ایالات متحده خاموش کنسولگری خود را در جنوب غربی شهر چنگدو چین دستور بسته شدن آن

چین وزارت امور خارجه روز دوشنبه گفت: این کنسولگری ایالات متحده در جنوب غربی شهر چنگدو بسته شد که از ساعت 10 صب

توسط ELEMENTORSITE در 6 مرداد 1399

چین وزارت امور خارجه روز دوشنبه گفت: این کنسولگری ایالات متحده در جنوب غربی شهر چنگدو بسته شد که از ساعت 10 صبح به وقت محلی.

اوایل روز دوشنبه دولتی چین پخش دوربین مدار بسته گفت: در آن حساب رسانه های اجتماعی است که پرچم آمریکا در کنسولگری فرض شد کاهش در 6:18 صبح بیانیه ای از وزارت امور خارجه ایالات متحده تایید کرد که این کنسولگری به حال کاسته عملیات ،

چین لغو مجوز از کنسولگری روز جمعه در اقدامی تلافی جویانه برای ایالات متحده به منظور نزدیک چینی کنسولگری در هوستون روز قبل. آمریکا گفته بود که این بخشنامه به چینی کنسولگری ساخته شده برای محافظت از آمریکایی مالکیت معنوی و اطلاعات خصوصی شهروندان خود را — یک تصمیم گیری است که چین را محکوم کرد.

به کنسولگری ایالات متحده در چنگدو در سال 1985 تاسیس شد و تحت پوشش منطقه خودمختار تبت شهرداری چونگ کینگ و Sichuan, Yunnan و گوئیژو استان. در بیانیه وزارت امور خارجه ایالات متحده گفت: "کنسولگری "ایستاده در مرکز روابط ما با مردم در غرب چین از جمله تبت برای 35 سال" AP گزارش شده است.

با بسته شدن چنگدو فرض ایالات متحده در حال حاضر دارای پنج باقی مانده کنسولگری در چین علاوه بر سفارت خود در پایتخت پکن است.

این tit-for-tat کنسولگری تعطیل است به عنوان روابط بین جهان برترین اقتصادهای سر خود را به سمت خود بدترین در دهه. در ماه های اخیر دو کشور درگیر شدند بیش از یک طیف وسیعی از مسائل از جمله تکنولوژی منشاء مرگبار coronavirus و استقلال از, هنگ کنگ یک نیمه مستقل خاک چینی.

در سرمقاله منتشر شده یکشنبه, چینی, وزارت امور خارجه-حمایت رسانه های جهانی بار به دنبال به رنگ متحده به عنوان provocateur که ناشی از روابط بین دو کشور را بدتر کند.

"نگاهی به دو سال گذشته تقریبا همه تلاطم در چین و آمریکا روابط هم زده شد تا با تحریکات از طرف ما که پس از آن به دنبال counteractions از طرف چینی" خواندن سرمقاله.

"چین یک مدافع. اما اگر واشنگتن است بنابراین مصمم به فشار چین و آمریکا روابط در بدترین جهت چین نمی خواهد بود قادر به تغییر روند خود را در آن" به آن اضافه شده است.

— CNBC ساناز چنگ کمک به این گزارش

تماشا کنید: چین retaliates در برابر ایالات متحده برای بستن کنسولگری هوستونtinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن