ایالات متحده و چین در ‘جنگ سرد’ می گوید: یک دیپلمات سابق

با وجود افزایش تنش ها بین ایالات متحده و چین آنها را در یک “جنگ سرد” سابق سنگاپور دیپلمات ارشد Bilahari Kausikan گفت.

از تجارت و تکنولوژی درگیری به ریشه های کروناویروس همه گیر و یک قانون جدید در هنگ کنگ در جهان دو تا از بزرگترین اقتصادهای در حال حاضر درگیر در اختلافات در جبهه است.

“من فکر نمی کنم آنها در اجتناب ناپذیر برخورد ، مردم را فراموش کرده ام یکی از عوامل مهم و هسته ای از عوامل است. وجود دارد یک حالت بازدارندگی هسته ای و که باعث می شود جنگ با طراحی بسیار غیر محتمل” گفت: Kausikan رد آشکار درگیری بین دو قدرت جهانی.

“به این معنی نیست که نمی تواند حادثه اتفاق می افتد اما آن محتمل است” گفت: Kausikan بود که قبلا سنگاپور نماینده دائم در سازمان ملل و قبلا به عنوان دبیر دائمی وزارت امور خارجه در سنگاپور است.

“از سوی دیگر من فکر نمی کنم آن است که جدید ‘جنگ سرد’,” او گفت و اشاره کرد که از روسیه و اتحاد جماهیر شوروی سابق و ایالات متحده آمریکا بودند “تنها بسیار در حاشیه متصل” از لحاظ اقتصادی.

در مقایسه چین و ایالات متحده در حال حاضر پس از ادغام و خیلی بیشتر به هم پیوسته است که هر دو طرف را پیدا خواهد کرد آن را بسیار سخت برای جدا.

در حالی که چین بازی های برگزار شده است تا زمان اعتراضات در آمریکا با رسانه های دولتی گاهی اوقات مصرف jibes, چین نیست غافل از مشکلات خاص خود را دارد Kausikan گفت CNBC.

“آنها احتمالا با بهره گیری نشان می دهد اما من فکر نمی کنم آنها بدون نگرانی از خود گفت:” Kausikan که در حال حاضر رئیس بخش خاورمیانه موسسه در دانشگاه ملی سنگاپور است.

بیش از آمریکا و چین نیاز به عملکرد اقتصادی به مشروعیت حزب کمونیست را رد کرد.

با جهانی عملکرد اقتصادی بروز بیماری همه گیر کوروناویروس ضربه تقاضا سخت, چینی, رشد واقعا نمی تواند بهبود می یابند تا بقیه جهان می کند, او گفت:, و است که صدمه دیده است تحرک اجتماعی.

پکن تاکید بر “یک کشور”

چین هفته گذشته با تصویب طرح به تحمیل قوانین امنیت ملی در شهرستان چینی هنگ کنگ. می آید اعتراض در مورد فرسایش آزادی در این سرزمین به عنوان قانون جدید دور زدن شهر مقننه.

پس از هنگ کنگ حاکمیت تحویل داده شد از بریتانیا به چین در سال 1997 آن رد شده تحت “یک کشور دو سیستم” چارچوب است که کمک های مالی شهر آزادی و محدود استقلال که کسانی که در سرزمین اصلی چین ندارد — مانند آزادی بیان و حق اعتراض.

من نمی دانم چرا هر کسی را شگفت زده است با این حرکت توسط چین است. “یک کشور و دو سیستم’ — پکن تاکید همواره در یک کشور است.’

Bilahari Kausikan

رئیس بخش خاورمیانه موسسه در NUS

چین می گوید هنگ کنگ هنوز هم حفظ استقلال خود را حتی با این قانون جدید که با هدف تجزیه طلبی براندازی دولت قدرت تروریسم و دخالت خارجی. کسانی که مخالف این قانون می گویند آن را بیشتر کاهش هنگ کنگ را به استقلال می دهد و دولت مرکزی قدرت بیشتری برای کنترل مخالفان است.

“من نمی دانم چرا هر کسی را شگفت زده است با این حرکت توسط چین” Kausikan گفت. “”یک کشور و دو سیستم’ — پکن تاکید همواره بر “یک کشور'” Kausikan گفت.

“هر چه استقلال هنگ کنگ می برد از سال 1997 بوده است توسط ترک و به نفع پکن,” او گفت:, و اضافه کرد که میزان آن بستگی به دلار هنگ کنگ احساس محدودیت و خویشتن داری.

“وجود دارد که تعداد قابل توجهی از مردم در هنگ کنگ که نمی دانم محدودیت او گفت:” با استناد به اوایل طرفدار دموکراسی تظاهرات حتی قبل از اینکه در سال گذشته از جمله کسانی که در سال 2014. آن را نیز به طور فزاینده ای روشن است که این شهر اجرایی شده است و قادر به کنترل ناآرامی های مدنی.

در حالی که هنگ کنگ مردم ممکن است از رنج می برند عواقب تحولات اخیر او گفت: آن را نمی خواهد مهم برای چین است.

“آیا پکن مراقبت ؟ من فکر نمی کنم فکر می کنم آن اهمیت می دهد که مقدار” گفت: Kausikan. “این فقط یک شهر چینی.”

که به هنگ کنگ اقتصادی اهمیت به چین نزولی است.

به گزارش رویترز هنگ کنگ کمک تنها در حدود 2.7 درصد به تولید ناخالص داخلی چین در سال گذشته در مقایسه با بیش از 18 ٪ در سال 1997 — هنگامی که آن را تحویل به چین است.

در حالی که سرمایه گذاران نیاز به هنگ کنگ برای رسیدن به بازار چین در گذشته آنها در حال حاضر می توانید انجام دهید تا به طور مستقیم به سرزمین اصلی — البته با برخی از ناراحتی — که پکن در حال باز کردن دسترسی به بازارهای آن است.

“هنگ کنگ تاریخی نقش به عنوان واسطه بین بقیه جهان و چین فرسوده ادامه خواهد داد و به ساییده شدن” او گفت:.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر

آموزش سئو