فیلیپین دادگاه در می یابد سایت خبری رئیس ماریا Ressa به جرم افترا

ماریا Ressa سردبیر و مدیر عامل شرکت Rappler می رسد برای او اعلام اتهام سایبر افترا در یک منطقه ای دادگاه در ژوئن 15 سال 2020 در مانیل فیلیپین است.

عزرا Acayan | گتی ایماژ

سر از فیلیپین, اخبار سایت شناخته شده برای آن دشوار موشکافی جمهور رودریگو Duterte چهره به شش سال زندان پس از مجرم سایبری افترا توسط مانیل دادگاه در روز دوشنبه در چه چیزی است که دیده می شود به عنوان یک آزمون مورد آزادی رسانه ها در کشور است.

ماریا Ressa مدیر اجرایی Rappler متهم شد cyber افترا 2012 بیش از یک مقاله به روز شده در سال 2014 است که مرتبط با یک تاجر را به قتل و قاچاق انسان و مواد مخدر با استناد به اطلاعات موجود در یک گزارش اطلاعات از نامشخص آژانس.

پس از معلق کردن حکم قاضی Rainelda Estacio-Montesa گفت: آزادی مطبوعات نمی تواند مورد استفاده قرار گیرد به عنوان یک “سپر”.

Ressa که هرگونه اشتباه انجام شد مجاز به ارسال به قید وثیقه.

سایبر افترا است که در میان دعاوی متعدد علیه Ressa و Rappler که کشیده اند نگرانی جهانی باز و آزاد رسانه ها در جنوب شرقی آسیا کشور است.

Rappler عامل مجوز لغو شد در سال 2018 بیش ادعا مالکیت خارجی نقض و آن را نیز در برخورد با پرونده مربوط به اتهام فرار از پرداخت مالیات. هر دو مورد در حال انجام است.

رسانه ها ناظران گفته اند که اتهامات علیه Ressa بودند ساختگی و با هدف ارعاب کسانی که چالش Duterte قانون خاص خود را سرکوب مرگبار مواد مخدر.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de