رهبران جهان در واکنش به چین جنجال برانگیز امنیت ملی بیل در هنگ کنگ

پلیس نگهبانی در یک جاده برای جلوگیری از معترضان طرفدار دموکراسی از مسدود کردن جاده ها در مونگ کوک منطقه هنگ کن

توسط ELEMENTORSITE در 9 خرداد 1399

پلیس نگهبانی در یک جاده برای جلوگیری از معترضان طرفدار دموکراسی از مسدود کردن جاده ها در مونگ کوک منطقه هنگ کنگ در مه 27 سال 2020 است.

اسحاق لارنس | خبرگزاری فرانسه | گتی ایماژ

چین روز پنج شنبه به تصویب یک پیشنهاد بحث برانگیز برای اعمال امنیت ملی قانون برای هنگ کنگ reigniting نگرانی مالی توپی کاهش آزادی.

قانون را به طور موثر در دور زدن هنگ کنگ مقننه و نگرانی بیش از آن است که آیا نقض چینی شهر استقلال که وعده داده شده بود در زیر "یک کشور دو سیستم" اصل است.

می آید پس از ماه از دموکراسی تظاهرات که گاهی اوقات spiraled به هرج و مرج و خشونت است که باید لرزاند هنگ کنگ و ویران بخش های کلیدی در اقتصاد آن از جمله گردشگری و خرده فروشی.

هنگ کنگ مستعمره سابق بریتانیا که بازگشت به قانون در سال 1997 یک منطقه ویژه اداری چین است. تحت "یک کشور دو سیستم" چارچوب این شهرستان است که با توجه به برخی از آزادی است که شهروندان در سرزمین اصلی ندارد. که شامل خود-حاکم قدرت محدود, انتخابات, حقوق و تا حد زیادی جدا حقوقی و اقتصادی در چارچوب از سرزمین اصلی چین است.

لی کچیانگ نخست وزیر چین گفته است که تصمیم به اجرای این قانون بود "طراحی شده برای ثابت اجرای" یک کشور و دو سیستم و هنگ کنگ در دراز مدت رفاه و ثبات است."

اما منتقدان این قانون می گویند که آن را نقض سیاست و وعده آزادی به هنگ کنگ مردم است.

قبل از تصویب این لایحه, وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo گفت: هنگ کنگ بود دیگر بسیار مستقل از چین است.

در اینجا این است که چگونه رهبران دیگر در سراسر جهان می گویند در مورد چین را به تصویب این لایحه است.

پاسخ مشترک از ایالات متحده, انگلستان, استرالیا, کانادا

در یک بیانیه مشترک چهار کشور ابراز "نگرانی عمیق" در مورد پکن پیشنهاد قانون است.

"هنگ کنگ رونق گرفت به عنوان یک سنگر و استحکامات از آزادی است. جامعه بین المللی قابل توجه و بلند مدت سهام در هنگ کنگ رفاه و ثبات" آن را گفت.

"مستقیم اعمال امنیت ملی قانون در هنگ کنگ توسط مقامات پکن و نه از طریق هنگ کنگ خود موسسات مندرج در ماده 23 از قانون اساسی را محدود هنگ کنگ مردم آزادی." قانون اساسی هنگ کنگ مینی اساسی است.

این حرکت را "به طور چشمگیری تضعیف دلار هنگ کنگ استقلال و سیستم ساخته شده است که آن را بسیار مرفه" به آنها اضافه شده است.

در بیانیه مشترک با اشاره به این که قانون "را تشدید اختلافات عمیق موجود در هنگ کنگ جامعه" و "هیچ کاری نمی کند برای ایجاد درک متقابل و تقویت آشتی ملی در هنگ کنگ است."

"بازسازی اعتماد در سراسر هنگ کنگ جامعه اجازه می دهد مردم هنگ کنگ برای لذت بردن از حقوق و آزادی آنها وعده داده شد را می توان تنها راه بازگشت از تنش ها و ناآرامی های این سرزمین دیده می شود بیش از سال گذشته" به آنها اضافه شده است.

آلمان

"هنگ کنگ استقلال نباید تضعیف شود" آلمان وزیر خارجه Heiko توده در بیانیه ای گفت:, و اضافه کرد که این یک نظر به اشتراک گذاشته شده توسط اتحادیه اروپا است. "شهروندان هنگ کنگ لذت بردن از آزادی و حقوق هستند که فراهم شده به آنها را از طریق قانون اساسی و در اصل" یک کشور و دو سیستم. ما انتظار داریم که قانون و نظم حفظ شود."

"اصل" یک کشور دو سیستم " و نظم و قانون در حال پایه برای هنگ کنگ ثبات و رفاه. حتی امنیت قانون نباید سوال این اصول," او اضافه شده است.

"آزادی بیان و آزادی اجتماعات و همچنین بحث دموکراتیک در هنگ کنگ باید مورد احترام در آینده است."

تایوان

تایوان جمهور Tsai و نشستند ون متعهد پشتیبانی از هنگ کنگ بلافاصله پس از پکن قانون هفته گذشته است. او گفت: تایوان "در کنار مردم هنگ کنگ" و متعهد "کمک های لازم" برای کسانی که نیاز به کمک.

چین ادعای تایوان به عنوان بخشی از خاک خود و نظر خود حکومت جزیره به عنوان یک استان است که باید ایران را با سرزمین اصلی با توسل به زور در صورت لزوم. حزب کمونیست چین هرگز حکومت تایوان.

در یک صدای جیر جیر پس از این لایحه تصویب شد, Tsai و گفت: او در نقل مکان کرد به ایجاد یک "کمک های بشر دوستانه طرح اقدام" برای هنگ کنگ شهروندان برخی از آنها در حال حاضر مهاجرت به تایوان در میان عدم قطعیت است.

ژاپن

حتی قبل از اینکه این لایحه تصویب شد و ژاپن و وزارت امور خارجه با صدور بیانیه ای گفت: "ژاپن به طور جدی نگران" در مورد چین تصمیم نسبت به دلار هنگ کنگ است.

"هنگ کنگ بسیار شریک مهم برای ژاپن که با ژاپن مدعی نزدیک روابط اقتصادی و مردم-به-مردم مبادلات" وزارت گفت. "این طولانی سیاست ژاپن به پیوست اهمیت زیادی به حفظ یک سیستم باز است که هنگ کنگ شده است با بهره گیری و دموکراتیک و توسعه پایدار از هنگ کنگ تحت" یک کشور دو سیستم " چارچوب است."

در این بیانیه اضافه شده است که ژاپن منتقل چنین نمایش ها به چین و "ادامه خواهد داد به دقت رعایت تحولات اطراف هنگ کنگ است."

— CNBC ین ن لی و Huileng قهوهای مایل به زرد کمک به این گزارش.tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن