سهام Nasdaq به رهبری تسلا ادامه تاول اجرا در حالی که سرما پوشاند بقیه بازار

ایلان ماسک موسس و مدیر اجرایی تسلا موتورز.

Yuriko Nakao | بلومبرگ | گتی ایماژ

این بازار سهام است مانند خط در مورد داشتن یک پا در یک سطل از آب جوشان و دیگر در یک سطل یخ, شبکههای به خنثی اگر راحت نیست ،

وجود تاول نزدک با آن غیر قابل بحث تکنولوژی gatekeepers و احتراق دیوانگی در تسلا سرقت مقدار از بازار اکسیژن است. پس از آن وجود دارد لرز پوشاند کوچکتر سهام بقایای فیزیکی مصرف کننده در اقتصاد و میراث موسسات مالی.

با هم آنها را شامل S&P 500 در یک تنگ و مرتب دامنه معاملاتی هفته گذشته امتناع مقدار زیادی از بهانه ای برای شکستن اتمام در یک ماه اخیر و حتی نشانه هایی از دادن benchwarmer ارزش سهام فرصتی برای بازی با روز جمعه گسترده تر رالی.

این سوال بسیار مهم چرخش در اطراف این Nasdaq را صعود و امتناع از شش سهم را به هر چیزی اما بقیه سریع برای ماه است که آیا سرمایه گذاران در معرض خطر هستند از overpaying برای درک اطمینان از امن جریان های نقدی با دوام و رشد و تثبیت franchises در اقتصاد دیجیتالی.

وجود دارد هیچ انکار که هر دو نزدک پیچیده در کوتاه مدت به نظر می رسد از لحاظ فنی کشیده و بیش دوست داشتم در حالی که بزرگ کلاه tech گرفتن غنی و ارزشمند است.

بیش از loved tech?

SentimenTrader.com اشاره می کند که حدود سه چهارم از سهام Nasdaq بالاتر از خود را 200 روز میانگین متحرک این مختصر تعریف دراز مدت روند صعودی در حالی که تنها حدود 40 درصد از S&P 500 نام آنها در آن موقعیت است. این شکاف در وسعت است یا نادر یا بی سابقه:

Nasdaq 100 تحت فشار قرار دادند بیش از 22 درصد بالاتر از 200 روز به طور متوسط با توجه به Baycrest همکاران ” جاناتان Krinsky ترین, شدید, پخش با شاخص بالا از سال 2000.

و S&P tech بخش بازگشت به اوج خود قیمت به فروش نسبت از مارس 2000 tech-حباب در بازار بالا است.

منبع: FactSet

برای اطمینان امروز با تکنولوژی شرکت های سود آور تر از کسانی که از دو دهه پیش. و در حالی که پنج تا از بزرگترین S&P 500 سهام همه از نزدک و در فن آوری و یا اینترنت عوالم (اپل, مایکروسافت, آمازون, الفبا و Facebook) شرکت ایجاد کند تا 20 سال 21 درصد از S&P 500 آنها نیز پا زدن در یک متناسب بخشی از شاخص جریان نقدی آزاد به عنوان این تفکیک از فرد الجزایر مدیریت را نشان می دهد.

و به عنوان وحشی به عنوان شاخص Nasdaq را افزایش و outperformance شده اند, آن را به سادگی نمی انباشت اشیاء بدست آمده تا میزان ثروت آسان است که آن را تا به حال در اواخر’90s اجرا شود. در پنج تا ده سال از طریق پایان سال 1999 نزدک کامپوزیت به دست آورده بودند 440 درصد و 800% بود. قابل مقایسه با دستاوردهای گذشته پنج و ده سال: تا 111 درصد و 380%.

مسلما با این استدلال که بازار فعلی است که به عنوان گران قیمت کف و یا به عنوان محبوب ترین بالاتر از حد ارزشگذاری, حد و اغراق آمیز در بازار چند دهه است که دقیقا یک زنگ تایید. و در واقع ممکن است ما هرگز یک تکرار از آن دوره است. اما به عنوان استدلال در اینجا چند هفته پیش سهام می تواند stoutly ارزش و قیمت برای subpar آینده بازده بدون نمایندگی ناپایدار حباب و یا خطرناک misallocation از سرمایه است.

یکی دیگر از کیفی تمایز بین امروز outsized نزدک سهم به بازار صعود و یک است که به اوج خود رسید 20 سال و چهار ماه پیش: ازدحام به مگا-کلاه نخبگان نام امروز یک دفاعی از غریزه, سرمایه گذاران, جذب شدن به سوی ثبات و قابل پیش بینی به جای آبی آسمان امید یورتمه رفتن نرخ رشد و نوآورانه اختلال در آمده است. تا زمانی که شرکت ها-بدهی بازده باقی می ماند تا کم و پول در جریان در جریان در حال دیده می شود که بسیار کمیاب آنچه ممکن است upend این بخش از بازار فراتر از تند و زننده کوتاه مدت اصلاحات و shakeouts.

از دست رفته وال استریت اعتیاد به مواد مخدره

در اواخر ’90s بازار بود و به طور ضمنی بیش از extrapolating عظیم نرخ رشد برای سال های بسیاری در شرکت های بیشتر در دوره ای از قدردانی از قبیل سیستم های سیسکو و اینتل (همراه با Microsoft, Oracle, یاهو و دیگر graybeards از دره سیلیکون).

وجود دارد یک وضعیت غیر عادی در حال حاضر که در آن تکنولوژی عزیزان شده اند barreling بالاتر تا حد زیادی در ماکرو ترس و سنگین جریان نقدینگی به جای محصول اعتیاد به مواد مخدره و یا وال استریت فرآیند ، در واقع اجماع تحلیلگر هدف قیمت برای اپل, مایکروسافت و آمازون همگی در زیر سهام فعلی نقل قول با توجه به FactSet.

آیا این نشان می دهد helpfully محتاط تحلیلی سپاه سریال دست کم گرفته امروز بهترین شرکت های محکم دیوار از نگرانی های ساخته شده توسط وال استریت خود را ؟ و یا آن را نشانه ای بازار انجام آنها فراتر از حتی کنار فروش به طور معمول گلگون حساب اساسی ارزش ؟

چه کسی می داند در روز جمعه چیست-بازگشت, اقدام, با, بانک, انرژی و کلاه تصرف بریدن از خاک توسط فن آوری است که شروع به ایجاد توازن در بازار است. این معراج در سکولار-رشد بخش است مسلما شده است بازار را در راه استقرار نقدینگی کافی برای ماندن پشتیبانی به عنوان کشور backslides در Covid مهار و اقتصاد fitfully تلاش می کند تا به بهبود می یابند.

آن را سخت به انکار است که تکه های بزرگ از نزدک در نوسان بیش از حد گرم حدس و گمان است. تسلا را آشکار مثال به دست آورده $108 میلیارد دلار ارزش بازار در دو هفته. بیش از $34 میلیارد دلار ارزش سهام معامله شده در روز جمعه تنها دو بار گردش آن روز در آمازون – یک شرکت که بازار کلاه است که بیش از پنج بار به عنوان بزرگ.

این است fevered كه اين كارها اقدام, تغذیه در خود و مجازات و منظم. و بیشتر از آن در می رود و یا به دیگر سهام سخت تر از آن تبدیل خواهد شد به این صورت که این بازار, ن با شک و تردید سرمایه گذاری عمومی است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *