هیچ چین نمی خواهد به تسخیر جهان توسط Ramachandra گوآ

سرخپوستان به آسانی دیپلم اصطلاح”نظامی تهاجمی’ با چین است. فکر می کنم از مرز جنگ سال 1962 و یا به عنوان ما صحبت می کنند از Galwan دره تاخت و تاز در Ladakh. از سوی دیگر ما نمی کاردانی به اصطلاح “جذابیت توهین آمیز’ با ما قدرتمند کمونیستی همسایه. است که چرا آن را تعجب آور بود برای دیدن موجی از مصاحبه های داده شده به تازگی توسط دانشمندان چینی و دیپلمات ها به رسانه ها. به زبان هندوارشد چینی دانشگاهی استدلال کرد که کشور خود را به کار گرفته coronavirus همه گیر بسیار بهتر از کشورهای غربی. او ادعا کرد که چین ارائه کمک های پزشکی از انواع مختلف به بیش از 80 کشور و سپس یقین تصریح کرد: “فهرست کشورهای نگه داشتن دیدگاه مثبت از چین بسیار طولانی تر از کسانی که با منفی انداز”.

در همین حال سفیر چین به هند رسیده به یکی از کانال های تلویزیونی به همین ترتیب در حال حاضر ممکن است بهترین مورد برای کشور خود. “چین آماده است تا به ارائه پشتیبانی به هند و انجام آنچه که ما می توانید به قرض دادن یک دست” او گفت:. “ما صمیمانه مایل هند اوایل پیروزی بر این بیماری همه گیر” او ادامه داد: “ما از افتتاح کانال برای هند خرید تجهیزات پزشکی در چین است.”

داشتن ساخته شده خاص ارائه می دهد پشتیبانی در پزشکی فضایی سفیر سپس به دنبال به استناد قدیمی در حال حاضر بیشتر فراموش روح “هندی-Chini Bhai Bhai’ که قرار است به غالب قبل از جنگ سال 1962. بنابراین او گفت: “در این سال نشانه 70 سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک بین چین و هند است. ما نه تنها همسایگان بلکه دوستان و همکاران. به عنوان [این] دو پرجمعیت ترین کشورهای در حال توسعه در جهان و چین و هند باید همکاری با یکدیگر برای پیروزی در نبرد در برابر این بیماری همه گیر.”

در ضمن چینی ها استقرار دارند و در این نوع از صاف صحبت کردن به قلب آمریکا ایجاد. نوشتن در آن سنگر و استحکامات از حزب جمهوری خواه و محافظه کار وال استریت ژورنالیک دیپلمات چینی استدلال کرد که کشور او بود که ناعادلانه شرور و اهریمن در مطبوعات غربی. چین ادعای او تا به حال در واقع یک مدل بوده در نحوه مبارزه با تاج. این دیپلمات گفت: “در میان کشورهای در برخورد با آن موج اول چین در زمان ‘بسته-کتاب آزمون’ با نشاط و نتایج آن را به اطلاع دیگر کشورها تصمیم گیری در ‘کتاب باز’ آزمون است که به دنبال.” وی با تمجید از مردم ووهان که او گفت: تا به حال شده است ‘مظهر مسئولیت از خود گذشتگی و همبستگی’ و در نتیجه الهام گرفته از جهان برای مبارزه با این بیماری همه گیر به طور موثر. “در حالی که چین هرگز در نظر دارد برای صادرات آن سیستم یا مدل” نوشت: دیپلمات “بهره وری آن روح و حس مسئولیت در نجات غریق نبرد در برابر Covid-19 باید آشکار است.”

این کمپین تبلیغاتی در بخشی از دولت چین غیر معمول است. این نشان می دهد یک درجه خاصی از عصبانیت از گناه ، به صورت مستقل گزارش ها نشان می دهد که دولت چین بودند چیزی جز مسئول باز و یا شفاف در اداره خود از این بیماری همه گیر. که آنها اجازه مرطوب بازارهای قاچاق حیوانات وحشی به بازگشایی پس از این بازار باعث شده بود تا زودتر همه گیر شد به خودی خود یک عمل مجرمانه از بی مسئولیتی است. سپس, زمانی که در حال حاضر همه گیر آغاز شد, دولت چین, punished, خود پزشکان که صدا زنگ در اوایل در حالی که سرکوب اطلاعات حیاتی از بقیه جهان برای چند هفته.

این توسعه توسط چینی دیپلمات و محققان نشان می دهد که آنها نگران هستند که این بیماری همه گیر خواهد خود را تحت تاثیر قرار کشور را در جامعه بین المللی است. برای چندین دهه در حال حاضر چینی ها ایجاد کرده است برای اعطا گرفته آن افزایش قد در امور جهانی. دیدنی پیشرفت اقتصادی که در چین ساخته شده است که همراه با پیشرفت در دفاع و قابلیت های فن آوری شده و رهبری سیاسی رو به رشد حس اعتماد به نفس. غرور در دوران باستان از تمدن خود بود که همیشه مرکزی برای چینی اخلاق; در حال حاضر sinews رفاه اقتصادی و نظامی قدرت تثبیت اعتقاد خود را آشکار سرنوشت به تسلط و شکل جهان است.

این پیش بینی از عظمت جهانی تایید شده توسط بسیاری از نویسندگان که خود را ، آن را به طور گسترده ای اعلام کرد که فقط به عنوان قرن 19 را دیدم بریتانیا در جهان به عنوان قدرت بزرگ و در قرن 20 شاهد ایالات متحده در آن نقش در قرن 21 این گوشته خواهد تصویب به جمهوری خلق چین است. مدتها قبل از زمان همه گیر اما من خودم تردید از این ادعا. من فکر نمی کنم که چین می خواهد تا به راحتی به موفقیت انگلیس یا امریکا به عنوان با نفوذ ترین کشور بر روی زمین است. این بود که برای همه موفقیت اقتصادی و نظامی ممکن است فرهنگ چینی هرگز از راه دور به عنوان جذاب خارج از چین به عنوان فرهنگ انگلیسی یک بار تا به حال شده است در خارج از بریتانیا و آمریکا فرهنگ هنوز هم در خارج از ایالات متحده است.

در کلمات محقق دانشگاه هاروارد جوزف نای در حالی که چین ممکن است ‘قدرت سخت’ به تسلط بر امور جهانی آن فاقد ‘قدرت نرم’ به انجام این کار. در قرن 19 زمانی که بریتانیا را فتح جهان را به ارمغان آورد با آن آثار شکسپیر و دیکنز و بازی های کریکت و تنیس و فوتبال و بیشتر. در قرن 20 زمانی که امریکا را فتح جهان را با آن به ارمغان آورد هالیوود, جاز, شلوار جین آبی و رمان (در میان دیگران) فاکنر و همینگوی.

تا مطمئن شوید که چین دارای یکی از تمدن های بزرگ. اما مردی که ساخته شده کمونیست چین و مائو تسه تونگ, وحشیانه رد هنر معماری و ادبیات از گذشته به دنبال پاک کردن آثار آن به طور کامل. در این کار او کاملا متفاوت از خود شوروی همتایان که به دنبال به طور فعال خود را غنی روسی میراث بخشی از استراتژی خود را از فرهنگی صادرات است. در 1950s و 1960s زمانی که اتحاد جماهیر شوروی به شدت در رقابت با ایالات متحده برای نفوذ جهانی آنها را بر طرف آنها بزرگ آهنگسازان روسی و به خصوص بزرگ روسی رمان نویسان قبل از کمونیست گذشته است.

زمانی که انگلیسی ها یا آمریکایی ها یا حتی روس ها به دنبال افزایش رد پای سیاسی خود را در آسیا یا آفریقا بودند ملاقات با ترس و ناامنی در حساب خود را از اقتصادی و نظامی ممکن است بلکه با محبت و عشق به دلیل جذاب محصولات فرهنگی آنها ارائه شده بود. ورزش خود را و کتاب و موسیقی و فیلم های خود را همه افراد از کشورهای دیگر به حوزه نفوذ خود را. در مقایسه با وسیع فرهنگی ارائه شده از گذشته ابرقدرت تمام چینی برای ارائه به جهان است غذاهای خود را – و این به هیچ وجه به اندازه کافی برای آشتی دادن ما به خود و قلدری و intimidatory راه. از سوی دیگر از نفوذ جهانی انگلیس و آمریکا تحمل تا زمانی که آن را به دلیل سیاسی خود تسلط تثبیت شد توسط یک هژمونی فرهنگی نیز هست. حتی در حالی که مخالفت با سیاست های آمریکا در ویتنام یا عراق ما همچنان به پوشیدن شلوار جین, نوشابه کوکا کولا, گوش دادن به موسیقی راک و تماشای فیلم از کلینت ایستوود و مریل استریپ. ما می تواند متنفر هستند دولت آمریکا در حالی که glorying در زیبایی و تنوع فرهنگ آمریکایی است.

در مقایسه خود و تلاش برای برنده شدن قلب و ذهن در خارج از کشور به فقدان نسبی قدرت نرم اماکن چینی در یک نقطه ضعف جدی است. این طوری بود و قبل از هر کسی که تا به حال شنیده Covid-19. و این خواهد بود تا پس از همه گیر را تصویب کرده است بیش از حد. حتی اگر آنها در حال حاضر نمی messing اطراف مرزهای ما سرخپوستان بودند هرگز از راه دور به احتمال زیاد برای دیدن چینی به عنوان یک مدل در نحوه رفتار و یا رفتار خود را. و نه مردم در سایر نقاط آسیا و یا آفریقا. چینی ها ممکن است رشد و حتی موفق تر و قدرتمند و در عین حال چین هرگز جذب طیف وسیعی از دوستان و تحسین در کشورهای دیگر است که خود را رقیب بزرگ, ایالات متحده آمریکا شده و خواهد شد.

(Ramachandra گوآ یک مورخ مستقر در بنگلور. کتاب های او عبارتند از: “محیط زیست: یک تاریخ جهانی” و “گاندی: سال است که جهان را تغییر داد’.)

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده در این مقاله از نظرات شخصی نویسنده. حقایق و نظرات مندرج در این مقاله نیست و منعکس کننده دیدگاه ها از NDTV و NDTV هیچ مسئولیت و یا مسئولیتی در قبال همان.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>