هنگامی که رستوران ها و کافه ها بازگشایی? در اینجا چیزی است که کارشناسان می گویند

یک عابر پیاده را تنظیم می کند خود را facemask در حالی که راه رفتن در گذشته یک بسته صنعتگر خانه رستوران در لس آنجلس در 7 مه سال 2020 است.

فردریک J. Brown | خبرگزاری فرانسه | گتی ایماژ

این Covid-19 همه گیر در ادامه به اخلال در اقتصاد و زندگی می کند در راه ما هرگز می تواند تصور است. اما جهان نمی خواهد ماندن در lockdown برای همیشه لطفا برای.

ما خواسته بهداشت عمومی و کارشناسان صنعت برای به اشتراک گذاشتن افکار خود را در چه چیزهایی را مانند زمانی که این بیماری همه گیر در نهايت محو می شود. در این بخش از مجموعه ما “بعد عادی” ما نگاهی به آنچه کارشناسان می گویند در مورد زمانی که رستوران ها و کافه ها ممکن است دوباره باز برای کسب و کار.

رستوران ها و کافه ها شده اند در میان سخت ترین-آمار کسب و کار در طول coronavirus قرنطينه. در حالی که برخی از موسسات را بازگشایی با ظرفیت محدود هر چه زودتر به جای بعد بخش است به احتمال زیاد به صورت گسترده نابودی با توجه به صنعت و کارشناسان بهداشت و درمان.

انجمن ملی رستوران پیش بینی شده این صنعت را در $899 میلیارد دلار فروش در سال 2020 قبل از coronavirus قرنطينه جاروب در سراسر کشور است. اما بیشتر بستگی سازگار جریان وجوه نقد به نگه داشتن درهای خود را باز و افراد شاغل. پس مستندات گسترده آغاز شد و در ماه مارس بیش از 8 میلیون رستوران کارکنان صنعت باید شغل خود را از دست اند و یا furloughed اساس یک نظرسنجی 6500 میلادی توسط انجمن. که برابر است با از دست دادن از 80 میلیارد دلار از طریق آوریل و تا $240 میلیارد دلار در پایان سال است.

در حالی که برخی از رستوران ها و کافه ها باید چرخد و به ارائه takeout و تحویل بسیاری دیگر تصمیم به بستن درهای خود را به طور کامل برای مدت زمان محلی مستندات. که می تواند ناقوس مرگ برای هزاران نفر از مکان های. کالیفرنیا انجمن رستوران تخمین زده می شود در اواخر ماه مارس است که 30 درصد از دولت 90,000 رستوران نمی خواهد زنده ماندن از بحران.

صاحبان رستوران ها رو شیب دار هزینه برای بازگشایی, از جمله استخدام به کارکنان پرداخت فاکتورها و جایگزینی خراب تشکیل دهنده. حتی این کشور بهترین رستوران نمی جستن به عقب از تعطیلی طولانی مدت.

“قطعا وجود دارد یک علامت سوال بیش از یازده مدیسون پارک — اگر آن را بازگشایی,” دانیل Humm صاحب سه-میچلین ستاره نیویورک رستوران گفته بلومبرگ حرفه های این هفته است. “آن را به میلیون ها دلار برای بازگشایی شده است. شما باید برای بازگرداندن کارکنان. من کار با تجهیزات در یک فضای بزرگ. من می خواهم برای ادامه به طبخ با زیبا ترین و با ارزش مواد تشکیل دهنده را در یک راه خلاق اما در همان زمان به آن نیاز دارد را حس کنید.”

چه بازگشایی ممکن است مانند نگاه

از بهداشت عمومی نظر رستوران ها و بارها باید یک مسیر ساده تر برای بازگشایی از عرصه های مدارس و بسیاری از دفاتر چرا که صاحبان و یا مدیران می توانند فضای جداول و محدود کردن ظرفیت گفت: دکتر پیتر باخ یک پزشک و اپیدمیولوژی در Memorial Sloan-Kettering Cancer Center, جایی که او نیز اجرا می شود مرکز بهداشت سیاست و نتایج.

رستوران ها در آسیا در حال ارائه آمریکا صاحبان با یک مدل از نحوه بازگشایی خود را به اتاق ناهار خوری با گسترده تر فاصله بین جداول مشتری متوسط چک و نقاب کارکنان صبر کنید.

گوسفند سیاه و سفید یک دلار هنگ کنگ مبتنی بر رستوران های زنجیره ای علنا مشترک آن 17-صفحه راهکار چگونه از آن است که مرور این بیماری همه گیر. پیشنهادات عبارتند از نیاز مشتریان به نشانه سلامت اعلام اشکال قبل از ورود به رستوران و ارائه راه بهداشتی به فروشگاه ماسک در طول یک وعده غذایی.

گوسفند سیاه و سفید از بنیانگذاران سید Asim Hussain گفت که او شنیده است از رستوران از سراسر جهان در مورد دستورالعمل و نحوه انطباق کسب و کار خود را.

“من شده است به آنها بگویند اگر کسی در حال انتظار برای همه چیز را به بازگشت به چگونه آنها شما باید انتظار مدت زمان طولانی” حسین گفت.

یک عابر پیاده با پوشیدن ماسک محافظ در مقابل به طور موقت بسته استارباکس کافی شاپ در بروکلین نیویورک در روز دوشنبه, آوریل 27 سال 2020 است.

Gabby جونز | بلومبرگ از طریق گتی ایماژ

استارباکس قصد دارد به بازگشایی 85 درصد از آن ایالات متحده کافی شاپ تا پایان این هفته با تاکید بر پرداخت cashless و بدون تماس و منظقه وانت.

“بنیاد رویکرد ما می آید از آنچه که ما آموخته اند که در آن بیش از 98 درصد از فروشگاه های ما در حال حاضر باز و عامل تحت تجدید نظر پروتکل” استارباکس مدیر عامل کوین جانسون گفت: در نامه دوشنبه به استارباکس کارکنان و مشتریان است.

کالیفرنیا رستوران ها در حال حاضر پیش نویس خود را در پیشنهاد طرح اجازه می دهد تا این صنعت به بازگشایی با آرایه ای از پادمان مانند نیاز به سرور به پوشیدن ماسک و قرار دادن ضد عفونی کننده دست روی هر میز و در حالی که اجتناب از اقدامات شدید مانند گرفتن هر مشتری متوسط پس از ورود به آسوشیتد پرس گزارش این هفته است. این برنامه ها تنها توصیه نشده است تایید شده توسط رژیم صهیونیستی است. گاوین Newsom.

اجتماعی فاصله را باید بخشی از هر پیشنهادی برای بازگشایی دکتر گفت: Ashish Jha, استاد سیاستگذاری سلامت در دانشگاه هاروارد T. H. Chan دانشکده بهداشت عمومی. Jha توصیه می شود 50 درصد ظرفیت کاهش در حالی که اشاره کرد که “حتی 50 درصد ظرفیت احساس زیادی به من با میله های زندان است.”

“من نمی دانم که شما حتی می خواهید برای دریافت به 75% بدون واکسن,” او گفت:.

مشکل این است که باز کردن درب در 50 درصد ظرفیت احتمالا به ندرت از لحاظ اقتصادی امکان پذیر است.

“برای بسیاری از رستوران ها برای باز کردن و تنها باید 50 درصد از کرسی خود را اشغال در داخل خانه آنها احتمالا نمی خواهید به پول به اندازه کافی برای باز بماند — مگر اینکه آنها به فروش مقدار زیادی از الکل” گفت: جق رابسون مدرس ارشد در دانشگاه کرنل مدرسه هتل داری.

در تگزاس و گرجستان که در آن رستوران ها اجازه داده شد جمعه گذشته به بازگشایی اتاق ناهار خوری با ظرفیت محدود کمتر از نیمی از رستوران اپراتورها از سر گرفته و عملیات آن روز با توجه به جعبه سیاه هوش.

بیش از یک سوال اقتصادی

حتی اگر رستوران پیدا کردن آن از لحاظ اقتصادی امکان پذیر برای بازگشایی وجود دارد هیچ تضمینی وجود ندارد آمریکایی ها احساس می کنید به اندازه کافی امن به نشان می دهد تا در شماره های لازم برای بازیابی.

در واقع 68 درصد از آمریکایی ها می گویند که آنها احساس ناراحت کننده غذا خوردن در یک رستوران با توجه به اواخر مارس نظرسنجی از SAP Qualtrics کارمند مدیریت شرکت نرم افزاری.

ساختمان شجاعت به بازگشت به رستوران ممکن است به یکی از ضروری ترین عناصر برای بازگشت به حالت عادی گفت: اریک گوردون استاد در دانشگاه میشیگان راس دانشکده کسب و کار. رستوران می تواند به عنوان یک اعتماد به نفس bellwether برای آمریکایی ها که در حال فرو بردن انگشتان خود را بازگشت به حالت عادی در جامعه است.

“مردم از دست این و آن نسبتا ارزان” گوردون گفت. “ما در حال رفتن به هم بزنید ، این چیزی نیست که نیاز به مقدار زیادی از برنامه ریزی است. و آن را در مکان های عمومی, به طوری که دیگر مردم آن را ببینید و از خود بپرسید, ‘من آماده این؟””

اما اعتماد به نفس می شود, مرغ و تخم مرغ سوال فعلی کمبود تقاضای مصرف کننده خواهد شد به احتمال زیاد باعث رستوران ها و میله های به ماندن بسته شده است. اگر رستوران بودند به بازگشایی و تقاضا ضعیف بود و کارکنان آنها سعی در استخدام و برگشت دیگر خواهد بود واجد شرایط برای بیکاری زیرا آنها می خواهم که یک فرصت شغلی است که آنها تبدیل کردن. که انگیزه ای برای نگه داشتن درب بسته تا زمانی که آن را روشن مردم آماده هستند به عقب می آیند.

“مهم نیست که چه تهمت یا هر فرماندار ممکن است می گویند زمانی که مردم هنوز هم تعداد مرگ و میر در کشور خود و یا منطقه قابل توجه مردم در حال رفتن به شرکت در زندگی عادی روزمره” گفت: سابق کار, منشی, Robert Reich, که می آموزد سیاست عمومی در دانشگاه کالیفرنیا در برکلی است. “آنها در حال رفتن به احساس امن رفتن به شلوغ هواپیما, رستوران ها, میله, رویدادهای ورزشی, هر چیزی است.”

رستوران ها نیز ممکن است تمایلی به بازگشایی مسئولیت دلایل.

“اگر کسب و کار وقفه بیمه پوشش نمی صنعت زمانی که این اتفاق افتاده است آنچه باعث می شود آنها احساس می کنند که شرکت های بیمه را پوشش و آنها را در مسئولیت coronavirus دعاوی گفت:” هارون Allen, موسس و مدیر عامل شرکت رستوران مشاوره هارون آلن و همکاران.

فست فود گزاف گویی خواهد شد برای اولین بار

فست فود های زنجیره ای را تا حد زیادی اب و هوای coronavirus قرنطينه تکیه بر درایو از طریق خطوط تحویل و قیمت پایین تر. همان-فروشگاه خرید و فروش کاهش یافته و کمتر از 2 درصد در هفته منتهی به 26 آوریل در مقایسه با سال قبل از آن با توجه به صنعت ردیاب جعبه سیاه هوش.

رستوران فست فود زنجیره ای, وندی دیده می شود در توکیو ژاپن است.

Budrul Chukrut | SOPA تصاویر | LightRocket via Getty Images

با کمی انگیزه ای برای باز کردن اتاق ناهار خوری, رستوران های فست فود نیست در عجله برای خدمت به مردم در فرد است.

“خواهیم دید چه مردمی در حال صحبت کردن در مورد در سطح دولت اما ما قصد داریم با عجله به بازگشایی ما ناهارخوری” وندی مدیر عامل شرکت تاد Penegor به گفته تحلیلگران روز چهارشنبه.

Chick-fil-A, سومین آمریکا شرکت رستوران فروش در حال آماده سازی برای بازگشایی برخی رستوران ها برای بایگانی اطلاعات با نصب پلکسی گلاس پارتیشن بندی در مقابل آن شمارنده و اضافه کردن ضد عفونی کننده دست ایستگاه. کف کن کمک خواهد کرد که مشتریان خود را حفظ فاصله از سایر افراد است. Shake Shack مدیر عامل سفت Garutti گفت که وجود خواهد داشت کمتر تحویلدار و خود-نظم کیوسک داخل, برگر, زنجیره ای و مکان است. زاینده رود نیز در حال برنامه ریزی برای تغییر رستوران با درایو از طریق خطوط و انتخاب کنید تا ویندوز.

تماشا کنید: رستوران برندها و لاوروف درباره یک مصرف کننده دوباره بجای اول برگشتن

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>