چگونه یک محله را تحمل یک قرن از نژادپرستی نظاممند

آتلانتا شیرین Auburn منطقه بود یک بار تجاری و مرکز معنوی آفریقایی-آمریکایی زندگی در شهرستان. منطقه حل و فصل شد و در زمانی که در اوایل 1900s نژادپرستی نظاممند مجبور سیاه ساکنان برای ایجاد کسب و کار خود و جوامع جدا از سفید پوستان است. آن هم پاشیده به همین دلیل با تشکر از عمدی (و قانونی) تبعیض به عنوان نوسازی شهری و اقتصادی divestment نابود منطقه در 1970s. این تاریخی مایل و نیم به همراه کشش Auburn خیابان یکی از بسیاری از تاریخی سیاه و سفید جوامع نابود سفید برتری در سراسر کشور است. در اینجا چگونه شیرین آبرن به دست می آمد.

در این پست-بازسازی جنوب از صاحبان کسب و کار آغاز شد رستگار. در آتلانتا یک گروه جدید از نخبگان تشکیل شد برافروختن تنش های نژادی در این شهر است. در سال 1906 فرمانداری نامزد (و آینده فرماندار) Hoke اسمیت اصرار داشت که سیاه محرومیت انتگرال بود برای حصول اطمینان مردم سیاه شد “نگهداری می شود را در خود جای.” این سوخت ضد سیاه احساسات در زمان منتهی به سال 1906 آتلانتا مسابقه شورش. سفید اوباش تخریب بسیاری از سیاه و سفید, کسب و کار در این شهرستان در منطقه مرکز شهر از جمله آرایشگاه از آلونزو هرندون در آتلانتا اولین بار, سیاه, میلیونر. این درگیری ها در این کسب و کار مجبور به عقب نشینی به Auburn خیابان که در آن صاحبان کسب و کار شروع به راه اندازی فروشگاه یک بار دیگر.

این منطقه جدید بود که به درستی لقب “شیرین آبرن” خیابان مدنی و سیاسی رهبر جان وسلی Dobbs در 1930s. هرندون و دابز شد جدایی ناپذیر در توسعه منطقه و جذب متعدد کسب و کار جدید است که یک میله رعد و برق برای سرمایه گذاران هنرمندان و فعالان به طور یکسان. سلطنتی طاووس باشگاه را تبدیل به یک پس زمینه زیبا برای تغییر سبک در موسیقی از زمان میزبانی اعمال مانند B. B. King, Aretha Franklin, آتلانتا, خود Gladys Knight, و بیشتر.

آن را نمیگیرد طولانی برای شیرین آبرن به رشد است. خیابان در نهایت خانه به بالاترین غلظت از کسب و کار متعلق به مکانهای تفریحی و کلیساها در جنوب. این خیابان که در آن مارتین لوتر کینگ جونیور متولد شد و در سال 1929. و در سال 1956 فوربس تلقی آن “ثروتمندترین Negro خیابان در جهان” آن را به عنوان صفحه اصلی به یکی از آتلانتا قدیمی ترین بانک های شهروند اعتماد است که یکی از بزرگترین سیاه و سفید متعلق به بانک ها در کشور امروز.

در همان زمان, Jim Crow قوانین اجازه داده است که برای بیشتر نهادینه محرومیت از مردم و کسب و کار خود را—به خود جلب کرد یک خط ضخیم تر بین آتلانتا و آتلانتا. و مانند بسیاری دیگر از اکثریت جوامع سیاه, شیرین, Auburn سرنوشت تمام شد اما محکوم است.

در سال 1934 اداره مسکن فدرال خواهد بود توسعه یافته بیشتر به تفکیک تلاش حاضر به موضوع وام مسکن به خانواده های نزدیکی عمدتا سیاه جوامع—سیاست در حال حاضر شناخته شده به عنوان قرمز-پوشش. FHA نیز پرداخت یارانه قراردادهای سفید متعلق به سازندگان به تولید انبوه تقسیم بندی و انگیزه آنها را برای فروش به آمریکایی های آفریقایی تبار. بسیاری از این خریداران آینده نگر بودند و رهبران کسب و کار از شیرین Auburn و دیدم شانس خود را در داشتن کسب و کار و ساخت و ساز خانه برای خانواده خود شروع به خرد شدن.

این همان سیاه و سفید, خانواده ها بودند که ممنوع از خرید خانه در حومه شهر در 1940s, ’50s و حتی به ’60s به دست آورد هیچ یک از سهام قدردانی که خانواده ها را به دست آورد. مسکن عمل 1949 مجاز شهرستانها برای استفاده از یارانه های دولت فدرال و قدرت دامنه برجسته به “احیای” شهرهای آمریکا در نتیجه از بین بردن جوامع از رنگ. پس از آن آمد فدرال بزرگراه قانون از سال 1956 در 10 سال پروژه که استراتژیک محو فقیر نواخته تفکیک محلات برای ساخت جاده ها. I-20 آتلانتا جدید شاهراه تقسیم شیرین Auburn در نیم.

میلیاردها دلار شد قریب به پروژه هایی که نابود شهرستان درونی جوامع به نام تجدید حیات. (این است که یک فرایند شناخته شده به عنوان “نوسازی شهری.”) در حالی که شیرین Auburn ادامه خواهد داد به کار در ظرفیت برای چند سال از پایان تبعیض نژادی و ادامه داد: اقتصادی و سرمایه گذاری در این منطقه با توجه به I-20 را با قرار دادن ناخن در تابوت. توسط 1974 بیش از 2,100 نوسازی شهری, پروژه های تکمیل شده در سراسر کشور.

اسب سواري, خیابان نام, ملی, نقطه عطفی تاریخی در سال 1976. در سال 1992 اعتماد ملی برای حفظ تاریخی به رسمیت شناخته شده است که آن را یکی از “آمریکا 11 بیشتر در معرض خطر اماکن تاریخی.” بازسازي بهبود یافته پس از آن و امروز محله افتخارات تاریخ خود را با یک احیا تجاری منطقه بازسازی خانه های تک خانواری و متعدد مقرون به صرفه مسکن ، در حالی که منطقه را در جدول زمانی منحصر به فرد است برای جوامع در سراسر کشور, ریختن نور را در تاریخ از مکان هایی مانند شیرین Auburn است مهم تر از همیشه.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>