آنچه در آن به معنی برای سرمایه گذاران اگر هنگ کنگ از دست می دهد و آن وضعیت ویژه با ایالات متحده

پلیس ضد شورش در خیابانها گشت در منطقه مرکزی هنگ کنگ در طول تظاهرات در برابر پیشنهاد جدید امنیت ملی قانون است.

ایوان آبرو | برکرفت رسانه ها | گتی ایماژ

هنگ کنگ وضعیت ویژه با ایالات متحده در حال حاضر به نظر می رسد در معرض خطر به عنوان ایالات متحده-چین تنش ramped تا پس از پکن پیشنهاد جدید امنیتی قانون برای چینی ها در منطقه ویژه اداری.

روز چهارشنبه وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo به کنگره گفت که دلار هنگ کنگ بود دیگر بسیار مستقل از چین است. وی با اشاره به پکن پیشنهاد قانون است که به طور موثر در دور زدن هنگ کنگ قوه مقننه reigniting نگرانی بیش از این شهر کاهش آزادی.

“هیچ فرد معقول و منطقی می تواند ادعا امروز که دلار هنگ کنگ حفظ درجه بالایی از استقلال از چین داده و حقایق را بر روی زمین” Pompeo در بیانیه ای گفت.

ایالات متحده قانون در سال گذشته تصویب مستلزم آن است که هنگ کنگ به اندازه کافی حفظ استقلال به واجد شرایط برای یک مطلوب رابطه تجاری با ایالات متحده در این شهرستان شده است معاف از تعرفه است که ایالات متحده تحمیل کرده است در چین به عنوان بخشی از جنگ تجاری بین دو کشور.

در اینجا آنچه در آن معنی است که اگر هنگ کنگ از دست می دهد و آن وضعیت خاص است.

تاثیر بر آمریکا تجارت با هنگ کنگ

هنگ کنگ تجارت با ایالات متحده خواهد رنج می برند یک تاثیر قابل توجهی در صورتی که تعرفه ها اعمال شدند.

ایالات متحده کالا و خدمات و تجارت با هنگ کنگ بالغ بر بیش از $66 میلیارد دلار در سال 2018 با توجه به دفتر نماینده تجاری ایالات متحده (USTR). ایالات متحده-صادرات به هنگ کنگ شد $50.1 میلیارد دلار رسید در حالی که واردات شد $16.8 میلیارد دلار با توجه به داده ها.

هنگ کنگ و آمریکا سومین بازار برای شراب صادرات چهارم-بزرگترین بازار برای گوشت گاو و هفتم-بزرگترین برای محصولات کشاورزی در سال 2018 با توجه به شهر و صنعت و بازرگانی بخش.

بالای کالاهای وارداتی از هنگ کنگ شامل ماشین آلات و پلاستیک با توجه به USTR.

“در معرض خطر بیشتری است که از دست دادن وضعیت خاص منجر به محدود کردن خرید و فروش فن آوری های حساس به هنگ کنگ شرکت” مارک ویلیامز رئیس آسیا اقتصاددان در اقتصاد سرمایه نوشت: در یک توجه داشته باشید که فرستاده شد روز پنج شنبه صبح.

“دانش فشرده و محصولات از ما فقط حدود 5 درصد از هنگ کنگ کل واردات است. اما محدود کردن توانایی مستقر در هنگ کنگ شرکت به منبع محصولات حساس خواهد حذف یکی از هنگ کنگ مزیت متمایز به عنوان یک محل کسب و کار نسبت به سرزمین اصلی چین,” او نوشت.

هر دو ایالات متحده و هنگ کنگ شرکت می تواند رنج می برند

وجود دارد بیش از 1300 شرکت های آمریکایی فعال در هنگ کنگ و همچنین 85,000 آمریکایی زندگی در شهر, با توجه به وزارت امور خارجه ایالات متحده.

برداشت جامعه بین المللی از هنگ کنگ به عنوان یک مستقل و جذاب است به انجام کسب و کار می تواند تحت تاثیر قرار.

“بررسی های اخیر توسط اتاق بازرگانی آمریکا نشان می دهد که شرکت های ایالات متحده در حال حاضر طرح به مقیاس سرمایه گذاری های خود را در شهرستان” اقتصاد سرمایه گفت. “خیلی از هنگ کنگ را با موفقیت و بر اساس توانایی خود را برای جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی و لذت بردن از بهره وری سود سهام است که از میزبانی بین المللی رقابتی شرکت.”

در بیانیه ای در روز سه شنبه ایالات متحده در اتاق بازرگانی گفت که در هنگ کنگ استقلال تحت “یک کشور دو سیستم” چارچوب “مدت طولانی است که در میان بزرگترین دارایی” در تشکیل آن شفاف و بر اساس قوانین اقتصاد است.

“این امر می تواند یک اشتباه جدی در بسیاری از سطوح به خطر اندازد هنگ کنگ وضعیت ویژه ای است که اساسی برای نقش خود را به عنوان یک مقصد سرمایه گذاری جذاب و مالی بین المللی hub” آن نوشت: اصرار مغلوب ساختن پیشی جستن دولت برای اولویت دادن به یک رابطه مثبت با هنگ کنگ.

در حال حاضر آمریکایی ها نیز لذت بردن از سفر بدون ویزا به خاک چینی. اما محدودیت های ویزا می تواند پا زدن در آن تنش بدتر تحلیلگران گفت.

“Pompeo تصمیم باز(ع) درب ممکن است تعرفه های واردات از هنگ کنگ, ویزا محدودیت و یا دارایی های یخ برای مقامات بالا. چین قبلا هشدار داده آن را تلافی اگر ما دخالت در امور” رودریگو Catril از بانک ملی استرالیا نوشت: در یادداشت روز پنج شنبه صبح.

هیچ تاثیری در هنگ کنگ تجارت جهانی وضعیت

در حالی که لغو این شهر وضعیت ویژه با ایالات متحده می تواند پیامدهای گسترده انجام این کار “را بدون تاثیر مستقیم در هنگ کنگ بین المللی وضعیت” گفت: اقتصاد سرمایه.

این شهر هنوز هم می تواند به عنوان یک مستقل قلمرو گمرکی توسط سازمان تجارت جهانی و به عنوان یک نهاد مجزا توسط نهادهای دیگر مانند صندوق بین المللی پول و بانک جهانی.

البته ایالات متحده بعید است به منصرف توسط کسانی که قوانین سازمان تجارت جهانی اگر آن را در نظر سیلی تعرفه های شهرستان, شرکت تحقیقات گفت.

— CNBC تاکر Higgins کمک به این گزارش.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>