تایوان Tsai و تعهد برای حمایت از مردم هنگ کنگ پس از چین پیشنهاد امنیت ملی قانون

Tsai و نشستند ون تایوان, رییس جمهور, به نظر می رسد در طول یک کنفرانس خبری در کاخ ریاست جمهوری در تایپه, تایوان, در روز شنبه, ژان. 5, 2019.

رادیو فردا | رادیو فردا | گتی ایماژ

تایوانی جمهور Tsai و نشستند ون گفت: اواخر روز یکشنبه که خود حکومت دموکراتیک جزیره “در کنار مردم هنگ کنگ” را به عنوان او متعهد “کمک های لازم” به هنگ Kongers که نیاز به کمک.

Tsai و اظهار نظر در مورد وضعیت در Facebook پست پس از چین معرفی پیش نویس امنیت ملی قانون برای هنگ کنگ که دور زدن شهر مقننه. این اقدام باعث تظاهرات در مرکز مالی بیش از آخر هفته reigniting نگرانی بیش از فرسایش آزادی در اداری ویژه خاک.

“اگر این قانون اجرا شده است ارزش های دموکراسی و آزادی و استقلال قضایی در هنگ کنگ خواهد بود به شدت فرسوده گفت: Tsai که اضافه شده که تایوانی دولت در حال حاضر به کمک های بشردوستانه به هنگ Kongers.

پکن اداره هنگ کنگ تحت “یک کشور دو سیستم” اصل پس از این مستعمره سابق بریتانیا بازگشت به قانون در سال 1997 اما پکن شده است افزایش نظارت آن از هنگ کنگ. چین می گوید هنگ کنگ حفظ استقلال است.

برخی از هنگ Kongers را ترک کرده اند برای تایوان در میان عدم قطعیت است.

آمار رسمی نشان می دهد تعداد هنگ کنگ مهاجران به تایوان شروع به پریدن کرد به 2,383 در چهار ماه اول سال 2020 تا 150% از مدت مشابه سال گذشته رویترز گزارش داد.

روابط بین سرزمین اصلی چین و تایوان در حال حاضر frostiest در سال است. چین ادعا می کند این جزیره به عنوان یک استان. پکن هرگز در کنار استفاده از زور در برابر تایوان در آنچه در آن خواستار “الحاق.” حزب کمونیست چین هرگز حکومت تایوان.

پکن views Tsai یک عضو از استقلال متمایل به حزب دموکراتیک مترقی به عنوان یک تجزیه طلب.

روز جمعه نخست وزیر چین لی کچیانگ ظاهرا از سمت چپ کلمه “صلح آمیز” زمانی که او با اشاره به پکن چند ساله تمایل به “reunify” تایوان با سرزمین اصلی — پاک کردن اطلاعات قدیمی دهه تمرین.

لی گفت: در سخنرانی خود در آغاز از چین سالانه مجلس جلسه که پکن را “قاطعانه مخالفت و جلوگیری از هر گونه فعالیت های جدایی طلب به دنبال تایوان استقلال است.”

“ما را تشویق خواهد کرد (همکار ما هموطنان در تایوان) به ما بپیوندید در مخالفت با استقلال تایوان و ترویج چین پیوست” لی گفت: با توجه به رسمی transcript. “با این تلاش های ما قطعا می تواند ایجاد یک آینده زیبا برای دوباره جوان سازی از کشور چین.”

چین در رابطه با تایوان تبدیل شده است به طور فزاینده ای تیره و تار پس از Tsai انتخابات در ماه ژانویه است. که بیشتر تشدید زمانی که جزیره ramped تا پیشنهاد خود را برای پیوستن به یک مهم سازمان بهداشت جهانی در نشست هفته گذشته پس از آن موفق coronavirus مهار کردند.

ایالات متحده نیز آوازی مورد حمایت خود را برای تایوان تحمیل خشم پکن که گفته است که این جزیره در حساس ترین موضوع در چین و آمریکا رابطه است.

روز یکشنبه چین دیپلمات ارشد وانگ یی گفت: “آمریکا باید با چالش چین خط قرمز در تایوان است.

“وجود دارد و نگرانی ها در سرزمین اصلی در اطراف بالقوه برای تایوان به افزایش بین المللی خود را در بخشی به عنوان یک نتیجه از پشتیبانی از ایالات متحده, اما همچنین رک و پوست کنده از کار برجسته ای که در تایوان انجام شده در مبارزه با Covid-19 همه گیر” الیزابت اقتصاد C. V. استار عضو ارشد و مدیر مطالعات آسیا در شورای روابط خارجی آمریکا روز جمعه گفت.

با آخرین تحولات در هنگ کنگ تایوانی مردم به احتمال زیاد حتی بیشتر با احتیاط در مورد چین پیگیری.

احزاب عمده سیاسی در تایوان را رد کرد “یک کشور دو سیستم” مدل است که چین تلاش کرده است به فروش این جزیره است. هنگ کنگ تحت این چارچوب است که قرار است اعطای شهرستان حقوقی و سیستم اقتصادی است که در حال جدا شدن از کسانی که از سرزمین اصلی است.

“من فکر نمی کنم هر کسی در تایوان تعداد بسیار کمی از مردم بر این باورند در “یک کشور و دو سیستم’ فرمول. بنابراین این بدان معنی است که تایوان در حال رفتن به بی اراده کار کردن خیلی بیشتر از این دسته از چین یک مجتمع گفت:” الیور Schell, آرتور راس مدیر مرکز در ایالات متحده-روابط چین در آسیا در جامعه است.

“که مملو چرا که پس از آن شما را تا پایان با یک صلیب تنگه وضعیت و پتانسیل درگیری نظامی باید تایوان رانش به اندازه کافی دور است که چین احساس می کند آن را به گرفتن برخی از نوع نمایشی (یا) حداقل نمادین اقدام به جلوگیری از آن” Schnell گفت CNBC در روز جمعه.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>