چینی موشک با وزن 18 تن به زمین می افتد به عنوان جنس اوراق و شکسته فضایی بازدید بحران به نقطه اوج

در این مه 5 سال 2020 فایل عکس منتشر شده توسط شین هوا خبرگزاری چین جدید زیادی موشک حامل لانگ مارس 5B انفجار از

توسط ELEMENTORSITE در 28 اردیبهشت 1399

در این مه 5 سال 2020 فایل عکس منتشر شده توسط شین هوا خبرگزاری چین جدید زیادی موشک حامل لانگ مارس 5B انفجار از Wenchang فضا راه اندازی مرکز در جنوب چین Hainan استان است.

Tu Haichao | ایسنا | AP

پس انسان برای اولین بار رفت تا در فضا در سال 1961 انجام داده ایم یک کار ضعیف نگه داشتن آن را تمیز. ناسا در حال حاضر تخمین می زند که وجود دارد برخی از 21,000 قطعات از جنس اوراق و شکسته فضایی بزرگتر از سافتبال در مدار زمین و 500000 قطعه باقی مانده به اندازه یک سنگ مرمر یا بزرگتر. پس از بقایای سفر در سرعت های بالا به 17,500 mph آنها می تواند آسیب های ماهواره یا فضاپیما است.

فقط در هفته گذشته 18 تن چینی موشک گذشت بیش از لس آنجلس و نیویورک پارک مرکزی قبل از سقوط به اقیانوس اطلس است.

برآورد 8,800 تن از اشیاء است که انسان را ترک کرده اند و در فضا در حال تبدیل شدن به یک خطر است. نتواند در نزدیکی رایج در این روز است. در سپتامبر گذشته وجود داشت بین ایلان SpaceX ماهواره ای و یکی از آژانس فضایی اروپا.

اما تا کنون شده است وجود دارد فقط یکی از عمده برخورد: در سال 2009 در آمریکا ماهواره ای ایریدیوم 33 و کیهان 2251 روسیه ماهواره سقوط کرد از بین بردن بیش از شمال سیبری.

در ماه ژانویه یک ماهواره اجرا شده توسط AT&T را DirecTV بود که در خطر انفجار و نیاز به نقل مکان کرد و یا دیگری آن می تواند آسیب های ماهواره های دیگر. از آن زمان هیچ اقدام گرفته شده است. در ضمن در اواخر ماه آوریل FCC رای به نیاز بیشتر آشکار از اپراتورهای ماهواره ای به دنبال مجوز است اما برای معرفی هر گونه قوانین جدید حاکم بر حذف مداری باقی مانده است.

شرکت راش برای رسیدگی به مشکل

به گفته کارشناسان مشکل پیش بینی شده است به بدتر. تا سال 2025 به عنوان بسیاری از 1,100 ماهواره می تواند راه اندازی در هر سال. تعداد ماهواره ها در مدار زمین پیش بینی شده است به چهار دهه آینده.

Astroscale یکی از معدود شرکت هایی است که ماموریت است که برای پاک کردن چنین فضایی باقی مانده است که منجر به اتهام به تمیز کردن فضای ما مسیر و اجتناب از برخورد میان اشیاء است که انسان را به تازگی ترک کرده اند در فضا است. این شرکت ژاپنی در حال حاضر با ژاپن Aerospace Exploration Agency (JAXA) برای انجام این سازمان تجاری حذف باقی مانده تظاهرات (CRD2) پروژه است.

Kanae Kobori یک مهندس با فضای اندازی شرکت Astroscale نشان می دهد کشیدن یک آهنربا از یک قطعه فولادی در طول 35 فضای سمپوزیوم در Broadmoor در کلرادو اسپرینگز کلرادو در 9 آوریل 2019.

Jason Connolly | خبرگزاری فرانسه | گتی ایماژ

این JAXA ماموریت در نظر دارد برای تکمیل فاز اول آن تا پایان سال 2022. هدف از این ماموریت است که برای راه اندازی یک ماهواره است که رعایت و به دست آوردن اطلاعات در مورد موشک فوقانی مرحله است که مرحله دوم را به دنبال deorbit. ایده این است برای پیدا کردن چگونه باقی مانده در فضا حرکت می کند و راه اندازی امن و حذف موفق.

Astroscale است به تنهایی در به دنبال پاک کردن فضای باقی مانده. نورث روپ گرومن در سال گذشته راه اندازی اولین ماموریت فرمت خودرو فضاپیما (MEV-1) به اثبات آن می تواند رهگیری سقوط ماهواره, تعمیر و حذف آنها را از ترافیک و قرار دادن آنها در مدار است.

سوئیس راه اندازی ClearSpace در ضمن دارای یک هدف خاص: برای حذف یک 100kg وگا ثانویه ظرفیت ترابری آداپتور (وسپا) upper-مرحله راکت در مدار اطراف 400 کیلومتری بالای زمین است. این برنامه برای انجام این کار در سال 2025 است.

Petrovich9 | گتی ایماژ

یک سخنگوی ناسا اشاره کرد که حل مسئله را همکاری بین ملت ها. "این بازسازی از فضای نزدیک به زمین محیط زیست لزوما شامل نه تنها چند آژانس رویکرد اما تلاش های بین المللی" گفت: J. D. Harrington امور عمومی افسر در ناسا. Harrington تخمین زده است که آمریکا مسئول کمتر از یک سوم از تمام ریزه.

تام ویلسون, معاون رئیس جمهور از نورث روپ گرومن سیستم های فضایی گفت: این شرکت پیشگام در بازار در فضای ماهواره ای سرویس دهی و خدمات لجستیک با ماموریت خود را فرمت خودرو. "تلاش های ما در حال رانده شده توسط مشتریان ما نیاز به حفاظت از خود در فضا, دارایی," او گفت:. "نخجوان فراهم می کند یک نقشه راه برای طیف وسیع تری از خدمات" او گفت:.

لاکهید مارتین نیز اعلام کرد که ساخت و ساز از یک فضای حصار در جزایر مارشال برای پیگیری و شناسایی اشیاء در فضا.

نیروی هوایی ایالات متحده فضایی در حصار تحت ساخت و ساز در Kwajalein مرجانی در جزایر مارشال.

منبع: لاکهید مارتین

دکتر هولگر Krag سر از فضای ایمنی دفتر برنامه در فضایی اروپا آژانس گفت: آژانس به دنبال استفاده از لیزر به آرامی فشار اشیاء از راه. "تا کنون هر سال بشریت برگ ده ها تن از اشیاء پشت در مدار بدون خلاصی از آنها. این است که یا به دلیل دفع پیش بینی نمی شد و یا کار نمی کند و یا تماس با ما به فضاپیما از دست داده بود. این تعداد بیش از حد بالا" گفت: Krag.

کریس Blackerby گروه COO و مدیر ژاپن برای Astroscale گفت: آگاهی در حال افزایش است که وجود دارد بیش از حد و ناخواسته در مدار زمین است. "من فکر می کنم این ایده که فضای باقی مانده فعال است تهدید به ما ماهواره فعلی جمعیت در حال تبدیل شدن بیشتر به طور گسترده ای پذیرفته شده گفت:" Blackerby.

نگرانی دیگر این است که این سندرم کسلر که در آن دانشمند ناسا دونالد کسلر پیشنهاد کرد که یک انفجار زنجیره ای از فضای باقی مانده را می توانید به کاوش در فضا و استفاده از ماهواره ها غیر ممکن است برای نسل های. "این ترس است که ما به یک سطح از ناپایداری از مدار" Blackerby گفت.tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب