5 تبدیل تقویت خودرو باور نکردنی

همچنین اگر نسبت به رفع اشکالات در همان مراحل اولیه یعنی خراج شدن داشبورد اقدام نمایید ، زیرا اگر هر چه زودتر

توسط مدیر سایت در 12 اردیبهشت 1402

همچنین اگر نسبت به رفع اشکالات در همان مراحل اولیه یعنی خراج شدن داشبورد اقدام نمایید ، زیرا اگر هر چه زودتر ماشین خود را تعمیر کنید بهتر و خرج زیادی را روی دست شما نمی گذارند . اما پلیس با متخلفان همچنان برخورد میکند، زیرا چراغ زنونی که به صورت دستی روی هر خودرویی نصب میشود، استانداردهای لازم و کافی را ندارد. تیونینگ یا در واقع اعمال تغییرات غیر کارخانه ای بر روی خودرو، در بسیاری از نقاط جهان رایج است و مخاطبان زیادی دارد. در واقع اولین بخش ها در تیونینگ خودرو، قسمت های فنی و مخصوصا موتور خودرو بود. این شرکت نخست ایران ناسیونال نام داشت و نخستین گروه تولیدات آن، گونهای اتوبوس بود. بحران نفت در سال ۱۹۷۳ میلادی و به همراه آن اقدامات جیرهبندی سوخت برای اولین بار در یک نسل، نمایانگر ظاهر شهرهای بدون خودرو بود که در این فرایند باعث تقویت یا ایجاد آگاهی زیستمحیطی شد. پلیمر تقویت شده با الیاف کربن (انگلیسی: Carbon-fiber-reinforced polymer) به گونهای از فیبر کربن گفته میشود که با پلاستیک یا فیبر کربن الیاف ترموپلاستیک با نامهای اختصاری بینالمللی (CFRP, CFRTP, CRP) تولید میگردد، در فرایند تولید به تناوب حتی گاهی از کربن تنها یا فیبرهای پلیمری تقویتشده با (نام اختصاری FRP) هم استفاده میشود، بهطور کلی این عنوان در مورد یک پلاستیک مخصوص تقویت شده با الیاف بسیار قوی و در عین حال سبک فیبرهای کربن کاربرد دارد، در کشورهای مشترکالمنافع بریتانیا عنوان (فیبر به تنهایی و بدون کربن) رایج است. اما در خودروهای امروزی، دود مسیر نسبتا طولانی و پر پیج و خمی را طی میکند که صدا به نحوی در آن خفه میشود اما اگر این پیچ و خم بیش از حد باشد ممکن است موجب برگشت دود به داخل و موجب خفه شدن موتور و کاهش قدرت موتور شود. موتور در حالت روشن بسیار پر سر و صدا و ممکن است از چند کیلومتری نیز صدای آن به گوش برسد.

خصوصا چراغهای زنون بیکیفیت و غیر استاندارد برای راننده مقابل بسیار آزاردهنده و گمراه کننده است و شعاع دید او را به شدت تحت تاثیر قرار میدهد. به عنوان مثال دیگر، در اتریش، راننده وسایل نقلیه مسافربری مسئولیت افراد کمتر از ۱۵۰ سانتیمتر و زیر ۱۴ سال را در مورد صندلی ایمنی مناسب کودک بعهده دارد. استفاده از فیلتر های هوای بزرگ تر و با افت کمتر هم ساده است و هم کم هزینه تر از بسیاری از کار های دیگر می توانید آن را انجام دهید و نیاز به تغییرات دیگر نباشد . برای این که این وضعیت برای شما پیش نیاید ، لازم است برای تعویض فیلتر روغن از یک آچار سایز بزرگ استفاده کنید . کامپیوتر خودرو یا همان چیپ ECU از مهمترین قطعات ماشین های امروزی محسوب می شوند. در خودروهای اسپورت سعی می کنند این مسیر را تا حد امکان صاف و بدون پیچ و خم کنند. بسیاری از آنها همچنان در قدیمی و تاریخیترین نقاط شهر دارای مناطق بدون خودرو هستند. ایجاد تغییرات فنی در موتور خودرو برای دریافت شتاب و سرعت بیشتر انجام می شود و جدای از این تغییرات باید سیستم ترمز و کنترل خودرو نیز بهبود یابد تا خودروی بهبود یافته ای داشته باشید. با این کار توان موتور افزایش پیدا می کند و بیشتر خواهد شد. سرسیلندر هایی با تعداد سوپاپ بیشتر به طرز فوق العاده ای میتواند روی افزایش توان خروجی موتور تاثیر گذارد. چرا که این کار تاثیر به سزایی بر روی تقویت موتور خودرو می گذارد. در موتورهای کاربراتی برای تقویت سیستم مکش از فیلترهای مخصوصی استفاده می شود. یکی از موارد مهم و اثر گذار در احتراق صحیح و درست موتور، ورود و حضور اکسیژن و در واقع هوای سالم به داخل موتور میباشد که به این منظور از فیلترهای هوا استفاده میشود. در عمل تیون کردن فیلتر هوا، ما از فیلتری با خاصیت ویژهای که فیلترهای هوای معمولی ندارند استفاده میکنیم. فیلتر هوای معمولی خودروها خاصیت خنک کنندگی ندارد و از طرفی قادر به تامین هوای زیادی در زمان مورد نیاز موتور نیستند. شاید ابتدا فیلتر را با دست سفت کنید ، اما بدانید حتی اگر این کار را با دست انجام شود ، لازم است نیم پیچ آخر را با آچار سفت کنید . اگر قصد دارید خودتون مهره را ببندید ، می توانید ابتدا مهره ها را به وسیله یک آچار چرخ مناسب سفت کرده ، اما در مرحله آخر لازم است از یک آچار ترک متر استفاده کنید تا مهره ها را به خوبی بسته شود . به طور معمول تا وقتی یک خودرو به ظاهر خوب کار می کند ، به نظر می رسد به لحاظ فنی ایرادی ندارد و رانندگان تا زمانی که ماشین خراب نشود ، آن را به تعمیرگاه نمی برند ولی باید گفت که اشکالات فنی خودرو در بیشتر مواقع بدون علائم می باشد .

این مورد توان خروجی موتور را افزایش نمی دهد ولی راندمان موتور را بالا نگه میدارد. بعضی صدا خفه کن ها بسیار گران قیمت هستند ، در حالیکه با راندمان خوب قیمت مناسبی دارند و البته صدای فوق العاده ای هم تولید می کنند . اصولا در خودروهای معمولی مسیر خروجی هوا از مبدل کاتالیزوری تا سپر عقب بسیار پیچ در پیچ است. همچنین در بسیاری از مواقع تولید گشتاور بیشتر در یک موتور در دور موتور پایین نیز به عنوان تقویت موتور ارزیابی می شود . با استفاده از روان کننده های مصنوعی در خودرو می توانید بر عمر موتور خودرو خود بیفزایید. رینگ آلومینیومی در واقع به دلیل متریال و جنس تولید شده خود، از رینگهای فلزی بسیار سبک تر هستند و این تعویض میتواند در شتاب و سرعت اولیه تاثیر به سزایی داشته باشد. میتوان با تغییر و تعویض یک سری از قطعات، سیستم ترمزگیری را به صورت بسیار حرفهای تقویت نمود. تیونینگ خودرو و یا تقویت موتور خودرو یک کار حرفه ای است که از دهه 60 میلادی بر سر زبان ها افتاد و آن را به عنوان یک حرفه مستقل شناختند. این درحالیست که در سایر کشورها برای هر تغییری متر و معیار مشخصی تعریف شدهاست، برای مثال در آلمان که به داشتن اتوبان های با کیفیت مشهور است، کاهش ارتفاع خودرو تا عدد مشخصی مجاز است و کف خواب کردن خودرو به شکلی که چرخ ها به گلگیر تماس داشته باشد با جریمه پلیس همراه میشود. در برخی مناطق، وسایل نقلیه رانندگاه تازهکار باید دارای یک علامت هشدار باشد تا به سایر رانندگان هشدار دهد که وسیله نقلیه توسط یک راننده بیتجربه و دانشآموز هدایت میشود و این فرصت را به آنها میدهد تا محتاطتر باشند و سایر رانندگان تشویق میشوند که به تازهکارها آزادی عمل بیشتری بدهند. از همین جهت است که جریمه چراغ زنون برای خودروهایی که به صورت دستی از این چراغها استفاده میکنند، اعمال میشود. با این کار، مواد زائد از داخل سیلندها خارج می شوند و از قطعاتی چون، مونيفولد، لوله ها٬ منبع هاي صدا خفه كن و كاتاليزور استفاده می شود.

یک صدا خفه کن خوب نه تنها توان موتور را افزایش می دهد بلکه صدای آکوستیک زیبایی هم به آن می بخشد . اَمپلیفایرها در بهطور عمده دارای دو مدار الکتریکی به نام دریافت سیگنال صدا (Pre Amp) و تقویت کنندهٔ صدا (Power Amp) هستند. خبرگزاری فارس در گزارشی در دیماه ۱۳۹۶ اعلام کرد که عملاً ۱۷٪ از سهام ایرانخودرو تحت اختیار شرکت صنایع تولیدی کروز، ۲۱٪ تحت کنترل دولت و نهادهای شبهدولتی، ۲۶٪ زیرمجموعههای خودش و تنها ۲۶٪ به سهامداران خرد تعلق دارد. در اوایل این سامانه با چند دکمه و کنترل از روی داشبورد کنترل میشد، اکنون میتوان با کنترل فرمان و فرمانهای صوتی این سامانهها را کنترل کرد. تغییر سیستم اگزوز یکی از راه هایی است که تاثیر بسزایی بر روی تقویت موتور ماشین دارد و از مرسوم ترین روش های تقویت موتور است. به تعویق انداختن تعویض چراغ سوخته از آن جا که موجب افزایش خطر تصادف خواهد شد ، می تواند هزینه های به مراتب سنگین تری را روی دست صاحب خودرو نیز بگذارد . با تغییر وزن خودرو و کاهش وزن ان هم می توان این کار را انجام داد. با صیقلی بودن سطح داخلی این قطعات، تخلیه مواد زائد بهتر انجام می شود. و این امر باعث ایجاد احتراق بهتر نیز می شود. این قطعه برنامه نویسی شده میتواند دریچه ورود هوا و میزان پاشش سوخت را کنترل کند و به صورت چشم گیری بر قدرت و توان موتور تاثیرگذار میباشد که میتوان با تعویض و بهتر نمودن این قطعه و استفاده از چیپ ستهای حرفهای و اسپرت تر، قدرت و توان موتور را افزایش داد. از موارد مهمی که توسط کارشناسان و متخصصان درباره معایب تقویت موتور ماشین بحث شده است این است که ایا با جایگذاری قطعات و بخش های جدید در خودرو برا تقویت موتور، ایمنی خودرو و سرنشینان حفظ می شود یا فقط بحث فنی و تقویت آن مطرح است و پرداخته می شود. برای تقویت این قسمت از خودرو می توان از لوله های اگزوز تقویت شده یا اسپرت استفاده کرد که به لطف قطر بیشتر و کاتالیزور بهبود یافته، قدرت خودرو را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. در کل تمامی این فرایندها برای بهبود و عملکرد بهتر خودرو و حس رضایت و لذت از رانندگی میباشد. در طراحی برخی خودروها از ستونهای A (حاشیهٔ شیشه جلو) نازکتر و شکافدار جهت بهبود میدان دید راننده، و در نتیجه کاهش نقاط کور استفاده شده و جهت استحکام بیشتر، این ستونها از فولاد آلیاژی محکمتر ساخته میشوند. متعادل نبودن چرخ ها باعث ارتعاش بدنه و سایش زودتر و استحکام قطعات می شود. اگر چه معمولا بزرگ ترین مقاومت کاتالیست کارخانه ای در اگزوز می باشد ، اما باید به قوانین کشور خود هم توجه داشته باشید تا مشکلی را پیش نیاورد . در ادامه با ماه همراه باشید تا بهترین راهکارها جهت تقویت موتور خودرو را معرفی کنیم. تولید این خودرو در مرداد ماه سال ۱۴۰۱ به دلیل عدم ایمنی کافی خودرو متوقف شد. نخستین سواریهای عملی که موتور بنزینی توان آنها را فراهم میساخت، در سال ۱۸۸۶ میلادی ایجاد شده و سازندگان عمده آن کارل بنز و گوتلیب دایملر میباشند که جدا گانه کارمیکردند.

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت نوربرت پرفورمنس.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن
avatar
کاربر سایت
تاریخ ثبت : 12 اردیبهشت 1402