هشت هک شگفت‌انگیز چادر بازی کودک

گیوه: نوعی کفش دستساز محلی است که کف آن چرم یا پلاستیک ضخیم و محکمی است که رویه آن به وسیله نخ تابیده بافته م

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

گیوه: نوعی کفش دستساز محلی است که کف آن چرم یا پلاستیک ضخیم و محکمی است که رویه آن به وسیله نخ تابیده بافته میشود. شلوار: شلوار پرچینی که لیفهای برگردان دارد، از دو ساق و یک میان ساق فراخ تشکیل شدهاست، شلوار به وسیله بندهای بومی که توسط خود مردم منطقه بافته میشود بر روی بدن استوار میگردد. سواس وکوش: سواس را از برگ درختچه خودرو بیابانی به نام داز یا از پورگ که برگش بهتر و با دوام تر است میبافتند؛ بدین ترتیب که برگ را در حالی که تر بود با سنگ میکوبیدند و میگذاشتند که خشک شود سپس از دو لیف که از همان جنس بود میبافتند و بعد لیف بند بر آن تعبیه میکردند و میپوشیدند. روسری بلندی به نام "كلكه" یا كلاهی به نام "كلاو" بر سر می گذارند. تمبان تنگه تمبان یا پشمبال: نوعی شلوار با الگوی ساده به رنگ تیره معمولاً از جنس پارچهی سنتی کرباس یا از جنس پارچههای تهیه شده از بازار به نام دبیت حاج اکبری است.در چین کمر تمبان به جای کش، نوار بلند کتانی یا کج استفاده میشود.

ستره: تنپوشی بلند شبیه کت که هنگام مراسم رسمی به تن میکنند. گیس بند: بند نازکی است که آن را با رشتههای تابیده شده از نخ برن که معمولاً سفید رنگ است تهیه میکنند. از گیس بند برای بستن گیسوان بافته شدهاستفاده میشود. روبند: بعضی از بانوان برای پوشاندن صورت خود از روبند استفاده میکردند که این روبند از پارچههای کتانی سفید تهیه میشد و در محل چشمها بهطور سـنتی توردوزی میگردید و به وسیله بند به پشت سر بسته میشد و قد آن تا زیر سینه میرسید. هیون به خاطر بازی در این نقش جایزه بهترین هنرپیشه مرد را از Seoul International Drama Awards ۲۰۰۹ و جایزه محبوبیت را از فستیوال PaekSang Arts Awards دریافت نمود. در می۲۰۰۸ هیون به همراه هوانگ بو در برنامه 'ما ازدواج کردهایم' ظاهر شد و نامزد دریافت جایزه بهترین زوج MBC گشت. شَوال: شلواری است شبیه به شلوار جافی مردان با این تفاوت که جنس آن بسیار نرمتر و از جنسهایی مانند ابریشم دوخته میشود و پاچهٔ آن از پاچه شلوار مردان لک کمی بازتر و راحتتر است.

این کلاه به سرعت توسط مردان قشقایی پذیرفته شد و به سمبلی از قدرت، خودمختاری ایل و هویت قشقاییها بدل شد. در حالی که در شهرها خاصان قشقایی به ویژه عالی مقاماتشان لباسی شبیه به خاصان قاجاری میپوشیدند: پیرهن بی یقه، عبای بلند و کلاه پوستی بلند و دواری که گاه سرش تخت بود. او برای هفتهها از حق داشتن وکیل محروم چادر بازی کودک بود. در جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ همزمان با خیزش ۱۴۰۱ ایران و جنگ روسیه و اوکراین، یک جیمی جامپ در میانه بازی اروگوئه و پرتغال به صورت ناگهانی به وسط زمین دوید درحالیکه جلوی لباس او عنوان《اوکراین را نجات دهید》و در پشت لباسش عنوان《احترام برای زنان ایرانی》نوشته شده بود و پرچم رنگین کمانی در حمایت از جامعه LGBT در دست داشت. له چه ک (گُوِلوَنی):گُلوَنی (Golvani) نوعی سربند مخصوص از واژه «گلبندی» با تبدیل حرف «ب» به «و» و حذف حرف «د» گرفته شدهاست و به نوعی پارچه ابریشمی رنگین اطلاق میشود. چهرپی - کِلآو: چرپیه یا پارچهای رنگین و متنوع که به اندازهٔ یک روسری مساحت دارد و به «چهرپی» معروف است؛ و «کِلآو» کلاهی نمدی از جنس پشم گوسفند فشردهشدهاست که در بالای سر حالت گرد دارد و پوشیدن آن جنبهٔ تزیینی دارد. ↑ ۶۶٫۰ ۶۶٫۱ ۶۶٫۲ «حکم اعدام ماهان صدرات به اجرای احکام رفت؛ درخواست کنشگران ایرانی از سازمان ملل برای توقف «ماشین اعدام» جمهوری اسلامی».

This data has been g᠎en᠎erated with the he lp ᠎of GSA C​ontent Generat or DEMO.

دوازده تن از اعضای پارلمان ایتالیا و نیز گروهی فعالان زن ایرانی-ایتالیایی حقوق بشر، مشترکاً از حکومت ایتالیا خواستند تا از صدور و اجرای احکام اعدام برای زندانیان معترض توسط حکومت جمهوری اسلامی جلوگیری کند. جاوید رحمان، گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در امور حقوق بشر در ایران، در ۸ آذر در مصاحبهای گفت که مقامهای جمهوری اسلامی، کارزار صدور حکم اعدام برای معترضان به راه انداختهاند. سازمان عفو بینالملل در ۲۲ نوامبر و در بیانیهای، خواهان اقدام سریع شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد پس از کشتار وحشتناک معترضان در ایران شد. جایزه حقوق بشر فرانسه و آلمان به «مهسا امینی و زنان ایران» تعلق گرفت. ↑ «اعتراضات ایران؛ انتقاد صریح صدراعظم آلمان از «شلیک به مردم» و تحریم شرکت چینی دوربینهای تشخیص چهره - BBC Persian». چوخه: نیمتنهای پنبهای یا پشمی است که در ناحیه سقز، بانه و مریوان به آن «که وا» میگویند و در سنندج آن را «چوخه» مینامند.

آخرین مطالب