نظر: در چابهار هند باید بازیابی از دست رفته ایران زمین با سرعت

ریز موج ها در هند-روابط دو جانبه ایران افزایش یافته و به سطح یک بار دیگر وادار به این سوال که آیا هند سیاست و

توسط ELEMENTORSITE در 29 تیر 1399

ریز موج ها در هند-روابط دو جانبه ایران افزایش یافته و به سطح یک بار دیگر وادار به این سوال که آیا هند سیاست و تعهد نسبت به توسعه بندر چابهار پروژه داشتند. سه روز پس از اینکه ایران اعلام شد که در آن شروع به کار در نهایت به تنهایی در یک بسیار مهم راه آهن ارتباط بین زاهدان و چابهار است که هند متعهد به در حال توسعه به طور مشترک در سال 2016 وزارت امور خارجه در دهلی نو مجبور شد برای روشن است که آن را تا به حال در واقع شده است از چپ به تهران به معرفی یک نهاد مجاز به قطعی برجسته مسائل فنی و مالی - پس از یک نشست بین دو طرف در ماه دسامبر 2019 به بررسی پروژه راه آهن.

برای بسیاری از تحلیلگران از هند و ایران روابط تهران اعلام می کند که این امر آن را به تنهایی به ظاهر چون هند کشیده بود پای خود بود شبیه به یک چالش به دنبال تاکید مجدد هند تعهد به توسعه چابهار و در عین حال یک مثال دیگر از این نوع سخت مذاکره ایران درگیر با هند از زمان به زمان.

در برابر پس زمینه از یک کشنده بیماری همه گیر که چین در حال حاضر بر روی حصیر و پس از آن هند در تلاش برای جلب حمایت بین المللی علیه پکن خود را برای ماجراجویی در Galwan دره لاداخ تهران نظر قرار می گیرد به دهلی نو در یک دیپلماتیک معمای که در آن هر دو پکن و واشنگتن در حال بازیکنان کلیدی. ایران اعلام شروع به کار بر روی خط راه آهن به تنهایی آمد در پشت گزارش از یک مگا 25-در سال 400-میلیارد-دلار-ارزش چین و ایران جامع همکاری استراتژیک بودن مذاکره بین ایران و چین که هموار راه را برای تهران برای خرید سلاح و تجهیزات نظامی از پکن است. دو کشور در حال حاضر یک توافقنامه تجارت در محل نیز به امضا رسید و در سال 2016 تنها چند ماه قبل از چابهار تجارت و حمل و نقل کریدور توافق بین ایران و افغانستان و هند است. و در حال حاضر حتی اگر وجود دارد هر دو داخلی (به رهبری پوپولیستی محمود احمدی نژاد در مجلس ایران) و بین المللی مخالفت با چنین مشارکت دهلی نو نیاز به تکامل بهتر استراتژی در ایران فراتر از انتظار برای دیدن چگونه ما ممکن است واکنش نشان می دهند فراتر از داشتن موضوع توضیحات در پاسخ به ایران و ناگهانی تحریکات و فراتر از آن اجازه می دهد حفره های همکاری است که چین را به راحتی پر کنید.

همیشه از سال 2016 سه جانبه موافقتنامه کریدور حمل و نقل طراحی شده به منظور تسهیل تجارت در بازارهای سراسر گسترده تر منطقه آسیای مرکزی با بندر چابهار به عنوان هاب روابط دوجانبه بین هند و ایران آزمایش شده است - از یک سو با تهران را آویزان افزایش مجاورت با پکن به عنوان یک ژئو-استراتژیک چالش به هند و از سوی دیگر با دهلی گاهی بی دست و پا ایجاد توازن در روابط خود با آمریکا دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن, حتی در هزینه های نگهداری بسیار مهم منطقه ای مشارکت.

در حالی که امضای قرارداد چهار سال پیش نخست وزیر مودی به حال با اشاره به چابهار پروژه به عنوان یک موتور رشد اقتصادی ایران و هند است. تجارت و حمل و نقل کریدور هند اجازه می دهد تا برای دسترسی به افغانستان و آسیای میانه و بازارهای روسیه بیش از زمین دور زدن پاکستان ، اما ماندن در سمت راست از دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن به معنای موانع در سازگار تعامل با ایران است. به واشنگتن رفت از برجسته JCPOA یا ایران با مذاکره با شورای امنیت سازمان ملل دائمی 5 و آلمان به زودی پس از مغلوب ساختن پیشی جستن بر عهده دفتر (با وجود جهانی مخالفت) تحمیل تازه تحریم ها بر ایران و اخیرا کشته شدن یکی از برجسته ترین چهره های نظامی قاسم سلیمانی در حمله هواپیماهای بدون سرنشین در بغداد در اوایل سال 2020 هند-روابط ایران را با رکود مواجه و تهران آغاز شده است به درایو و حتی سخت تر از چانه زنی برای اطمینان از خود و بقای اقتصادی.

تمدن روابط است که به صورت سنگ بستر روابط دو جانبه وجود تهران است و از سال گذشته ریختن گذشته احتیاط اقتصادی و سیاسی داخلی مهم است. پس از هند تصمیم به لغو ماده 370, حسن روحانی رئیس جمهور ایران گفت: "کشمیر مسلمانان باید قادر به استفاده از منافع خود و حقوق قانونی و قادر به زندگی در صلح" نامیده می شود و در هند و پاکستان برای نشان دادن خویشتن داری و جلوگیری از کشتار افراد بی گناه کشمیری. تهران تن تنها تبدیل جسورانه پس از. در آغاز سال 2020 ایران در کنار هند ONGC از اکتشاف حقوق در آن فرزاد B میدان گازی گفت: شرکت این شرکت در تاریخ بعد. به سختی دو ماه بعد در ماه مارس سال 2020 در پی دهلی جمعی شورش رهبر ایران آیت الله خمینی خواسته هند به "مقابله با افراطی هندو ها و احزاب و توقف قتل عام مسلمانان به منظور جلوگیری از هند انزوا از جهان اسلام است." آیا این موضع گیری و یا نگرانی واقعی, واقعیت این است که یک حس عمیق تر از خود بیگانگی میان هند که مسلمانان از ترس آزار و اذیت مذهبی در مورد ایران جدید اهرم در برابر هند است.

با توجه به این واقعیت و این واقعیت که تهران است و به احتمال زیاد بانکی در یک شیفت در آمریکا و چشم انداز آمده نوامبر دهلی نو نیز نیاز به درخواست خود را, چگونه آن را تقویت ارتباط آن با ایران است که اگر یک تغییر در کاخ سفید است. با به طور فزاینده ای محبوب دونالد Trumps به دنبال انتخاب مجدد حتی به عنوان Covid-19 همه گیر ادعا می کند بیشتر و بیشتر زندگی در امریکا هر روز تهران امیدوار است برای یک دموکرات پیروزی برای روشن کردن تحریم ها و انتخاب کنید تا جایی که آن را به سمت چپ خاموش در سال 2016. هر گونه تغییر در واشنگتن را ضروری ارزیابی مجدد در دهلی نو به اطمینان حاصل شود آن را می سازد خوب در تعهدات خود به مهم منطقه ای شریک زندگی و زنده خود را تعریف بسیار استراتژیک استقلال که سوار چابهار پروژه آغاز به کار در جهانی کاهش فشار در وهله اول صرف نظر از نحوه واشنگتن یا پکن ممکن است اهرم تهران.

(مایا Mirchandani می آموزد رسانه مطالعات در آشوکا دانشگاه و عضو ارشد در Observer Research Foundation.)

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده در این مقاله از نظرات شخصی نویسنده. حقایق و نظرات مندرج در این مقاله نیست و منعکس کننده دیدگاه ها از NDTV و NDTV هیچ مسئولیت و یا مسئولیتی در قبال همان.tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن