت راه حل برای این کشور مشکلات و حفظ امید برای یک دنیای بهتر.

"شورش, غارت و سوختن است نه راه" او توییتی در طول تظاهرات روز پس از فلوید مرگ است. "سازنده و نه مخرب."

"در این روزها که به نظر می رسد پس, تاریک, من فکر می کنم روح تاریخ است که هنوز هم پیشرو ما و هدایت ما" لوئیس گفت: به نظر نویسنده Renkl در طول یک سال 2016 سفر به نشویل. "آن چه شما ممکن است اما من معتقدم که به نحوی در برخی از راه خوب است برای رفتن به پیروز. و از برخی از تاریک ترین ساعت وجود خواهد داشت daybreak. وجود نور خواهد بود. و ما را دریافت کنید وجود دارد. شما باید به آن اعتقاد دارند. شما باید به این باور در دل و روده خود را که آن را به خوب خواهد بود."

لوئیس' از 44 سال لیلیان مایلز لوئیس درگذشت در سال 2012. بازماندگان شامل خود پسر جان-مایلز لوئیس.tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب