شیوع تب دانگ در جنوب شرقی آسیا است 'انفجار' در میان coronavirus مبارزه

کارگران شهرداری fumigates مناطق مسکن پیچیده در برابر از راه های aedes Aegypti پشه ها به عنوان اقدامات برای کنت

توسط ELEMENTORSITE در 20 تیر 1399

کارگران شهرداری fumigates مناطق مسکن پیچیده در برابر از راه های aedes Aegypti پشه ها به عنوان اقدامات برای کنترل یک دانگ شیوع amids Covid-19 همه گیر در Wanasari روستای بکاسی ریجنسی, West Java استان در تاریخ 6 مه سال 2020 است.

Aditya Irawan | NurPhoto via Getty Images

هیچ مهلت برای جنوب شرق کشور آسیایی.

با سیستم مراقبت های بهداشتی در حال حاضر تحت فشار با توجه به کروناویروس همه گیر کشورهایی مانند سنگاپور و مالزی و تایلند نیز دست و پنجه نرم کردن با یکی دیگر از بیماری های عفونی شیوع بیماری تب دانگ.

"ما شاهد انفجار تعداد دانگ در جنوب شرق آسیا" دکتر Leong کج بیل زدن نم سنگاپور مبتنی بر بیماری های عفونی پزشک در ماونت الیزابت Novena بیمارستان گفت: CNBC در ایمیل.

سنگاپور آژانس محیط زیست ملی (NEA) هفته گذشته گفت که این کشور جزیره ای است به پیش افتادن قبلی خود سالانه تعداد رکورد 22,170 موارد تب دانگ در سال 2013. در جولای 6, بیش از 15,500 دانگ موارد گزارش شده در سنگاپور با توجه به NEA.

"شکی نیست که آن را در حال رفتن به یک سال بد" گفت: Leong اظهار نظر در مورد وضعیت در سنگاپور و حتی قبل از NEA اعلام.

بیشتر موارد وجود دارد بیشتر احتمال دارد مثلا پشه را نیش فرد آلوده باعث فزاینده از موارد به سمت بالا.

دکتر Leong کج بیل زدن نم

ماونت الیزابت Novena بیمارستان

در جای دیگر در منطقه مالزی سلامت مدیر کل هشدار داد در ماه گذشته از افزایش موارد تب دانگ, در سراسر کشور, رسانه های محلی گزارش.

در اندونزی و جنوب شرقی آسیا پرجمعیت ترین کشور محلی مقامات بهداشت گفت: در اواخر ژوئن وجود دارد 68,000 موارد تب دانگ سراسر کشور.

با توجه به مراکز ایالات متحده برای کنترل و پیشگیری بیماری های تب دانگ خطر در بسیاری از کشورهای جنوب شرق آسیا — به استثنای سنگاپور — طبقه بندی شده به عنوان "مکرر/مستمر است."

دانگ را "بهترین ازدواج شریک زندگی'

سنبله می آید در زمانی که جهان در حال مبارزه با این بیماری همه گیر کوروناویروس که چپ جهانی اقتصاد کتک و میلیون ها پناه در خانه به عنوان یک نتیجه اجتماعی فاصله اقدامات با هدف مهار این بیماری است.

"متاسفانه دانگ ملاقات بهترین ازدواج شریک زندگی — مستند" Leong گفت. "با افراد ماندن در خانه (به دلیل covid) بیشتر در معرض ابتلا به تب دانگ پشه پرورش در محله است."

"در بیشتر موارد وجود دارد بیشتر احتمال دارد مثلا پشه را نیش فرد آلوده باعث فزاینده از موارد به سمت بالا," او گفت:.

دکتر Duane Gubler, موسس, مدیر ظهور بیماری های عفونی امضای برنامه تحقیقات در دانشگاه دوک-NUS دانشکده پزشکی در سنگاپور به توافق رسیدند.

"افرادی که در خانه گیر کرده در همه زمان ها احتمالا بیشتر تماس با پشه ها هستند که شما با دانگ" Gubler گفت و هشدار داد که "بیشتر احتیاط" لازم گرفته شود برای کنترل لارو پشه.

بعلاوه Gubler همچنین پرچم خطر ساخت و ساز مناطق و گفت: آنها یک "عمده پرورش سایت" برای پشه به عنوان یک نتیجه از coronavirus مستندات.

"این Covid بیماری همه گیر به خوبی می تواند موثر دانگ انتقال," او گفت:.

در میان کشورهای جنوب شرق آسیا و اندونزی در حال حاضر دارای بیشترین تعداد از coronavirus موارد در 70,736 با توجه به اطلاعات وارد شده توسط دانشگاه جانز هاپکینز. که به دنبال فیلیپین است که 51,754 موارد و 45,423 عفونت های گزارش شده در سنگاپور است.

Leong گفت: کشورهایی که بهتر کنترل گسترش دانگ در گذشته می تواند رنج می برند بیشتر از این زمان در اطراف.

به مقایسه میزان عفونت متخصصان استفاده از متریک به عنوان شناخته شده "دانگ ميران در سن 9 سال" با توجه به Leong.

"در سنگاپور کمتر از 9 درصد از کودکان مبتلا به تب دانگ در سن 9," او گفت که متریک. "این آمار و ارقام در کشورهای همسایه در حال راه بالاتر: 30-40% در مالزی 50-60% در تایلند و اندونزی و 90% در فیلیپین است."

برای کشورهایی مانند فیلیپین و Leong گفت: "من فکر نمی کنم آن می تواند بدتر شود."

جای آن است که کشورهایی مانند سنگاپور و مالزی که "خیلی بیشتر به از دست دادن" او هشدار داد. سطوح پایین تر از گله ایمنی در جمعیت عمومی آن را آسان تر برای پشه ها برای یافتن افراد با قبل هیچ ایمنی و گسترش عفونت Leong گفت.

گله ایمنی اشاره به وضعیت که در آن به اندازه کافی بالا بخشی از جامعه را توسعه داده است یک مقاومت به یک بیماری از طریق قبل از قرار گرفتن در معرض عفونت کاهش شانس خود را برای آن به گسترش از فرد به فرد.

'بحرانی' فصل بارانی

با نگاه به آینده Gubler گفت: کشورهایی در منطقه هستند که بالاتر از خط استوا "رفتن به یک زمان بحرانی" را به عنوان آنها را وارد کنید فصل بارانی — معمولا بین ماه های ژوئیه و نوامبر است. این دوره همزمان با افزایش انتقال تب دنگ و تب و گفت: Gubler.

"نگرانی من ناشی از این واقعیت است که کشورها نمی سلامت عمومی زیرساخت به مقابله با دو بیماری به خصوص دانگ" Gubler گفت.

او گفت که به استثنای سنگاپور اکثر کشورهای جنوب شرق آسیا شکست خورده اند برای کنترل گسترش دانگ.

"هر بومی کشور واقعا نیاز به گرفتن مسئولیت خود را برای ساخت بهداشت عمومی زیرساخت ها برای مقابله با بیماری هایی مانند تب دانگ," Gubler گفت. مردم نیز نیاز به آموزش, به عنوان, به طوری که وجود دارد این است که توسعه پایدار به معرفی برنامه های او اضافه شده است.tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de