Indian Army Chief Remark On Nepal And Hint At China Draws Strong Reaction

ارتش هند رئیس کل Manoj Mukund Naravane ساخته شده بود نظرات در هفته گذشته

دهلی نو:

با رابطه میان نپال و هند precariously قرار داده شده در حساب اختلاف بر سر زمین در کوه های نپال وزیر دفاع امروز متهم هند فرمانده ارتش از توهین به کشور خود.

هفته گذشته ارتش هند رئیس کل Manoj Mukund Naravane گفت که نپال گوش خراش اعتراض به یک جاده جدید ساخته شده در Uttarakhand است “در دستور شخص دیگری”. اشاره به چین روشن بود.

“این یک بیانیه است و یک توهین به اظهارات نادیده گرفتن نپال تاریخ ما خصوصیات اجتماعی و آزادی است. با این CoAS (فرمانده ارتش) نیز صدمه زدن به احساسات نپالی Gurkha پرسنل ارتش که وضع زندگی خود را به محافظت از هند است. باید آن را در حال حاضر دشوار است برای آنها را به ایستادگی در مقابل Gurkha نیروهای” نپال وزیر دفاع Ishwor Pokhrel گفت: در یک روزنامه محلی امروز, به گزارش خبرگزاری ANI.

در مه 8, وزیر دفاع Rajnath Singh از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح 80 کیلومتر جاده است که به مراتب آسان تر و زیارت برای lakhs از هندوها که بازدید کایلاش Mansarovar در تبت.

جاده هند در حال ساخت عبور متصل Uttarakhand به Lipulekh تصویب در مرز با تبت و اجرا می شود در سراسر کشش زمین است که ادعا شده توسط هر دو کشور را به عنوان خود را. نپال می گوید: جاده تعدی به قلمرو آن است, یک ادعا می کنند که هند به شدت رد.

“چگونه حرفه ای است که آن را برای سر از ارتش به یک بیانیه سیاسی? ما لازم نیست که هر چیزی شبیه به آن در اینجا. نپالی ارتش نمی آوازی در این موضوع. ارتش وجود ندارد به صحبت می کنند” نپال وزیر دفاع گفت: امروز.

نپال ادعا قلمرو تحت یک سال 1816 پیمان با شرکت هند شرقی که مجموعه کالی خود را به عنوان مرز غربی با هند و می گوید: زمین دراز کشیده شرق رودخانه است که قلمرو آن است. “تمام سرزمین های شرق کالی (Mahakali) رودخانه از جمله Limpiyadhura, Kalapani و Lipulekh متعلق به نپال” آن ها گفته اند.

اما در هفته گذشته نپال گفت که تطبیق جدید در نقشه سیاسی نشان دادن اعتراض خاک به عنوان بخشی از مرزهای خود. هند را رد کرده است نپال را “یک جانبه عمل می کنند” گفت: آن بود و نه بر اساس حقایق تاریخی و شواهد است.

حاکم نپال و حزب کمونیست نمایندگان مجلس نیز مطرح یک قطعنامه در پارلمان خواستار بازگشت از نپال را در خاک در Kalapani, Limpiyadhura و Lipulekh این گزارش گفت:.

نپالی ب. ظ گفت: در مجلس که او را “بازگرداندن به هر قیمتی” سه سرزمین. او همچنین متهم هند برای آلوده کردن نپال با کوروناویروس.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net