طلا و نقره به رکوردهای جدیدی رسیدند؛ بیت کوین نیز صعودی خواهد شد؟

نقره (SILVER) در روز دوشنبه همچنان در کانون توجه قرار دارد زیرا به اوج 11 ساله خود رسید و از آستانه روانی قابل

توسط مدیر سایت در 1 خرداد 1403

نقره (SILVER) در روز دوشنبه همچنان در کانون توجه قرار دارد زیرا به اوج 11 ساله خود رسید و از آستانه روانی قابل توجه 30 دلار گذشت. این افزایش به دلیل ویژگی‌های امن آن، تضعیف دلار آمریکا و کاربرد صنعتی آن است.

طلا و نقره به رکوردهای جدیدی رسیدند؛ بیت کوین نیز صعودی خواهد شد؟

رشد شدیدی در بازار کالاها رخ داده و فلزات گرانبهایی مانند طلا و نقره اخیرا به رکوردهای جدیدی رسیده اند. طلا در حال جلب توجه در بازار مالی جهانی است و در برابر دلار آمریکا به بالاترین حد خود رسیده است. در نتیجه، تحلیلگران بازار طلای دیجیتال یا همان بیت کوین BTC را به دقت زیر نظر دارند.

اوایل امروز دوشنبه، قیمت طلا به دلیل احتمال اقدام نامطلوب فدرال رزرو در مورد نرخ بهره، به 2450 دلار در هر اونس افزایش یافت. یکی دیگر از عوامل محرک قیمت طلا، تقاضای پایدار بانک های مرکزی است که به افزایش 30 درصدی قیمت طلا در سال جاری کمک کرده است.

نقره در اوج 11 ساله

نقره (SILVER) در روز دوشنبه همچنان در کانون توجه قرار دارد زیرا به اوج 11 ساله خود رسید و از آستانه روانی قابل توجه 30 دلار گذشت. این افزایش به دلیل ویژگی‌های امن آن، تضعیف دلار آمریکا و کاربرد صنعتی آن است.

در این رابطه بخوانید‌ : تئوری احمق بزرگتر در سرمایه گذاری چیست؟ و چگونه از آن در امان بمانیم؟

سرمایه گذاران قیمت نقره را همراه با سایر فلزات گرانبها بالا می برند و به دنبال دارایی هایی برای محافظت از سرمایه در برابر عدم قطعیت های اقتصادی هستند.

در آینده نقره از افزایش تقاضای صنعتی سود خواهد برد. گزارش موسسه World Silver Survey افزایش 9 درصدی تقاضای صنعتی در سال جاری را پیش‌بینی کرد که ناشی از استفاده فزاینده از نقره در کاربردهای انرژی‌های تجدیدپذیر است.

در بلندمدت، سرمایه گذاران باید حرکت بالقوه به سمت 35 دلار را زیر نظر داشته باشند. این منطقه ممکن است به دلیل یک خط افقی کلیدی چند ساله از اوج‌های نوسانی قابل توجه در سال‌های 2011 و 2012 مقاومت نشان دهد. شکست قاطع بالاتر از این سطح می‌تواند منجر به آزمایش مجدد رکورد بالای 47.71 دلار شود که در آوریل 2011 ثبت شد.

بیت کوین (BTC) به زودی صعودی می شود؟

در پی افزایش اخیر قیمت نقره، این کالا شکاف خود را با بیت کوین افزایش داده است. بیت کوین هنوز 500 میلیارد دلار فاصله دارد تا بتواند به ارزش 1.8 تریلیون دلاری نقره برسد و هشتمین کالای بزرگ جهان شود. برای اینکه این چرخش اتفاق بیفتد، قیمت بیت کوین باید از 93000 دلار عبور کند، مشروط بر اینکه نقره تا آن زمان ثابت بماند.

بازارهای سنتی به بالاترین سطح خود رسیده اند و طلا و نقره عملکرد فوق العاده خوبی دارند. بدیهی است که حفاظت از سرمایه در برابر تورم بسیار مهم شده است.

بیت کوین به عنوان یک بازیگر کلیدی ظاهر شده و به گفته تحلیلگران، استدلال در مورد مشروعیت آن دیگر معتبر نیست، زیرا اکنون کاملاً قانونگذاری شده و قابل معامله در وال استریت است.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

منبع : https://nipoto.com/mag/gold-and-silver-hit-new-record-highs-will-btc-catch-up-soon

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن