نپال مجلس را به رای خواهد گذاشت در نقشه جدید که شامل سرزمین های هندی

مخالفت کنگره نپال بود که رای به نفع اصلاح. (فایل)کاتماندو/دهلی نو: نپال مجلس شورای اسلامی است که برگزاری یک جل

توسط ELEMENTORSITE در 24 خرداد 1399
Nepal Parliament Set To Clear New Map Which Includes Indian Territory

مخالفت کنگره نپال بود که رای به نفع اصلاح. (فایل)

کاتماندو/دهلی نو:

نپال مجلس شورای اسلامی است که برگزاری یک جلسه ویژه اوباما بر اصلاح قانون اساسی لایحه در یک حرکت برای به روز رسانی این کشور نقشه -- که شامل کشش زمین در کوه ها بالا که هند ادعا می کند به عنوان خود را.

مجلس نمایندگان باز بحث و گفتگو در اصلاحیه لایحه ای که قرار داده خواهد شد برای رای گیری پس از مذاکرات بیش از خبرگزاری PTI به نقل از سخنگوی در مجلس Rojnath Pandey عنوان کرد و گفت.

او گفت: بنا به گزارش خانه کار کرده است برای قرار دادن این لایحه برای رای دادن امروز.

ماه گذشته نپال حزب حاکم بود پاک نقشه, نقشه کشی, واکنش شدید از هند که در توصیف این حرکت به عنوان "یک جانبه" است و نه بر اساس حقایق تاریخی.

مخالفت کنگره نپال بود که رای به نفع اصلاح میان اصطکاک با هند بر سر این موضوع.

نقشه جدید - ساخته شده در ماه گذشته نشان می دهد بریدن از زمین در شرق رودخانه کالی jutting از شمال غربی نکته از پایتخت ، این منطقه شامل Lipulekh تصویب در Uttarakhand و همچنین Limpiyadhura و Kalapani که بسیار مناطق استراتژیک است که هند شده است امنیت پس از سال 1962 جنگ با چین است.

دهلی نو معتقد است که اینها بخشی از Uttarakhand.

"مصنوعی مانند بزرگ شدن ادعاهای ارضی پذیرفته نمی شود توسط هند" Anurag Srivastava سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: در ماه گذشته. "نپال است که به خوبی آگاه از هند سازگار موقعیت در این زمینه و ما مصرانه از دولت نپال برای خودداری از چنین ناموجه وابسته به نقشه کشی و ادعای احترام به هند حاکمیت و تمامیت ارضی," او اضافه شده است.

فرمانده ارتش ژنرال MM Naravane امروز گفت که هند یک ارتباط بسیار قوی با نپال. "ما باید یک ارتباط بسیار قوی با نپال. ما جغرافیایی, فرهنگی, تاریخی, مذهبی, ارتباط. ما باید بسیار قوی مردم با مردم ارتباط برقرار کنند. رابطه ما با آنها همیشه قوی بوده است و باقی خواهد ماند قوی در آینده" به طور کلی Naravane به نقل از به نقل از خبرگزاری ANI.

یک اکثریت دو-سوم از 275 عضو مجلس در نپال مورد نیاز است به تصویب این لایحه است. هنگامی که این لایحه تصویب شده توسط مجلس به آن ارسال خواهد شد به شورای ملی که در آن آن را تحت یک روند مشابه است. مجمع ملی خواهد شد که به قانونگذاران 72 ساعت به حرکت اصلاحات در برابر این لایحه مقررات ، پس از شورای ملی می گذرد این لایحه خواهد شد به رئیس جمهور برای احراز هویت و پس از آن این لایحه خواهد بود گنجانیده شده در قانون اساسی است.

(با ورودی از PTI و آنی)tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب