کشمیر مورد بحث توسط پاکستان و بنگلادش? گزارش بالا بردن ابرو در هند

نخست وزیر پاکستان عمران خان ساخته شده یک تماس تلفنی به بنگلادش همتای شیخ حسینه خواستندکلکته: نخست وزیر پاکستان

توسط ELEMENTORSITE در 5 مرداد 1399
Kashmir Discussed By Pak, Bangladesh? Reports Raise Eyebrows In India

نخست وزیر پاکستان عمران خان ساخته شده یک تماس تلفنی به بنگلادش همتای شیخ حسینه خواستند

کلکته:

نخست وزیر پاکستان عمران خان تلفن تماس خود را به بنگلادش همتای شیخ حسینه خواستند و آزادی مطبوعات از اسلام آباد گفت: آقای خان به اشتراک گذاشته نگرانی های خود را در مورد جامو و کشمیر را مطرح کرده است وزوز در نظر گرفتن تغییر دینامیک در هند محله و درگیری با چین در امتداد خط کنترل واقعی در Ladakh.

به عنوان روابط با نپال تبدیل خاردار در طول ماه گذشته اسلام آباد موفق پیشنهادهای به داکا افزایش داده به حدس در مورد امکان رقت بنگلادش سرسخت طرفدار هند ایستاده است.

نگرانی وجود دارد که چین در حال حاضر قوی و تاثیر گذار در بنگلادش ممکن است نقشی در این تماس تلفنی که می آید پس از سال روابط تیره.

در کشمیر اظهارات متضاد پدید آمده از دو کشور.

داکا کوتاه دو پاراگراف بیانیه ذکر نشده کشمیر در همه حفظ رهبران دو کشور در مورد کوروناویروس بحران و سیل در بنگلادش است.

پاکستان هشت-بند بیانیه ای گفت: نخست وزیر عمران خان "مشترک پاکستان و چشم انداز" در کشمیر و "با تاکید بر اهمیت حل مسالمت آمیز".

وزارت امور خارجه گفت: هیچ دلیلی برای نگرانی. "روابط ما با بنگلادش هستند زمان آزمایش و تاریخی است. ما قدردانی خود را سازگار ایستاده که جامو و کشمیر و همه آن تحولات هند داخلی مهم است. این موضع آنها همیشه گرفته گفت:" وزارت امور خارجی سخنگوی Anurag Srivastava وقتی پرسیده شد که در مورد تحولات در دیدار با مطبوعات در دهلی نو در روز جمعه.

اما برخی از کارشناسان سیاست خارجی در حال متقاعد نشده.

"البته هند باید نگران" گفت: Subir Bhaumik کلکته-بر اساس تحلیلگر و سردبیر پورتال خبری شرق Link. "راه بازسازی روابط دیپلماتیک صورت گرفته بین بنگلادش و پاکستان تغییر ناگهانی خلق و خوی به خصوص در زمانی که هند است که با داشتن مشکل با چین در لاداخ بویش برخی از پشت صحنه دیپلماتیک مانور" آقای Bhaumik گفت.

از نگرانی های خاص او اضافه شده است نرم افزار-پاکستان صدای نخست وزیر شیخ حسینه خواستند دفتر "و کشمیر مطرح شده".

"شیخ حسینه خواستند عبور کرده اند Laxman Rekha کاملا تعیین کننده راه" آقای Bhaumik اضافه شده است.

منابع گفته شده است وجود دارد هیچ کمکی به هند از بنگلادش پس از مذاکره با عمران خان.

وزیر خارجه پیشین کریشنان Srinivasan می گوید هیچ دلیلی برای زنگ. "دو منطقه نخست وزیران صحبت کردن غیر معمول است. به عنوان نخست وزیران دو کشور اسلامی آن است که تعجب آور نیست کشمیر که در مذاکرات خود را," او گفت:.

زمانی که جامو و کشمیر را به قدرت های ویژه ای اعطا شده تحت ماده 370 scrapped, داکا گرفته اند که این یک موضوع داخلی هند است.

این چیزی بود که داکا نیز گفت: در مورد تابعیت (متمم) قانون.

اما وزیر خارجه خود Abdul Moomen لغو خود را در ماه دسامبر با سفر به دهلی نو پس از بیان تابعیت (متمم) قانون می تواند تضعیف هند شخصیت تاریخی به عنوان یک کشور سکولار.

آقای Moomen همچنین دهلی نو آنتن تا اوایل ماه جولای زمانی که او ملاقات جدید پاکستان فرستاده به Dhaka.

برخی از تحلیلگران گفت: اسلام آباد صدای بلندتر این روزها نسبت به قبل در داکا حتی در داخل دفتر نخست وزیر است. یکی از اتهام pro-پاکستان voices توسط تاجر میلیاردر سلمان فضل رحمان منصوب خصوصی در بخش صنعت و سرمایه گذاری مشاور شیخ حسینه خواستند در سال گذشته گفت: منابع.

سلمان فضل رحمان است معاون رئیس کشور بزرگترین کسب و کار کنگلومرا Beximco.

یک سفارت آمریکا در کابل منتشر شده توسط ویکی لیکس توصیف او به عنوان "گفته یکی از بنگلادش بزرگترین defaulters وام".tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب