'انرون آلمان': Wirecard رسوایی سایه در اداره شرکت

این Wirecard لوگو دیده می شود در پرداخت دفتر مرکزی شرکت در Aschheim در نزدیکی شهر مونیخ در جنوب آلمان در 24 ژو

توسط ELEMENTORSITE در 9 تیر 1399

این Wirecard لوگو دیده می شود در پرداخت دفتر مرکزی شرکت در Aschheim در نزدیکی شهر مونیخ در جنوب آلمان در 24 ژوئن سال 2020 است.

کریستوف Stache | خبرگزاری گتی ایماژ

Wirecard دراماتیک سقوط از فضل محوری است اداره شرکت, صنعت و مقررات در آلمان بصورتی پایدار و محکم در کانون توجه است.

مونیخ-پرداخت مبتنی بر پردازنده برای ثبت عجز از پرداخت دیون در پنجشنبه گزارش با توجه طلبکاران 3.5 میلیارد یورو معادل 3.9 میلیارد دلار). این شرکت سقوط به دنبال یک سری از گزارش های تحقیقی از بار مالی به ادعا در مورد حسابداری بی نظمی.

وحی در هفته گذشته که 1.9 میلیارد یورو ناپدید شده بود از Wirecard ترازنامه دیده است و این شرکت قیمت سهم سقوط 98% و مدیر عامل سابق مارکوس براون به اتهام جعل حساب.

این Wirecard حماسه و خود را جزئی از پرسش های بسیاری با برخی از کارشناسان در توصیف این رسوایی به عنوان "انرون از آلمان است."

حکومت

زیر آلمانی, قانون شرکت های بزرگ شرکت ها نیاز به هر دو هیئت نظارت و مدیریت هیئت مدیره. هیئت نظارت مسئول نظارت بر مدیریت.

کریس ههن سر از 24 میلیارد دلار صندوق های تامینی TCI به نام به حال در Wirecard هیئت نظارت به اخراج مدیر عامل سابق مارکوس براون در اواخر ماه آوریل است.

"ما از این دیدگاه که هیئت نظارت است که از نظر قانونی موظف به دخالت" او نوشت: در نامه ای سرگشاده منتشر شده آوریل 28. "به نظر ما لازم مداخله در حال حاضر برای حذف مدیر عامل از همه وظایف مدیریت."

با اینحال براون مقاومت کرده بود و فشار را ترک کنند. او استعفا داد و هفته گذشته پس از 18 سال در راس است و در حال حاضر به قید وثیقه پس از دستگیر شدن در مونیخ هفته گذشته است. این شکست باعث شده است تا به سوال در مورد اینکه چرا Wirecard هیئت نظارت عمل نمی کند جلوتر از زمان.

"آنچه می بینید با Wirecard این یک فاجعه است" پیتر Dehnen, رئیس انجمن نظارت بر تخته در آلمان گفت: "CNBC "Squawk Box اروپا" در روز پنج شنبه.

Dehnen خواستار اصلاحات به آلمان حاکمیت شرکتی قوانین. هر چند آلمانی حاکمیت شرکتی کد به روز شد تنها به تازگی به Dehnen فکر می کند وجود دارد نیاز به چیزی "جدید" و "گفت و گو محور" است که باعث می شود شرکت های برقراری ارتباط با همه ذینفعان خود — نه فقط سهامداران.

"این است که شرکت های بزرگ, مدرن, حکومت," او گفت:. "با این قوانین در حال حاضر در محل, من احساس می کنم ما هنوز در قرن گذشته است. و برای که ما نیاز به یک تغییر شدید."

این Wirecard رسوایی است به دور از اول به سنگ, آلمانی, شرکت های بزرگ جهان است. زیمنس بود که در برخورد با فساد مالی در اواخر دهه 2000 در حالی که فولکس واگن شهرت بود و به طور قابل توجهی آسیب دیده توسط به اصطلاح "Dieselgate" رسوایی انتشار در 2015.

ماکسیمیلیان وایس یک وکیل در شرکت حقوقی TILP دادخواهی که در زمینه یک سرمایه گذار طرح دعوی در دادگاه در برابر Wirecard در ماه مه گفت: "CNBC "Squawk Box اروپا" هفته گذشته: "ما در آغاز یکی از بزرگترین شرکت رسوایی ما را دیده اند در آلمان است."

"من فکر می کنم زیادی وجود دارد که باید انجام شود" وایس " گفت: در. "فقط یک نگاهی به ایالات متحده چه اتفاقی افتاد بعد از انرون. من فکر می کنم Wirecard است انرون از آلمان است."

انرون بود خدمات انرژی شرکتی است که سقوط در سال 2001 پس از آیات سیستمیک تقلب در حسابداری. رسوایی یک عامل در تصویب ساربانز-Oxley قانون معرفی شده در سال 2002 برای محافظت از سرمایه گذاران جعلی از شیوه های مالی.

ویس گفت: آلمان مورد نیاز "بهتر قوانین" برای تشویق خبرچین. او افزود که ساربانز-Oxley قانون می تواند ارائه طرح برای آینده چه اتفاقی می افتد در کشور: "من فکر می کنم این است که برای تبدیل شدن به یک مسئله سیاسی است."

تنظیم کننده

رسوایی نیز تجدید تمرکز بر چگونه آلمان رگولاتور برخورد با اتهامات علیه Wirecard. بسیاری از صندوق های تامینی به انتقاد آلمان از تنظیم کننده های مالی BaFin به طور موقت ممنوع کوتاه فروش در Wirecard سهام و برای پر کردن شکایت کیفری علیه دو FT روزنامه نگاران که گزارش خلاف کاران اتهامات در مورد این شرکت است.

فلیکس Hufeld رئیس BaFin اذعان کرده که وضعیت یک "رسوایی" و "کل فاجعه است." در روز سه شنبه, تنظیم کننده ثبت یک به روز رسانی پرونده این شرکت به دنبال در "مشکوک به دستکاری در بازار."

"BaFin نشده تحت پوشش خود در جلال در همه," نیل Campling یک تکنولوژی رسانه و مخابرات تحلیلگر در Mirabaud اوراق بهادار گفت: CNBC در روز جمعه. "آنها قرار است به تنظیم — همه آنها بود کمان را به هر گونه درخواست از این شرکت است."

دیده بان نیز هدف از انتقاد از قانونگذاران آلمانی. وزیر دارایی اولاف شولز به رویترز گفت که روز سه شنبه رسوایی "را افزایش می دهد سوال مهم در مورد نظارت شرکت" و خواستار اصلاحات قانونی.

"است BaFin واقعا مالی watchdog و یا آن را یک توله سگ ؟ " گفت: TILP دادخواهی را وایس. "من فکر می کنم آنها باید بسیار مهم است که آن را می آید به آنچه که آنها در این زمینه است."

این مشکل می تواند یک مسئله فرهنگی به جای یک قانونی با توجه به Pieter Jan Krahnen علمی مدیر در لایبنیتس موسسه تحقیقات مالی امن در فرانکفورت. او گفت: آلمان تنظیم کننده های فاقد دندان وقتی که می آید به مسائل مربوط به تأثیر بازار سرمایه.

"این در واقع یک نتیجه از یک فرهنگ است که واقعا به دنبال سرمایه گذار حقوق" Krahnen گفت CNBC. "واقعا وجود دارد هیچ فرهنگ از رفتن پس از شرکت هایی که ممکن است افشای همه چیز را در راه حق پس از یک سرمایه گذار می تواند احساس امنیت."

Krahnen فکر می کند وجود دارد همچنین می تواند نقش مهمی برای اتحادیه اروپا به بازی با توجه به چنین بازار سرمایه از مسائل. این می تواند در زیر بال از اوراق بهادار و بازارهای اروپایی اقتدار (اسماعیل) گفت: اضافه کردن ناظر در حال حاضر به عنوان بیشتر از یک قانون گذارنده است.

بروکسل در حال حاضر در تماس با اسماعیل به نگاه به پتانسیل نظارت شکست از BaFin. "ما نیاز به روشن شدن آنچه رفت را اشتباه" Valdis Dombrovskis کمیسیون اروپا معاون اجرایی رئیس جمهور گفت FT روز جمعه.

حسابرسان

آن است که نه فقط BaFin که نیاز به ایستادن به موشکافی و تحلیل گران می گویند. نیز وجود دارد سوال در مورد اینکه چرا ای, Wirecard را در زمان طولانی حسابرس نمی انتخاب کنید تا در حسابداری بی نظمی است که تاریخ سال است.

"نیز وجود دارد به برخی از مسئولیت برگزار شد به حسابرس" گفت: Mirabaud اوراق بهادار' Campling که ادعا می شده اند پس Wirecard مورد برای دو سال. "این حسابرس نقش برای حمایت از اعتبار حساب و اسناد و مدارک."

Campling می گوید که او مظنون به 1.9 میلیارد یورو از دست رفته وجوه "هرگز وجود داشته است در وهله اول است." Wirecard است گفت: این احتمال وجود دارد که از دست پول نقد وجود ندارد.

ای مواجه شده است و نصب حقوقی فشار بیش از آن در حسابرسی از Wirecard حساب. آلمانی سهامداران انجمن SdK است ثبت یک شکایت کیفری علیه Wirecard به حسابرسان. شکایت اهداف دو کارکنان فعلی و سابق کارکنان در ای.

می آید پس از شرکت حقوقی Schirp & شریک آورده کلاس طرح دعوی در دادگاه اقدام علیه حسابداری نمایندگی از Wirecard سرمایه گذاران این ادعا آن موفق به پرچم نادرست رزرو پرداخت Wirecard را 2018 حساب.

"وجود دارد نشانه ای روشن است که این مفصل و پیچیده تقلب مربوط به احزاب مختلف در سراسر جهان در موسسات مختلف با عمدی هدف فریب" ای در بیانیه ای گفت: پنج شنبه.

"Collusive تقلب طراحی شده برای فریب سرمایه گذاران و اغلب شامل تلاشهای گستردهای را برای ایجاد یک غلط مستند دنباله. استانداردهای حرفه ای تشخیص دهند که حتی قوی ترین و گسترش روشهای حسابرسی ممکن است کشف یک collusive تقلب."

شرکت CNBC گفت که آن را دیدگاه در "در انتظار دادخواهی."tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب