پس از سخت موقعیت در نقشه جدید و ملامت توسط هند تغییر در نپال

نقشه هند به دنبال باز کردن راه ارتباط Uttarakhand با Lipulekh در مرز با تبت (فایل)دهلی نو: نپال در حال حاضر سر

توسط ELEMENTORSITE در 7 خرداد 1399

نقشه هند به دنبال باز کردن راه ارتباط Uttarakhand با Lipulekh در مرز با تبت (فایل)

دهلی نو:

نپال در حال حاضر سرد یک نقشه جدید که پاک شد توسط خود مجلس و مکان در درون خود مرزهای کشش زمین در کوه ها بالا که هند ادعا می کند به عنوان خود را. یک بحث در آن مجلس امروز برای روشن شدن اصلاح قانون اساسی است که مختلفه نقشه جدید شده است معوق گزارش خبرگزاری ANI.

نقشه پاک شد هفته گذشته تحریک یک واکنش شدید از هند که در توصیف این حرکت به عنوان "یک جانبه" است و نه بر اساس حقایق تاریخی. "مصنوعی مانند بزرگ شدن ادعاهای ارضی پذیرفته نمی شود توسط هند" Anurag Srivastava سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: هفته گذشته است.

نپال ادعای خاک که لمس مرز با چین کمتر از یک سال 1816 پیمان با شرکت هند شرقی. این قرارداد با توجه به کاتماندو, مجموعه رودخانه کالی خود را به عنوان مرز غربی با هند و می گوید: زمین دراز کشیده شرق رودخانه است که قلمرو آن است.

نقشه جدید نشان می دهد که بریدن از زمین - از جمله مناطق مانند Limpiyadhura, Lipulekh و Kalapani - jutting از شمال غربی نکته نپال ساخته شده بود یک هفته پیش.

نپال تهاجمی حرکت جدید بود و همراه با آن نخست وزیر KP Sharma Oli سرزنش هند برای آلوده کردن کشور خود با کوروناویروس.

نقشه و اصلاح قانون اساسی هند به دنبال باز کردن یک 80 کيلومتر جاده ارتباط Uttarakhand با Lipulekh در مرز با تبت. جاده ها در سراسر امتداد اختلاف قطعه زمین و باعث می شود آسان تر و کوتاه تر سفر برای زائران هندو که در سفر به کایلاش Mansarover در تبت.

مقامات نپالی گفته بود نقشه جدید چاپ خواهد شد در مدرسه و دانشگاه, متن کتاب و اسناد رسمی و استفاده خواهد شد برای تمام مقاصد اداری.

دیروز نپال وزیر دفاع Ishwor Pokhrel واکنش نشان داد و با عصبانیت به فرمانده ارتش گفت: به تازگی که کاتماندو واکنش هند به جاده جدید است "در دستور شخص دیگری است." اشاره توسط ارتش ژنرال Manoj Mukund Naravane آشکار بود. "چگونه حرفه ای است که آن را برای سر از ارتش به یک بیانیه سیاسی ؟" نپالی وزیر پرسید.tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de