تاریخچه مختصری از نیواورلئان' یاد "Shotgun" خانه

در اوایل هفته از سال 2020—قبل از پناه در محل آغاز شد—من بازدید نیواورلئان برای اولین بار. پس از سال ها از اشتی

توسط ELEMENTORSITE در 25 اردیبهشت 1399

در اوایل هفته از سال 2020—قبل از پناه در محل آغاز شد—من بازدید نیواورلئان برای اولین بار. پس از سال ها از اشتیاق برای تجربه های بزرگ, آسان, من پیدا کردم خودم sauntering (خوب سکندری) به لحن برنجی و گزاف گویی موسیقی پایین خیابان بوربن عبور طراوت طوفان بین دوستان من در زیر برق زده از مردی Gras گردنبند اویزان از بالکن بالای سر.

دوستان آن زمان من همه از پنج دقیقه به تبدیل به وسواس با این شهر و من می خواهم هر چیزی را به وجود دارد در حال حاضر زانو در Sazerac. من هرگز فراموش نکنید که من برای اولین بار یک نگاه اجمالی از نلا محله با ردیف و ردیف تفنگ ساچمهای خانه—کسانی یاد, رنگارنگ, خانه های مرسوم در سراسر جنوب و به خصوص در نیواورلئان. در حال حاضر گیر کرده در آپارتمان من پیدا کردم خودم خیال بافی در مورد کسانی که زرق و برق دار خانه ها و در زمان شیرجه رفتن به عمق تاریخ از تفنگ ساچمهای, خانه, در, زیبا, پر جنب و جوش و تعیین نیواورلئان.

به درک تاریخ از تفنگ ساچمهای شما نیاز به یک درک اساسی (و یا حداقل یک سوپر نسخه فشرده) از تاریخ نیواورلئان. مردمان بومی ساکن زمین که تبدیل به نیواورلئان که در اوایل دهه 1700 فرانسوی استعمارگران وارد شده است. فرانسه تاسیس شهرستان در 1718 و بعد از از دست کنترل این منطقه را به اسپانیایی, تنها به منطقه بازگشت به فرانسه در نوبه خود از قرن 19. استعمارگران مجبور به بردگی کشانده غرب آفریقا به این منطقه و همچنین, و بعد هائیتی انقلاب منجر به سیاه و سفید پناهندگان اقامت در این منطقه است. توسط 1830s هجوم ایرلندی و آلمانی مهاجران وارد شده است. اگر شما خودتان درخواست "سارا شما توصیف dystopian نسخه EPCOT جهانی ویترین غرفه? چه این را با خانه ؟ " پاسخ این است که همه چیز و لطفا با من.

پس از رونق جمعیت از اوایل 1800s تقاضای مسکن افزایش یافته و در نتیجه ترغیب ساخت تفنگ ساچمهای خانه. ساختار این نوع در غرب آفریقا سرچشمه گرفته شد و سپس معرفی به هائیتی و در نهایت راه خود را به نیواورلئان از طریق هائیتی و آفریقای غربی پناهندگان و مهاجران و بردگان. در ابتدا سازه خدمت فقیرتر جمعیت. اغلب خانه های ساخته شده توسط این نزدیکی کارخانه به خانه کارگران که اجاره خانه. اواخر 1900s تفنگ ساچمه ای شد نگاه بر این شهر میانی و فوقانی کلاس ساکنان; در عین حال به محض شيوع تفنگ ساچمه ای در نلا تضمین آنها باقی مانده را اشغال کردند. اخیرا طوفان کاترینا wreaked ویران در این شهرستان در 9 بخش در سال 2005 بود که عمدتا متشکل از تفنگ ساچمهای خانه. با وجود غیر قابل تصور تخریب محله دچار تفنگ ساچمهای خانه هنوز هم رایج در سراسر شهرستان.

است بحث های زیادی در مورد ریشه نام تفنگ ساچمهای و تقریبا همه کسانی که به بحث های بنیادی از ساختار طراحی شده است. تفنگ ساچمهای خانه های شخصیتی باریک خانه که یک اتاق تک گسترده و چند اتاق ، محبوب عامه می گوید که خانه های طراحی اجازه می دهد تا یک تفنگ ساچمهای به آتش گلوله از طریق باز کردن درب جلو راست از طریق هر اتاق و از پشت درب صدمه ندیده است. به احتمال زیاد این نام برگرفته از غرب آفریقا یوروبایی واژه togunکه ترجمه را به "خانه".

قدیمی ترین تفنگ ساچمهای خانه های فاقد راهرو نیاز ساکنان به راه رفتن را از طریق هر اتاق به گذشتن از جلو به عقب. پنجره ها و درب ها در هر دو پایان در ترکیب با سقف اجازه می دهد تا به صورت کارآمد تهویه و جریان هوا در چنین گرم و مرطوب آب و هوا. یک تفنگ ساچمهای خانه را بنیاد مطرح شده است زمین, که اجازه می دهد تا برای جریان هوا در زیر خانه و مانع موریانه و سایر حشرات از راه اندازی فروشگاه. خانه بنیاد همچنین محافظت در برابر سیل و مناسب نرمتر زمین زیر است.

با چنین باریک طرح های طبقه و تعداد زیادی تفنگ ساچمهای خانه ساخته شد نزدیک به هم. به دنبال رهایی از این شهر آب و هوای نیمه گرمسیری و مرطوب خود ساکنان جمع خارج بر روی ایوان خود را کمک به پرورش نیواورلئان' فرهنگ congeniality.

در حالی که پیش از تفنگ ساچمه ای فاقد مناسب حمام و سرویس بهداشتی مدرن, shotguns موقعیت حمام و سرویس بهداشتی به سمت عقب خانه ، تغییرات دیگر از تفنگ ساچمهای نشو و نما از جمله "دو بشکه" تفنگ ساچمه ای (دو واحد با یک مشترک مرکز دیوار) و "camelbacks" (که به رخ کشیدن یک داستان دوم به سمت عقب ساختار). اما قابل توجه ترین ویژگی های تفنگ ساچمهای خانه های خود را پر جنب و جوش رنگ ها و سبک های متنوع. نسبت به اواخر 1800s تفنگ ساچمه ای تر شد تزئینی—به احتمال زیاد برای تنوع بخشیدن به بازار مسکن ارائه شده—دارای ارایش سه گوش با سقف رواقها و دیگر سبکی استعداد الهام فرانسوی و اسپانیایی معماری و در همه جا در میان است.

"مردم در اینجا عشق ما تاریخ و سنت ها و چیزهایی که ما را متفاوت و در بسیاری از مناطق که در آن تفنگ ساچمه ای واقعا شایع, شما نمی توانید دوباره رنگ های روشن می گوید:" نیواورلئان به دنیا آمد و مطرح املاک و مستغلات عامل استیسی Carubba. "وجود دارد برخی از رنگ های تاریخی که در حال محافظت و آن را یک معامله بزرگ است."

اگر فروتن تاریخچه تفنگ ساچمهای است که الهام بخش شما را به کیسه های خود را بسته و جنوب سر, شما تنها نیستید. New Orleans شده است یک مقصد توریستی این شهر پرنیان جذاب برای پیوند به عنوان به خوبی.

"من پیدا کردن افرادی که در حال حرکت به پایین در اینجا از شمال به خصوص نسل وای—کشیده شده به تفنگ ساچمهای خانه است زیرا که بخشی از تاریخ ما است. می گوید:" نیواورلئان مبتنی بر مسکن Romula رودز.

پایدار تجدید نظر از این شهر تفنگ ساچمه ای پل شکاف بین نسل ها. "این کمی از اسلام و کمی از دنیای جدید می گوید:" رودز.

Carubba موافق گفت: "[Shotguns] نشان دهنده فرهنگ ما با این واقعیت است که تمام اتاق ها متصل هستند و انگار نه لزوما بسیاری از حریم خصوصی. مرتب کردن آن چگونه نیواورلئان است که به طور کلی فقط یک باز و دوستدار شهر و همه خانواده همه و همه در همه کسب و کار. این یک نمایندگی واقعی از شهرستان."

در حالی که تفنگ ساچمهای خانه ها را می توان در سراسر آمریکای جنوبی خانه هستند یک بخش منحصر به فرد از نیواورلئان' میراث. دفعه بعد که شما به خودتان پیدا کنید در آسان (و من امیدوار هستم که هر چه زودتر بعد از آن!) نگه داشتن در ذهن تفنگ ساچمهای خانه های عمیق ریشه های فرهنگی این نسل از خانواده—هر دو به بردگی گرفته شده و رایگان—که آنها را به نام خانه و توانا جدید Orleanians که جشن انعطاف پذیری خود را.tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن