Op-Ed: که چین شی جین پینگ واقعا می خواهد برای برنده شدن در این سال 2020 آمریکا

رئیس جمهور چین همچنین از دبیر کلی حزب کمونیست چین کمیته مرکزی و رئیس کمیسیون مرکزی نظامی بازدیدکننده داشته است یک خیابان تجاری در شیآن پایتخت, غرب چین, Shaanxi, استان, مارس 22 سال 2020 است.

جو پنگ | Xinhua News Agency | گتی ایماژ

چین در حال ایجاد حقایق جدید بر روی زمین در حال گسترش نفوذ خود در سراسر جهان – از بالکان تا جنوب دریای چین – به عنوان ایالات متحده و پنجه نرم با هزاران حواس او را پرت از coronavirus رکود نژادی تحولات و انتخابات ریاست جمهوری.

چین همچنین در این هفته ایجاد یک واقعیت جدید در اقیانوس آرام است. رای دهندگان در جمهوری آذربایجان که به دست آورد استقلال خود را از بریتانیا در سال 1979 استوار بازگشت رئیس جمهور Taneti Maamau به قدرت است. که پاداش مبارزات انتخاباتی خود ساخته شده است در آغوش پکن و اپیدمیولوژیک روابط دیپلماتیک خود با تایوان است.

کاپیتان جیمز کوک که “کشف” کیریباتی است جزیره کریسمس در شب کریسمس از 1777 خواهد شد نورد در قبر آبکی. این جزیره مرجانی او ادعا کرد برای انگلیسی ها می تواند برخی از روز میزبان پورت امکانات برای گردشگران چینی یا بیشتر به نقطه, کشتی های جنگی.

دیده می شود در انزوا از آن آسان است به درک که چرا این داستان رو کمی توجه این هفته بود. اما کیریباتی است یک معنای عمیق تر و آن را نه تنها برای خود geographic تنظیم 1,300 مایلی جنوب هونولولو به عنوان تنها کشور در جهان که قطعات پراکنده در تمام چهار نیمکره و در سراسر 1.3 میلیون مایل مربع است.

انتخابات یکی بیشتر از بسیاری از نشانه های (دیدن من ستون آوریل 2nd) است که چین می بیند فعلی جهانی وضعیت شتاب COVID-19 outsized به ایالات متحده به عنوان یک لحظه منحصر به فرد برای به دست آوردن نفوذ جهانی در واشنگتن هزینه. کیریباتی کمک می کند که تلاش در دو جهات: باریک شدن تعدادی از کشورهای جهان به رسمیت شناختن تایوان فقط به 15 و در حال گسترش حضور خود در آبهای تحت سلطه توسط U. s. Pacific Command.

و که من به ارمغان می آورد به بیات بحث در واشنگتن بر سر اینکه آیا رئیس جمهور Xi Jinping غالب چینی رهبر پس از مائو تسه تونگ می خواهد رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن و یا معاون رئیس جمهور جو بایدن برای پیروزی در ماه نوامبر انتخابات ریاست جمهوری. و ممکن است شیب همه چیز از تجارت تصمیم گیری برای عملیات اطلاعاتی به عصاره مورد نظر خود را در نتیجه.

Xi قدرت اولویت

واقعیت این است که رئیس جمهور یازدهم در حال حاضر تصمیم گرفت که او ترجیح میدهد به ویکتور در سال 2020 انتخابات – و که خواهد بود چین.

ما در این سیستمیک مبارزه از سن و سال ما و آمریکا سیستم دموکراتیک مواجه است یکی از تست استرس از تاریخ آن و بدون هر گونه یقین در مورد نتیجه. این وضعیت محدود به مسیه از طریق انتخابات و شاید به مراتب فراتر از آن است.

ایالات متحده برنده جهانی را نقش بر جذابیت آن ارزش و اثربخشی آن موسسات فریبندگی که مخدوش حتی قبل از این کشور بدترین عملکرد در کلاس در صورت coronavirus. مرگ و میر در این هفته در ایالات متحده آمار یک رکورد جهانی 124,468 و جدید covid-19 مورد تصویب 40,000 علامت برای اولین بار ترک متحدان در سراسر جهان سر در گم در مورد مورد علاقه خود را ابرقدرت.

رهبران چینی در حال گفتن خود را شرکای جهانی این موضوع را تایید کند که ایالات متحده یک کاهش رهبر با متزلزل مدل. پکن بر ارزش نام تجاری خود را از رهبری که با تمرکز بیشتر بر بودن در مرکز نفوذ جهانی است که در بالای پشته.

در طول زمان ایالات متحده به خوبی ممکن است صحیح خود آن را به عنوان انجام می شود به طوری که اغلب در تاریخ است. این هم درست است که چین همچنان به صدمه زدن به خود را جهانی باعث از طریق نفس بیش از حد ناعادلانه شیوه های تجارت و دیپلماتیک قلدری.

در این هفته همچنین تولید جدید نشانه هایی که در اروپا رشد کرده است warier چینی در آغوش. “ما همچنان به نامتعادل رابطه تجارت و سرمایه گذاری” گفت: Ursula von der Leyen, کمیسیون اروپا, رییس جمهور پس از نشست با رهبران چینی. او را تحت فشار پکن برای ارائه در سال گذشته تعهدات در دسترسی به بازار و نزدیک به مذاکرات در توافق نامه سرمایه گذاری.

در همان زمان وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo شگفت زده در روز پنج شنبه خود با شرکای اروپایی با پذیرش پیشنهاد خود را که او به نظر می رسید سرد در اوایل برای راه اندازی یک جدید ایالات متحده-اتحادیه اروپا گفت و گو در چین است. جوزپ Borrell اتحادیه اروپا عملا وزیر خارجه مطرح شده این ایده قبلا در این هفته اما نرم pedaled آن زمانی که آن را در ابتدا به نظر می رسید که آمریکا فاقد بهره.

ایالات متحده نیز اخیرا به شدت نظامی اطمینان تلاش به نمایندگی از آن آسیایی متحدان. در این ماه سه آمریکایی حامل پیمایش دریای فیلیپین و دورتر شرق آوردن با آنها گله از جت های جنگنده. کنگره در حال کار بر روی اقیانوس آرام بازدارندگی ابتکار ویژه بودجه که صرف نزدیک به 7 میلیارد دلار بیش از دو سال با هدف میان سایر نتایج در تقویت نیروهای دریایی در غرب اقیانوس آرام است.

تصرف فرصت های

حتی با تمام این فعالیت چین باقی می ماند حتی شلوغ تصرف فرصت های هر کجا که آن حواس رهبری جهانی خلاء ارزش پر کردن. در صورت COVID-19 آن را نشان داده است توانایی قابل توجهی برای چند وظیفه. شواهد که پر حجم اما در اینجا برخی از جبهه ها به ارزش تماشای.

پکن شتاب کار خود را به سمت ایجاد یک ارز دیجیتال, برنامه ریزی, برای لحظه ای که آن را ممکن است قادر به تغییر آن وام به بازپرداخت در یوان. در طول زمان این امر امید به مهار قدرت از دلار در معاملات جهانی و تحریم و چاپ پول است.

کریستین لی در Politico Magazine, گزارش, چگونه و با مغلوب ساختن پیشی جستن دولت کاهش نرخ سود در موسسات چند جانبه, “پکن است که به طور سیستماتیک قرار اتباع چینی در سر یک طیف گسترده ای از U. N. سازمان.” که نشان دهنده “پکن ادراک دیپلماتیک مانور به عنوان یک افزایش قدرت و موقعیت خود را در جهان به عنوان دومین اقتصاد” او می نویسد.

چین نیز همچنان به گسترش قابلیت های نظامی در آن منطقه تعریف 80 جدید ویژگی های جغرافیایی در جنوب دریای چین به عنوان خود را, برخی از 55 مستغرق امکانات و حرکت به سمت اعلام یک دفاع هوایی شناسایی منطقه برای تشدید آن درجه دامنه.

شاید مهم ترین برای تماشای تایوان است. چینی و بلاغت در حال رشد است بیشتر تهاجمی و نظامی خود را فعالیت در تایوان دفاع هوایی فضایی در حال رشد است بیشتر. پکن به سمت یک هواپیمای جدید حامل از طریق تنگه تایوان و آن را راه اندازی جدید ناوشکن سال گذشته است.

چینی رهبران نظامی گفته اند که آنها می خواهم به تایوان خود را در زمان حزب کمونیست چین 100امین سالگرد در ماه جولای سال آینده.

آن را به مراتب بیشتر متمرکز و مداوم واشنگتن اقدام با انسجام بیشتر در کنار آن متحدان جهانی برای جلوگیری از هر گونه تولد آرمان.

فردریک کمپ یک نویسنده پرفروش برنده جایزه روزنامه نگار و رئيس جمهور & مدیر عامل شورای آتلانتیک یکی از ایالات متحده آمریکا با نفوذ ترین فکر می کنم تانک در امور جهانی. او در وال استریت ژورنال برای بیش از 25 سال به عنوان یک خبرنگار خارجی دستیار سردبیر و به عنوان طولانی ترین خدمت سردبیر کاغذ را نسخه اروپایی. آخرین کتاب او – “برلین در سال 1961: کندی خروشچف و خطرناک ترین مکان بر روی زمین” – بود که نیویورک تایمز بهترین فروشنده و منتشر شده است در بیش از یک دوجین زبان. او را دنبال کنید در توییتر @FredKempe و subscribe در اینجا به نقاط عطف خود را نگاه کنید هر شنبه در هفته گذشته خبرها و روند.

برای بینش بیشتر از CNBC همکاران follow @CNBCopinion در توییتر.

ایندکسر

آموزش سئو

دیدگاهتان را بنویسید