چین بیگانه می سازد آن واشنگتن و متحدان آن به عنوان رابطه با آمریکا بدتر تحلیلگران می گویند

رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن (سمت چپ) و رئیس جمهور چین.جیم واتسون و پیتر Klaunzer | اس

توسط ELEMENTORSITE در 6 مرداد 1399

رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن (سمت چپ) و رئیس جمهور چین.

جیم واتسون و پیتر Klaunzer | استخر AFP | Getty Images

تحلیلگران می گویند پکن ساخته شده است یک "خطای استراتژیک" در بیگانه متحدان آن در واشنگتن به عنوان تنش بین چین و آمریکا شدت یافته است.

هفته گذشته درگیری بین جهان دو تا از بزرگترین قدرت به سر آمد و به هر دو دستور داد که دیگر به خود را تعطیل کنسولگری مربوطه. واشنگتن خواست چین برای بستن کنسولگری خود را در هوستون و پکن انتقام اعلام کرد که این کنسولگری ایالات متحده در شهر چنگدو باید بسته است.

چین بیشتر متحدان در واشنگتن حتی در میان دموکرات تحلیلگران با اشاره به طی مجازی در کنفرانس سنگاپور مبتنی بر بانک DBS در روز پنج شنبه.

چین بزرگترین خطای راهبردی بود به بیگانه آن شماره یک مربوط به حوزه های دوستانه در ایالات متحده بود که آمریکا و جامعه کسب و کار.

Kishore Mahbubani

آسیا موسسه تحقیقات دانشگاه ملی سنگاپور

رابرت کاپلان, مشاور ارشد در گروه اوراسیا گفت: ایالات متحده بود راحت با چین سیستم بود که "روشن خوش خیم, همکاران, تکنوکرات استبداد" اما آن را از تکامل به "یک مرد شخصیت ... سرکوبگر نوع رژیم است."

"نتیجه این است که چین نه بیشتر دوستان در واشنگتن ... دوستان در کنگره و بسیاری از دوستان در میان دموکرات ها. به سمت چپ متمایل به دموکرات ها دوست نداشتن چین به همین دلیل بال سمت راست Republications چرا که احساس است که از افراط و ایالات متحده آمریکا است که رژیم چین شده است در اثر سرقت آمریکایی, شغل," او گفت:.

Kishore Mahbubani برجسته همکار از آسیا در موسسه تحقیقاتی در دانشگاه ملی سنگاپور به توافق رسیدند. "چین بزرگترین خطای راهبردی بود به بیگانه آن شماره یک مربوط به حوزه های دوستانه در ایالات متحده بود که آمریکا و جامعه کسب و کار," او گفت: در این کنفرانس است.

"از آنجا که رک و پوست کنده برای مدت زمان طولانی در گذشته برای مثال در اواسط 1990s زمانی که رئیس جمهور بیل کلینتون می خواست به تصویب برخی از اقدامات در برابر چین و آمریکا و جامعه کسب و کار بلافاصله گفت: 'توقف, توقف, please don't go there, چین یک بازار بزرگ.' آنها همیشه یک نیروی است که می تواند به جلوگیری از هر گونه رکود بزرگ در آمریکا و چین روابط. اما آنچه مهم است این است که زمانی که رئیس جمهور مغلوب ساختن پیشی جستن در نهایت راه اندازی تجارت خود در جنگ مقابل چین ... هیچ کس صحبت کرد," او اضافه شده است.

جنوب دریای چین رقابت

تنش بین دو کشور شده است در حال اجرا در این سال به آنها داد و بیداد بیش از مسائل مختلف از جمله ریشه های شیوع کروناویروس و چین ادعای مالکیت در دریای چین جنوبی است.

"لاینحل" مسائل مربوط به نگه داشتن واشنگتن و پکن از هم جدا عبارتند از: دریای چین جنوبی با توجه به کاپلان.

دریای چین جنوبی شده است یک نقطه از مشاجره برای هر دو طرف است چرا که چین به شدت ادعا کرد بسیاری از این آبراه به عنوان خود را در حالی که ایالات متحده به ترویج آزادی ناوبری در طول مسیر دریا. کشورها از جمله فیلیپین و تایوان و ویتنام نیز گذاشته و ادعا می کنند به بخش غنی از منابع خواهیم داشت.

"ایالات متحده و چین باید نقطه مخالف جاه طلبی و اهداف در جنوب و شرق دریای چین. برای چین در دریای جنوب چین است کاملا حیاتی برای کنترل به منظور اجازه می دهد چین دسترسی آسان به رشد خود را با اقیانوس هند و دریایی امپراتوری ... مثل کمپانی هند شرقی انگليس در جهت معکوس" کاپلان گفت: با اشاره به بریتانیا در تلاش برای تسلط, آسیایی, مسیرهای تجاری صدها سال پیش.

"از ایالات متحده از ديدگاه ... ایالات متحده یک قدرت اقیانوس آرام به عنوان اگر آن را در واقع واقع در شرق آسیا — میراث جنگ جهانی دوم ... نه طرف مایل به تکان دادن یک اینچ," او اضافه شده است.

در نادر حرکت در اوایل این ماه نیروی دریایی ایالات متحده با ارسال دو هواپیما حامل به انجام عملیات و تمرینات در این منطقه در 4 جولای روز استقلال در آمریکا به پکن همچنین انجام تمرینات نظامی در دریای چین جنوبی از ژوئیه 1 به 5 جولای.

علاوه بر این وزیر امور خارجه مایک Pompeo سخت آمریکا موضع چین ادعا می کند در دریای چین جنوبی است.

"پکن ادعا می کند به منابع دریایی در سراسر بسیاری از دریای چین جنوبی به طور کامل غیر قانونی است مبارزات انتخاباتی خود را از قلدری به کنترل آنها گفت:" در یک بیانیه مطبوعاتی.

او افزود که ایالات متحده آمریکا است که هماهنگی خود را با یک سال 2016 تصمیم دیوان بین المللی دادگستری در لاهه که حکومت چین که هیچ تاریخی عنوان بیش از دریای چین جنوبی است.

بنیانگذار گروه اوراسیا, Ian Bremmer گفت: حرکت به تراز خود را با حکم دادگاه این معنی است که ایالات متحده به طور مستقیم رد می کند چین ادعای ارضی در منطقه و این می تواند منجر به تشدید درگیری نظامی.

"این یک دیپلماتیک تصمیم اما مجموعه صحنه را برای تشدید درگیری نظامی با ایران به احتمال زیاد به گسترش تمرینات نظامی در منطقه, سایه, چینی, کشتی های نیروی دریایی عامل در کشورهای دیگر' منحصر به فرد مناطق اقتصادی و مانند" Bremmer نوشت: در یک توجه داشته باشید در هفته گذشته بود.

— CNBC ساناز چنگ و ابیگیل Ng کمک به این گزارش.tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.nettny.im
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن