وکلای او گفتند که انتشار واکسیناسیون ستاره تنیس نواک جوکوویچ، که او برای ورود به استرالیا از آن استفاده کرده بود، بر اساس آزمایش مثبت COVID-19 در 16 دسامبر است.

اسناد دادگاه مربوط به قهرمان 20 دوره گرند اسلم نشان می دهد که او قبل از مسابقات آزاد استرالیا برای ورود به کشور به عفونت کووید اتکا کرده بود، اگرچه او در برابر این ویروس واکسینه نشده بود.

جوکوویچ در 18 نوامبر ویزای موقتی برای ورود به استرالیا دریافت کرد و در 30 دسامبر نامه ای از رئیس پزشکی تنیس استرالیا دریافت کرد که در آن بیان شده بود که او اجازه سفر دارد زیرا اخیراً از کووید بهبود یافته است.

اگرچه جوکوویچ برای ورود به استرالیا چراغ سبز دریافت کرد، اما جوکوویچ روز چهارشنبه توسط مرزبانان متوقف شد زیرا این بازیکن مدارک کافی در فرودگاه ملبورن برای معافیت واکسن ارائه نکرد و بنابراین ویزای او باطل شد.

او در حال حاضر در یک بازداشتگاه مهاجرت پیش از شکایت در روز دوشنبه است.

این یک داستان در حال تکامل است و این مقاله به روز خواهد شد.

نواک جوکوویچ پیشانی خود را پاک می کند.
نواک جوکوویچ از صربستان در بازی انفرادی مقابل مارین چیلیچ از کرواسی در نیمه نهایی جام دیویس بین صربستان و کرواسی در ورزشگاه مادرید آرنا در 3 دسامبر 2021 در مادرید، ناامیدی خود را نشان داد. ستاره تنیس در حال حاضر در بازداشت به سر می برد، زیرا دادگاه استرالیا در حال بررسی حق او برای ورود به این کشور است. کلایو برانسکیل / عکس AP