خورشید گرفتگی سال 2020: در اینجا هنگامی که شما می توانید دیدن خورشید گرفتگی از شهرستان خود را

دراماتیک "حلقه آتش" قابل مشاهده خواهد بود در آسمان در طول annural خورشید گرفتگی (فایل)دهلی نو: Skywatchers زند

توسط ELEMENTORSITE در 1 تیر 1399
Solar Eclipse 2020: Here's When You Can See Solar Eclipse From Your City

دراماتیک "حلقه آتش" قابل مشاهده خواهد بود در آسمان در طول annural خورشید گرفتگی (فایل)

دهلی نو:

Skywatchers زندگی در یک باند باریک با پوشش بخش هایی از راجستان هاریانا و Uttarakhand) را امروز شاهد ژوئن 21 دراماتیک "حلقه آتش" در آسمان - اولین خورشید گرفتگی سال 2020 است. بقیه کشور قادر به مشاهده جزئی خورشید گرفتگی, همچنین شناخته شده به عنوان Surya Grahan.

اولین خورشید گرفتگی سال جاری که همزمان با انقلاب تابستانی زمانی که نیمکره شمالی دارای طولانی ترین روز خواهد بود یک خسوف ناقص. جدا از هند, گرفتگی قابل مشاهده خواهد بود در کنگو و سودان و اتیوپی, یمن, عربستان سعودی, عمان و پاکستان و چین است.

"خورشید گرفتگی در 21 ژوئن خواهد بود یک خسوف ناقص. آن قابل مشاهده خواهد بود به کل کشور به عنوان گرفتگی جزئی و به عنوان یک گرفتگی حلقوی سه متحده - هیماچال پرادش, Uttarakhand و هاریانا. آن شروع خواهد شد در حدود 10:20 am و پایان حدود 2:20 pm" S Pattnaik معاون مدیر Pathani Samanta افلاک گفت: PTI.

"خورشید گرفتگی حلقوی است که یک مورد خاص از مجموع خورشید گرفتگی. مانند مجموع خورشید گرفتگی و ماه است هم تراز با خورشید است. اما در آن روز آشکار اندازه ماه اتفاق می افتد به یک اندکی کوچکتر از خورشید است. از این رو این ماه را پوشش می دهد بخش مرکزی خورشید و لبه خورشید به نظر می رسد مانند یک "حلقه آتش" در آسمان برای یک لحظه کوتاه" Samir Dhurde از اینتر-دانشگاه مرکز نجوم و اخترفیزیک گفت: ANI.

"در هند obscuration خورشید توسط ماه در آن زمان از بزرگترین فاز حلقوی گرفتگی خواهد شد در حدود 98.6 درصد است. Obscuration خورشید توسط ماه در آن زمان از بزرگترین فاز گرفتگی جزئی خواهد شد و در حدود 94 درصد در دهلی 66 درصد در کلکته 62 درصد در بمبئی 37 درصد در بنگلور 34 درصد در چنای" مطبوعات اداره اطلاعات در بیانیه ای گفت.

این گرفتگی جزئی آغاز خواهد شد در 9:15 am در حالی که کامل گرفتگی آغاز خواهد شد در 10:17 am. کامل خسوف ناقص به پایان خواهد رسید در 2:02 pm در حالی که بخشی از فاز به پایان خواهد رسید در 3:04 pm.

خورشید گرفتگی قابل مشاهده خواهد بود در کلکته به دهلی نو و بمبئی و چنای و بنگلور در زیر بار.

خورشید گرفتگی دهلی زمانبندی

گرفتگی جزئی آغاز می شود: 10:20 am
حداکثر گرفتگی: 12:01 pm
گرفتگی جزئی به پایان می رسد: 1:48 pm
مدت: 3 ساعت و 29 دقیقه

خورشید گرفتگی Kolkata زمان

گرفتگی جزئی آغاز می شود: 10:46 am
حداکثر گرفتگی: 12:35 pm
گرفتگی جزئی به پایان می رسد: 2:17 pm
مدت: 3 ساعت و 31 دقیقه

خورشید گرفتگی بمبئی زمانبندی

گرفتگی جزئی آغاز می شود: 10 am
حداکثر گرفتگی: 11:37 am
گرفتگی جزئی به پایان می رسد: 1:27 pm
مدت: 3 ساعت و 27 دقیقه

خورشید گرفتگی چنای زمانبندی

گرفتگی جزئی آغاز می شود: 10:22 am
حداکثر گرفتگی: 11:59 am
گرفتگی جزئی به پایان می رسد: 1:41 pm
مدت: 3 ساعت و 20 دقیقه

خورشید گرفتگی بنگلور زمانبندی

گرفتگی جزئی آغاز می شود: 10:12 am
حداکثر گرفتگی: 11:47 am
گرفتگی جزئی به پایان می رسد: 1:31 pm
مدت: 3 ساعت و 19 دقیقه

یک خورشید گرفتگی رخ می دهد در یک روز ماه زمانی که ماه می آید در بین زمین و خورشید و ماه سایه بیش از زمین است.

از تحت الشعاع خورشید باید نمی توان با چشم غیر مسلح حتی برای یک مدت زمان بسیار کوتاه از زمان. آن ممکن است باعث آسیب دائمی به چشم منجر به نابینایی حتی زمانی که ماه را پوشش می دهد بیشترین بخشی از خورشید است.

یک خورشید گرفتگی همیشه رخ می دهد در حدود دو هفته قبل یا بعد از یک ماه گرفتگی. معمولا وجود گرفتگی در یک ردیف اما در زمان های دیگر وجود دارد در همان گرفتگی فصل است. این دومین گرفتگی در این فصل است. یکی از اولین این penumbral ماه گرفتگی صورت گرفت در تاریخ 5 ژوئن و سوم گرفتگی در این فصل یکی دیگر از penumbral ماه گرفتگی خواهد شد در جولای 5.

(با ورودی از سازمان)tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب