زیر آب هواپیماهای بدون سرنشین پیوستن به شکار برای تریلیون در معدنی ثروت به دام افتاده در اقیانوس طبقه

مهندس جان Haig حرکت یک خودکار زیر آب خودرو که توسط شرکت نروژی کنگسبرگ دریایی در اسکاتلند به عنوان بخشی از یک سال 2016 بررسی Loch Ness. این AUV براق نارنجی اژدر طول می کشد صوتی, لیزر و تصاویر عکاسی.

جف J Mitchell | گتی ایماژ

در سراسر آخرتی دشت شیپور-Clipperton منطقه برخی از 15000 فوت زیر سطح اقیانوس آرام در حال خوشه منگنز ندول اندازه سیب زمینی. این فلز خاکی کمیاب سپرده شده اند دست نخورده به میزان حدود یک سوم از یک اینچ در هر چند میلیون سال است. در حال حاضر آنها برای اهداف نوپای بستر صنعت و معدن.

اما برداشت آنها از این تاریکی صحرا کار آسانی نیست. اولین آنها نیاز به یافت می شود. که در آن زیر آب هواپیماهای بدون سرنشین در آمده است. معلق در هوا فقط فوت بالاتر از سطح بستر دریا این دستگاه می تواند رکورد بی سابقه ای از جزئیات یک سطح کمتر نقشه برداری از مریخ است.

“اگر شما می خواهید با وضوح بالا اطلاعات شما را مجبور به قرار دادن سنسور نزدیک به آنچه شما دنبال آن هستید. یک AUV [خودکار زیر آب خودرو] بهترین و دقیق ترین راه برای انجام این کار گفت:” ریچارد میلز معاون دریایی رباتیک فروش در کنگسبرگ دریایی. شرکت خود را خلق رله می تواند تصاویر با رزولوشن 2x2cm بسیار بهتر از آنچه ممکن است با یک سطح به سطح کشتی سونار.

هیجان انگیز ترین آینده برای تکنولوژی هواپیماهای بدون سرنشین ممکن است در آسمان ارائه بسته های آمازون, اما در زیر آب کمک به کشف گسترده ثروت. استفاده از زیر آب خودکار وسایل نقلیه اثبات بحرانی در این مناطق بستر اکتشاف و نقشه برداری. شرکت های خصوصی در حال توسعه وسایل نقلیه با بهتر سنسورها و قابلیت های بیشتری در حالی که اتحادیه اروپا و برنامه های دانشگاه در سراسر جهان در حال تامین بودجه پروژه های مشابه است.

در آینده هنگامی که در مقیاس کامل بستر معدن میدارد تا دره های عمیق مانند شیپور-Clipperton منطقه خواهد شد به احتمال زیاد سایت ردیابی وسایل نقلیه به آرامی خزنده در امتداد اقیانوس طبقه مکیدن تا گره احاطه شده توسط هواپیماهای بدون سرنشین پیشرفته تغذیه اطلاعات در زمان واقعی به خدمه بر روی سطح.

شکار برای فلزات خاکی کمیاب

کف اقیانوس به جایی که نور به سختی می رسد و دمای نزدیک به انجماد به طور بالقوه دارای بزرگترین ذخایر بکر از فلزات خاکی کمیاب است. تا کنون مستقل بین المللی بستر سازمان اعطا کرده است ده ها تن از قرارداد برای شرکت ها شروع به جمع آوری.

ارزش طلا به تنهایی در بستر دریا تخمین زده می شود ارزش $150 تریلیون. در ضمن ارزش ندول حاوی منگنز و نیکل و مس و کبالت نیز می رسد به تریلیون ها. و پس از آن وجود رسوبات تشکیل شده در اطراف حرارتی منافذ. با ادامه تقاضا برای فلزات نادر استفاده می شود در امروز, الکترونیک, از, اپل, برای استفاده از انرژی خورشیدی و اجزای آن را حذف به همین دلیل تعدادی از دولت ها و کشورها را از آغاز مسابقه به پایین از اقیانوس.

سنگ حاوی کبالت و سایر فلزات نادر پیدا شد در سال 2017 در اقیانوس آرام از بستر دریا خارج شرقی ژاپن در اعماق دریا عملیات استخراج انجام شده توسط یک ملت است. آن نمایش داده می شود در وزارت آموزش و پرورش, فرهنگ, ورزش, علم و تکنولوژی در توکیو.

Kyodo | AP تصاویر

شرکت معدن DeepGreen فلزات دارای سه مجوز مناطق در اقیانوس آرام از جمله دو تعریف منابع اظهارات با میلیاردها تن در پتانسیل فلزات. “ما می دانیم که جهان خواهد بود بسیار متمرکز در اطراف اثرات زیست محیطی. خودکار وسایل نقلیه عامل در کف اقیانوس هستند تنها راه” گفت: رئیس و مدیر عامل شرکت جرارد بارون.

هواپیماهای بدون سرنشین خواهد بود برای مطالعات زیست محیطی بالقوه مناطق معدن و به دنبال و مشاهده ماشین آلات معدن جمع آوری اطلاعات در گرد و غبار plumes است که می تواند مخل به اعماق دریا موجودات بارون گفت. وجود دارد حتی شده برای آزمایش هواپیماهای بدون سرنشین برای جمع آوری گره های کوچک او گفت: اگر چه در حال حاضر یک بستر مبتنی بر ردیابی خودرو شایع ترین تاکتیک.

“کارآمد ترین راه جمع آوری این گره از کف اقیانوس است که هنوز به توافق” بارون گفت.

زیر آب هواپیماهای بدون سرنشین آمده است یک راه طولانی در بیش از یک قرن از توسعه است. اول بدون سرنشین, untethered, زیر آب خودرو ایجاد شد و در سال 1864 و بیشتر شبیه یک اژدر. در 1950s دانشگاه واشنگتن انجام تحقیقات با خودکار وسایل نقلیه زیر آب در کنار نیروی دریایی ایالات متحده ، پس از آن نوآوری نمی حرکت رو به جلو بسیار تا زمانی که تکنولوژی اجازه کوچکتر منابع انرژی.

Kongsberg اولین AUV ساخته شده در اوایل ’90s است که تقریبا غیر قابل تشخیص به امروز ، این خودرو که به نظر می رسد مانند یک براق نارنجی اژدر — در حال حاضر طول می کشد صوتی, لیزر و تصاویر عکاسی. به تازگی ربات گذاشتم پایین آبهای قطب شمال, نقشه برداری, منگنز, ندول در نروژ است.

میلز پیش بینی جدید تکنولوژی سنسور به تکامل در آینده ارائه حتی بیشتر از تصاویر دقیق. او همچنین فکر می کند که نسل بعدی را در افزایش ماموریت قابلیت پردازش از جمله خودکار تشخیص شی است که می تواند کمیت ندول در زمان واقعی است.

اما این تکنولوژی ممکن است جلوتر از بازار است. ناتیلوس اولین شرکت برای به دست آوردن اعماق دریا استخراج حقوق ورشکست سال گذشته پس از ناکامی در معدن پاپوآ گینه نو را آب. این پروژه مخالف بود و به شدت توسط محلی حفاظت از محیط زیست شدند. تا کنون وجود نداشته است موفق در مقیاس بزرگ در اعماق دریا عملیات استخراج از معادن.

بازارهای خصوصی برای اعماق دریا هواپیماهای بدون سرنشین هستند unproved اما آنها در حال حاضر استفاده شده است در دفاع و مدیریت بحران. استرالیا در وزارت دفاع استفاده ققنوس بین المللی AUV آرتمیس در سال 2014 جستجوی هواپیمای مالزی, پرواز هواپیمایی MH370 که ناپدید شد بین کوالالامپور و پکن است.

LSIS Bradley Darvil| استرالیا, وزارت دفاع | گتی ایماژ

چند منظوره با تکنولوژی دارای برنامه های کاربردی در بخش انرژی بیش از حد. سال گذشته اولین قرارداد امضا شد بین نورس نفت و گاز, غول Equinor و ایتالیا سایپم برای استفاده از بی سیم پیشرفته هواپیماهای بدون سرنشین خدمات در njord را از دست ندهید میدان واقع شده خاموش نروژ ساحل.

در همین حال یک گروه از دانشمندان و مهندسین پشتیبانی شده توسط نیپون بنیاد ژاپن و به طور کلی نمودار مربوط باندازه گیری عمق اقیانوس ها در حال تلاش برای ایجاد یک نقشه برداری از کف اقیانوس به 2030. تا کنون کمتر از 20 درصد ثبت شده است. کاخ سفید اعلام کرد طرح به بررسی 4.47 میلیون مایل مربع از بستر دریا در داخل مرزهای آمریکا در سال گذشته است.

“این وضعیت جدید از اقیانوس نقشه برداری که در آن ما نمی خواهیم فقط نقشه اما نقشه و مشخص autonomous underwater vehicles هستند شدیدا انتقادی جزء مهم گفت:” لری مایر یک استاد دانشگاه نیوهمپشایر و co-سر به بستر 2030 قطب شمال و جنوب اقیانوس آرام مرکز منطقه ای. مایر گفت: زیر آب هواپیماهای بدون سرنشین استفاده خواهد شد به دنبال در مناطق خاص در جزئیات بزرگ. و برای اولین بار در تاریخ این اقیانوس به نظر می رسد روشن به کسانی که در سطح.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im