ایالات متحده-چین تنش در حال شعله ور در یک جبهه جدید: بازارهای مالی

بازار بورس نیویورک ساختمان دیده می شود آراسته با آگهی ها در سپتامبر 19, 2014 به عنوان غول چینی Alibaba باعث می شود آن وال استریت اولین.

جواهر صمد | خبرگزاری فرانسه | گتی ایماژ

در حال حاضر بد اصطکاک بین ایالات متحده و چین ratcheted بالاتر در هفته های اخیر و در حال حاضر آن را گسترش بر روی دیگر جلو: بازار سهام است.

به عنوان coronavirus بحران تساوی در این رابطه بدست بیشتر تیره و تار با هر کشور سرزنش دیگر در مورد درست حد و منشاء شیوع کروناویروس. رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن همچنین تهدید تعرفه ها در چین دوباره این ماه است.

در آخرین حرکت سنای آمریکا با تصویب قانون در روز چهارشنبه است که می تواند به محدود کردن شرکت های چینی از لیست آمریکا مبادلات و یا جمع آوری پول از سرمایه گذاران ایالات متحده مگر اینکه آنها پایبند واشنگتن نظارتی و حسابرسی استانداردهای.

اگر قانون می توان به هر شرکت خارجی که به دنبال دسترسی به آمریکا پول قانونگذاران می گویند این حرکت هدفمند در پکن. ایالات متحده ذکر شده سهام چینی غول تکنولوژی Alibaba کاهش یافته است بیش از 2% این اخبار.

که موضوع تنظیم شده است باقی می ماند ستیز تحلیلگران می گویند که ایالات متحده-چین تنش را در مرکز صحنه — جلوتر از آمریکا انتخابات ریاست جمهوری در ماه نوامبر که در آن رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن سعی خواهد کرد به نگه داشتن بر روی کاخ سفید است.

“در گذشته چند ماه ما سیاستمداران پیشنهاد به delist شرکت های چینی از ما مبادلات سهام با معیارهای مختلف و کلاه آمریکایی ها قرار گرفتن در معرض به بازار چین” از تحلیلگران بانک سرمایه گذاری چین رنسانس نوشت: در روز شنبه باشید. “ما انتظار داریم که این بحث را به باقی می ماند در میان موضوعات 2020 ما انتخابات ریاست جمهوری است.”

لوئیزیانا جمهوری خواه ایالت جان کندی که این لایحه حمایت خواهد نیاز به شرکت های گواهی که “آنها متعلق نیست و یا کنترل شده توسط یک دولت خارجی.”

“حزب کمونیست چین بازی و برگزاری شرکت های خارجی پاسخگو عمل خواهد آنها را جلوگیری از تقلب در بورس سهام ایالات متحده,” کندی, یک عضو کمیته بانکی سنای کرده ایم.

با توجه به چین رنسانس جدا از delisting از شرکت های چینی دیگر اقدامات ایالات متحده می تواند شامل دربندی آمریکایی’ قرار گرفتن در معرض به بازار چین از طریق دولت به صندوق های بازنشستگی و قرار دادن محدودیت بر روی شرکت های چینی موجود در شاخص های سهام مدیریت شرکت های ایالات متحده.

که فشار خواهد به ناچار باعث بیشتر شرکت های چینی به جای دیگر بروید تحلیلگران می گویند. بسیاری از آنها را به طور سنتی رنگی به لیست در آمریکا به دلیل ارتباط پرستیژ و همچنین به عنوان یک محیط جذاب با بهتر ارزیابی و آگاه تر سرمایه گذار پایه.

“این قطعا درایو بیشتر شرکت های چینی به لیست در چین منطقه” گفت: Tianjun وو معاون اقتصاددان در واحد اطلاعات اقتصادی.

بیشتر شرکت های چینی را گله به دلار هنگ کنگ

حتی به عنوان ایالات متحده آمریکا است که قوانین سفت, هنگ کنگ شده است آن را آسان تر برای شرکت های با لیست اولیه در جای دیگر — مانند ایالات متحده به لیست خود بورس.

فقط این هفته در هنگ کنگ معیار شاخص هانگ سنگ ساخته شده یک تغییر عمده است که هموار راه را برای چین غول تکنولوژی برای گسترش تجارت خود را حضور در آسیا و بیشتر دسترسی سرمایه گذاران به سهام خود را.

این شاخص هانگ سنگ را برای اولین بار اجازه می دهد تا شرکت ها با لیست اولیه در جای دیگر به عنوان به خوبی به عنوان کسانی که با دو کلاس سهام را شامل می شود در 50 سال معیار. که به دنبال یک شبیه حرکت توسط شهر بورس در سال 2018 به همچنین اجازه می دهد ثانویه لیست.

بیشتر ایالات متحده در لیست شرکت های چینی هستند به احتمال زیاد به استفاده از کاهش به طرح ثانویه لیست در هنگ کنگ می گوید: بانک سرمایه گذاری مورگان استنلی در یک شنبه گزارش.

آن اشاره کرد که تعدادی از شرکت هایی مانند JD.com و Trip.com حال بنا به گزارش ها در حال حاضر برنامه ریزی ثانویه لیست در شهرستان چینی. مورگان استنلی می گوید که انتظار دارد این روند را ادامه دهد با توجه به افزايش آمریکایی نظارت بر شرکت های چینی.

چینی غول تکنولوژی Baidu گفت: روز شنبه در مصاحبه با چین روزانه که آن را “بحث در مورد گزینه های” مانند ثانویه مثال در هنگ کنگ و یا جاهای دیگر.

“اساسی ما قضاوت است و اگر آن را به یک شرکت خوب وجود دارد بسیاری از گزینه های برای مکان به لیست. آن را محدود به ایالات متحده آمریکا, بنابراین ما نیست که نگران است که فشار از سوی دولت آمریکا باعث آسیب جبران ناپذیر به شرکت کسب و کار” گفت: Baidu, مدیر عامل شرکت رابین لی در این مصاحبه با توجه به CNBC ترجمه.

با توجه به داده ها از رنسانس 36 شرکت های چینی ذکر شده در ایالات متحده واجد شرایط برای ثانویه مثال در هنگ کنگ است.

شرکت های چینی می تواند از دست دادن ‘نام تجاری حق بیمه’

به عنوان یک شروع به هنگ کنگ است به نفع از جمله تحولات بیشتر پول به این بازار وجود دارد.

“این روند باید کمک به حفظ و جذب بیشتر جریان سرمایه به بازار هنگ کنگ در دراز مدت و کمک به تقویت بیشتر و آسیا-مبتنی بر تجارت و سرمایه گذاری پایه برای شرکت های چینی” مورگان استنلی نوشت: در روز دوشنبه گزارش.

اما شرکت های چینی می تواند از رنج می برند کمتر فوری تجارت آف در نهایت.

“برای کسب و کار چینی که به معنی از دست دادن یک نام تجاری حق بیمه ذکر شده در ایالات متحده است. بازار سهام ایالات متحده شده است به عنوان بسیار شفاف تر از بازارهای محلی” در چین گفت: وو از EIU.

همانطور که برای سرمایه گذاران خرده فروشی در ایالات متحده می تواند آنها را “کمتر در دسترس روش” برای به دست آوردن قرار گرفتن در معرض به سرمایه گذاری در شرکت های چینی, او گفت:.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im