در چین مودی عمل بسیار شبیه نهرو - توسط Ramachandra گوآ

اخیر درگیری در Ladakh, منجر, به, مرگ غم انگیز از 20 سربازان هندی سریع یک نگاه تازه در ما سیاست های دولت را به

توسط ELEMENTORSITE در 2 تیر 1399

اخیر درگیری در Ladakh, منجر, به, مرگ غم انگیز از 20 سربازان هندی سریع یک نگاه تازه در ما سیاست های دولت را به سمت چین است. نظامی و استراتژیک و جنبه های اقتصادی آن رابطه را ترک کنم به دیگران بیشتر واجد شرایط در این زمینه. نوشتن در اینجا به عنوان یک مورخ, من آرزو می کنم برای جلب توجه به کنجکاو تشابه بین سیاست نسبت به چین از ما اول نخست وزیر و نخست وزیر فعلی.

که از نظر ایدئولوژی سیاسی جواهر لعل نهرو و نارندرا مودی در حال قطب از هم جدا است که به خوبی شناخته شده است. مودی اشتراک نمی نهرو تعهد به هندو-مسلمان هماهنگی و یا منافع خود را در تحقیقات علمی و فن آوری آموزش و پرورش است. مودی نگرش نسبت به منتقدان به مراتب بیشتر ساینده از نهرو تا کنون بود.

و در عین حال برای همه است که آنها را جدا نهرو و دومین نمایشگاه قابل توجه شباهت در چگونه آنها با برخورد ما بزرگترین و قدرتمند ترین همسایه. مثل ما اولین نخست وزیر کنونی ما نخست وزیر نیز عمل کرده و در این باور است که با کشت شخصی دوستی با رهبران کمونیست چین پیوند عمیق همبستگی ایجاد خواهد شد بین مردم دو کشور.

در سال 1954 جواهر لعل نهرو در بازدید از چین به بحث و گفتگو با مائو تسه تونگ و ژو Enlai. او میزبان به دنبال تملق گفتن او به ارمغان آورد یک میلیون نفر را به خیابان های پکن باعث نهرو به ارسال به یک دوست: "من چنین حس فوق العاده ای پاسخ عاطفی از چینی ها که من شگفت زده شد."

در بازگشت به هند نهرو خطاب زیادی ملاقات عمومی در کلکته میدان. در اینجا او به حضار گفت که "مردم چین نمی خواهند جنگ"; آنها ظاهرا بیش از حد شلوغ متحد خود را در کشور و رهایی آن از فقر است. صحبت در مورد "توانا خوش آمدید" را دریافت کرده بود در چین او اظهار داشت که این "نه چون من جواهر لعل با هر توانایی ویژه ای اما از آنجا که من نخست وزیر هند که برای مردم چین گرامی در دل خود بزرگترین عشق و که آنها می خواهند برای حفظ ارد از روابط".

بعید است که ما نخست وزیر فعلی را خوانده یا شنیده اید در این گفتار. در عین حال آن احساسات شد و قابل تکرار در یک سخنرانی که نارندرا مودی ساخته شده در ووهان در مارس 2018 پس از دیدار با شی جینپینگ. در اینجا مودی effusively خود گفت همتای چینی: "بسیار مثبت محیط زیست [شده] ایجاد شده از طریق غیر رسمی اجلاس و شما باید شخصا کمک به [آن را] در راه بزرگ. آن را نشانه ای از محبت خود را برای هند است که شما را میزبانی من دو بار در چین در خارج از پکن است. مردم هند احساس واقعا افتخار می کنم که من اولین نخست وزیر هند که شما آمده اند به خارج از پایتخت دو بار به دریافت من است." یک تغزلی نوای نشکن پیوند بین دو کشور به دنبال, با مودی صحبت از چگونه "فرهنگ هر دو کشور هند و چین است که بر اساس در امتداد رودخانه" چگونه "هند و چین در عمل به عنوان موتورهای رشد اقتصاد جهانی برای سال 1600 از 2000 سال".

این جلسه در ووهان تا به حال شده است قبل از جلسه در احمدآباد در سپتامبر 2014 که در آن رهبران دو کشور گفتگو در خصوص بنا jhula در طول Sabarmati رودخانه در احمدآباد. زیر مه, مودی ساخته شده است اولین سفر خود را به چین به عنوان نخست وزیر هند. در اینجا در یک سخنرانی در شانگهای او افتخار دوستی خود با رئیس جمهوری چین که با "دو سر از کشورهای در حال ملاقات با چنین میل, نزدیکی و همراهی است که به علاوه یک', سنتی بهتر از جهانی روابط و به درک و قدردانی از این به علاوه یک' دوستی را زمان برای بسیاری از".

مودی اخیر 'نشست' جلسه یازدهم برگزار شد پورام در اکتبر 2019. پس از آن یک دولت هند سایت قرار داده تا یک گالری عکس از دو رهبر و, در کنار یک متن است که صحبت از چگونه "در این زمینه از قرن 7 سنگ-قطع آثار تاریخی و مجسمه های...رهبران هند و چین sipped آب نارگیل و به اشتراک گذاشته شده امید خود را برای یک مرحله جدید در هند-چین روابط مشخص شده توسط برنده برنده همکاری بیشتر اعتماد و درک هر یک از دیگر هسته ای منافع و آرمان. شیمی بین نارندرا نخست وزیر و رئیس جمهور چین درخشید دوباره به عنوان سابق خود را گرفت مفتخر مهمان در اطراف این گروه از آثار در میراث جهانی یونسکو از پورام به دنبال یک مجلل شام رسمی در منظره ساحل معبد". نخست وزیر, وب سایت شخصی نیز تا به حال یک پف مقاله که اعلام کرد که این ملاقات بین رهبران دو کشور خواهد بود "اضافه کردن حرکت بزرگ به هند و چین روابط. این را به نفع مردم کشور ما و جهان".

در شش سال است که نارندرا شده است نخست وزیر هند او و رئیس جمهوری چین ملاقات کرده اند کمتر از 18 بار. این تظاهرات از "ووهان روح" و "چنای اتصال" را تشکیل می دهند آن را به عنوان یک نسخه به روز شده از نهرو را "هندی-Chini بهایی بهایی". اگر نخست وزیر هند و رئیس حزب کمونیست چین می تواند دوستان را به مردم دو کشور است. این است که چگونه استدلال زد. نارندرا مودی در حال حاضر دیر کشف شده به عنوان جواهر لعل نهرو را قبل از او که ساده اعتماد به خوبی از نیت است که در مجموع نابجا.

هنگامی که در سپتامبر 1959, درگیری آغاز شد و بین چینی و هندی نیروهای نظامی در مرز برجسته RSS ایدئولوگ Deen Dayal Upadhyaya نوشت: یک سری از مقالات در مورد نهرو شکست خورده چین سیاست. "تنها او [نهرو] می داند که هنگامی که یک بحران است نه یک بحران" اظهار داشت: Upadhyaya sarcastically. تنها نهرو می دانستم که او sneered "چگونه منتشر می کنند, دود بدون آتش و چگونه به دستگیری یک آتش سوزی در یک آبشار از اطناب!" در نظر جانا Sangh رهبر "وضعیت کنونی نتیجه خوشنودی در بخشی از نخست وزیر. به نظر می رسد که او تمایلی به انجام هر اقدامی تا این وضعیت شد واقعا قبر". چرا نهرو چین سیاست های شکست خواسته Upadhyaya - "است که آن را ساده آغاز كرد ؟ آن را ساده نامردی? و یا آن است که ساده و سیاست ملی ناشی از ضعف نظامی ایدئولوژیک ابهامات و ضعف کشت؟" (این نقل قول گرفته شده از مقالات توسط Upadhyaya در سازمانمورخ 7 و 14 و 21 سپتامبر 1959).

نارندرا مودی را تحسین Deen Dayal Upadhyaya یک ماده از رکورد. یکی از شگفتی اگر Upadhyaya زنده بودند در حال حاضر او را نوشته اند مورد تهاجم از سربازان چینی به خاک هند, و مرگ سربازان هندی امروز. آیا او نسبت به این نخست وزیر جهل خوشنودی یا نامردی یا به ضعف نظامی و ایدئولوژیک ابهامات به جای ؟

در واقع به عنوان نقل قول در این مقاله نشان می دهد, Narendra Modi گرفته است شخصی از سیاست خارجی بسیار بیشتر از جواهر لعل نهرو تا کنون بود. در حالی که تاکید قرضه بین مردم چین و مردم هند نهرو هرگز صحبت از رئیس مائو در شربتی و احساساتی نظر که مودی سخن چین. شایان ذکر است که در پاسخ به نخست وزیر ما را در جریان فصاحت در ووهان در سال 2018 چینی جمهور بود laconically پاسخ داد: "من بسیار خوشحال به دیدار PM مودی. بهار زمان مناسبی برای ملاقات کند." بله, در واقع. بهار زمان مناسبی برای ملاقات سیاستمدار هند در چین و تابستان و حتی بهتر از زمان ربودن برخی از خاک در خود هند.

درگیری در مرز در سال 1959 presaged یک جنگ تمام عیار در سه سال بعد. این بعید است که اتفاق می افتد در حال حاضر. که ممکن است ناچیز تسلی. این افزایش تنش با ما قدرتمند و غیر قابل پیش بینی همسایه آمده اند در خصوص بد بار در تاریخ جمهوری. اقتصاد ما این است که در افتضاح شکل; رشد بوده است تنبل برای چندین سال و همه گیر را بیشتر مهار پتانسیل بازیابی. بد درک تابعیت متمم قانون ساخته شده است که ما بافت اجتماعی و حتی بیشتر شکننده در حالی که شوخی با دین متخلف یک متحد بنگلادش. روابط ما با دیگری و حتی متحد نپال ممکن است در یک زمان کم است. و ما در زمان طولانی دشمن پاکستان همچنان به دامن زدن به فساد در امتداد خط کنترل.

ظرفیت و توانایی ما برای مقابله با این مشکلات در واقع حتی توانایی ما به اندازه کافی درک این مشکلات است مهار توسط فرهنگ سیاسی از روز که در آن دولت و حزب حاکم به دنبال در حال حاضر نخست وزیر به عنوان معصوم و سیاست های خود را که فراتر از نقد است. نهرو خود را هرگز از راه دور در نظر گرفته تمسخر کسی مثل Deen Dayal Upadhyaya به عنوان ضد ملی است. در عین حال کسانی که تزئین شده ارتش جانبازان که presciently هشدار داد از تاخت و تاز چینی ها در Ladakh چند هفته قبل از درگیری در Galwan دره بودند وحشیانه بر جناح راست عضو شورای نظارت مدت و Godi رسانه ها.

مرگ غم انگیز سربازان ما قطعا باید به زور یک تنظیم مجدد ما سیاست چین. با توجه به ظروف سرباز یا مسافر کشور در حال حاضر در این تنظیم مجدد باید فراتر از روابط ما با یک کشور به تنهایی. ما سیاست های اقتصادی و اجتماعی ما, سیاست ما, سیاست خارجی همه نیاز به نگاه نو و مطلع کمتر توسط غرایز شخصی نخست وزیر و بیشتر با واقعیت های سخت بر روی زمین است.

(Ramachandra گوآ یک مورخ مستقر در بنگلور. کتاب های او عبارتند از: "محیط زیست: یک تاریخ جهانی" و "گاندی: سال است که جهان را تغییر داد'.)

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده در این مقاله از نظرات شخصی نویسنده. حقایق و نظرات مندرج در این مقاله نیست و منعکس کننده دیدگاه ها از NDTV و NDTV هیچ مسئولیت و یا مسئولیتی در قبال همان.tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب