دیوان عالی کارگران نمی تواند اخراج برای همجنسگرا بودن یا فراجنسیتی

فعالان تجمع در حمایت از تجاوز حقوق در نیویورک سیتی هال در اکتبر 8, 2019 در شهر نیویورک است. روز سه شنبه دادگاه عالی ایالات متحده را بشنود سه مورد در آن است که آیا قانونی برای آتش کارگران خود را به دلیل گرایش جنسی یا هویت جنسیتی.

درو Angerer | گتی ایماژ

دیوان عالی کشور روز دوشنبه حکم داد که کارگران نمی تواند اخراج برای همجنسگرا بودن یا فراجنسیتی در عمده پیروزی برای اعضای جامعه همجنسگرایان.

این 6-3, برگزاری, نوشته شده توسط عدالت نیل Gorsuch یک محافظه کار منصوب شده توسط رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن است فیلمهای توسعه در تاریخ حقوق همجنسگرایان در ایالات متحده است.

“یک فرد همجنسگرایی یا فراجنسیتی وضعیت است و نه مربوط به اشتغال تصمیم گیری” Gorsuch نوشت. “این به دلیل آن است که غیر ممکن است به تبعیض علیه یک فرد برای اینکه همجنسگرا یا فراجنسیتی بدون تبعیض آمیز در برابر آن فرد بر اساس جنسیت.”

در حالی که کارگران در حدود نیمی از کشور بودند حفاظت شده توسط قوانین محلی است که منع تبعیض بر اساس گرایش جنسی و یا هویت جنسیتی وجود دارد هیچ قانون فدرال است که به صراحت منع همجنسگرایان کارگران از اخراج بر این اساس است.

“این تصمیم می فرستد بدون ابهام پیام که از حمایت مساوی قانون در مورد همه و که یک کارمند عدم پایبندی به کارفرما جنسیتی کلیشه ای است و نه یک مجوز به قائل” کریستن Browde co-صندلی ملی ترانس کانون در بیانیه ای گفت:.

دادگاه نظر که منتشر شد تنها حاضر به عنوان یک اقدام احتیاطی در برابر Covid-19 نیست بلافاصله بار در تمامیت آن احتمالا ناشی از ترافیک بالا به دیوان عالی کشور ،

موارد آورده بودند توسط سه نفر از کارگرانی که گفته بودند از اخراج از شغل خود را به خاطر آنها همجنسگرا و یا فراجنسیتی. آنها استدلال می کنند که عنوان هفتم از حقوق مدنی عمل می کنند که می گوید که کارفرمایان ممکن است تبعیض بر اساس “جنسیت” نیز به گرایش جنسی و هویت جنسیتی.

Gorsuch نوشت که تبعیض آمیز علیه یک کارمند چرا که آنها همجنسگرا هستند یا فراجنسیتی است با تعریف تبعیض بر اساس جنسیت.

“مهم نیست که اگر عوامل دیگر علاوه بر شاکی ‘s جنسی کمک به تصمیم گیری. و مهم نیست که اگر کارفرما درمان زنان به عنوان یک گروه همان زمانی که در مقایسه با مردان به عنوان یک گروه” Gorsuch نوشت.

“اگر کارفرما عمدا متکی در بخش در یک فرد کارمند را هنگامی که تصمیم به تخلیه کارکنان—متفاوت قرار داده اگر تغییر کارمند جنسیت را به همراه داشت یک انتخاب متفاوت توسط کارفرما—یک قانونی نقض رخ داده است,” او نوشت.

کارگران آورده است که موارد جرالد Bostock یک مرد همجنسگرا که از کار خود اخراج شده به عنوان یک کودک خدمات رفاهی هماهنگ کننده در سال 2013 پس از پیوستن تفریحی, گی, سافتبال بانوان لیگ; دونالد Zarda بود که از کار خود اخراج شده به عنوان یک مربی چتربازی پس از آشکار خود گرایش جنسی به یک زن مشتری و Aimee Stephens یک نما مدیر مراسم تشییع جنازه که اخراج شد پس از اعلام قصد خود را برای ارائه به عنوان یک زن.

تنها Bostock زندگی می کردند به دیدن این موارد تصمیم گرفت. Zarda گذشت قبل از این مورد استدلال شد و او چالش دنبال خانواده اش. استفن گذشت ماه گذشته در خانه اش در دیترویت از نارسایی کلیه با توجه به وکلای مدافع.

موارد جرالد لین Bostock v. Clayton County Georgia; ارتفاع Express v. ملیسا Zarda; و R. G. & G. R. Harris خانه های مراسم تشییع جنازه v. کمیسیون فرصت های برابر شغلی.

این اخبار. لطفا دوباره بررسی کنید برای به روز رسانی.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de