مودی است بازیافت قهرمان هند – توسط Yashwant سینها

توسط یک تصادف عجیب و غریب که افسرده آمار از رشد اقتصاد هند برای سه ماهه آخر سال گذشته مالی و برای کل سال مالی گذشته منتشر شد توسط وزارت آمار و برنامه اجرای (MOSPI) در روز BJP و دولت خود را در مرکز جشن گرفتند اتمام سال اول خود را در دفتر. چند ماه گذشته شده اند به اندازه کافی افسرده; این ارقام باید تنها اضافه شده به این دل تنگی و عذاب. آن را نیز باید اشاره کرد که دولت ندارد و به راحتی از پنهان شدن پشت Covid-19 و متعاقب مستند برای این افتضاح چرا که حساب برای تنها هفت تن از 365 روز سال فقط گزارش شده است. آن موضوع دیگری است که در این جشن نیز خدشه دار یک تشدید درگیری های مرزی با چین و دیگری غیر منتظره مرز ردیف با نپال. آغاز سال دوم مودی-2 نشده اند می تواند بیشتر شوم.

بازگشت به اقتصاد اجازه دهید نگاهی به آخرین آمار و ارقام و آنچه آنها به ما بگویید. ابتدا نرخ رشد در سه ماهه آخر سال مالی گذشته 2019-2020 کاهش یافته است به 3.1 درصد از تولید ناخالص داخلی.

دوم کل رشد در سال جاری کاهش یافته است به 4.2 درصد از تولید ناخالص داخلی یازده سال کم است. در ماه جولای سال 2019 زمانی که وزیر دارایی ارائه بودجه برای کل سال انتظار می رود تولید ناخالص داخلی به رشد 8.5%. حتی به عنوان اواخر به عنوان پایان ماه فوریه دولت بود خوش و ثابت رشد تولید ناخالص داخلی برای آخرین بار مالی در 5 درصد است. من را دیده اند و نه هر گونه تهدید دولت تا کنون در این آشکار پیش بینی غلط.

سوم فصلنامه رشد ارقام قبلی چهارم تجدید نظر شده اند به شدت رو به پایین سه ماهه اول از 5.6 درصد به 5.2% (منفی 40 اساس امتیاز) سه ماهه دوم از 5.1 درصد به 4.4 درصد (منهای 70 واحد) و سه ماهه سوم از 4.7 درصد به 4.1% (منهای 60 واحد). صعودی از اولین پیشبرد برآورد دوم انجام شد و در کمتر از دو ماه و دوم تجدید نظر رو به پایین نیز در کمتر از دو ماه. این تجدید نظر به عنوان بی ضرر به عنوان آنها ظاهر می شود. صعودی در فوریه 28 فعال دولت برای حفظ این ادعا که اقتصاد خواهد 5 درصد رشد می کنند. از این رو تجدید نظر در مه 29 فعال است آن را به ادعا می کنند که در سه ماهه چهارم رشد است 3.1% در حالی که با توجه به Soumya كانتى Ghosh, گروه مشاور ارشد رییس دولت-اجرای بانک دولتی هند نرخ رشد در سه ماهه گذشته شده اند که تنها 1.2% اگر قبل از آن آمار و ارقام نبوده است تجدید نظر رو به پایین به شدت. ‘دم شما از دست دادن’ به نظر می رسد فلسفه دولت در اینجا به جاهای دیگر. شهرت این دولت دچار آسیب های جدی در گذشته به دلیل آن متهم شده است (و به درستی) از دستکاری آمار; این قسمت تنها نشانی از آسیب بیشتر است.

در عین حال حتی این رقم از رشد رقابت. در ژانویه 2015 دولت نه تنها تغییر سال پایه برای محاسبه تولید ناخالص داخلی آن نیز تغییر فرمول برای چنین محاسبه است. این افزایش نرخ رشد برای سال مالی 2014-15 برآورد قبلی در کمتر از 5 درصد به 6.4 درصد. این مودی دولت می برد این آماری ثروت باد اورده از زمان. در یک مقاله منتشر شده در هند اکسپرس در سپتامبر 27, 2017, من تا به حال تخمین زده است که رشد ارقام بیش محاسبه حداقل 200 واحد یا دو درصد است. این بود قوز. بعد Arvind Subramaniam سابق رئیس مشاور اقتصادی این دولت انجام تحقیق در این موضوع و به این نتیجه رسید که آن را بیش از برآورد به میزان 250 اساس امتیاز یا 2.5% درصد است.

در طول آن سه سال اول این دولت مودی در یک رول به عنوان یک نتیجه از این تغییر. آن لذت می برد یک نرخ رشد 7.4 درصد در 2014-15 8 درصد در 2015-16 و 8.3% در 2016-17. سال آینده نرخ رشد کاهش یافته و به 7 درصد به 6.1 درصد در سال پس از آن. در حال حاضر از آن سقوط کرده است به 4.2%. اصلاح کردن 2.5% از این و ما خیره به کمتر از 2 درصد رشد برای سال گذشته است. اما این همه نیست. در سیستم ما این ارقام را برای MSME بخش 99% که میکرو واحد با تاخیر از پنج سال یا بیشتر. این تصور در صورت عدم وجود این اعداد و ارقام که MSME بخش نیز رشد کرده در پشت سر هم با واحدهای صنعتی که به گزارش آمار و ارقام خود را بر اساس سه ماهه. این نافی لینک شد جامعی توسط demonetisation. اقتصاددانان مانند آرون کومار و دیگران را طولانی استدلال کرد که چون MSME بخش نهفته بیشتر منفی demonetisation از بزرگتر واحدهای صنعتی نرخ رشد بسیار کمتر از آنچه که دولت آمار و ارقام نشان داد. در واقع تاثیر demonetisation و botched و با عجله پیاده سازی کالا و خدمات مالیات بر احساس بودن در اقتصاد در حال حاضر و آن کاهش مداوم شروع 2017-18 است نه یک حادثه و یا دوره ای آن را نتیجه مستقیم بی فکر و بی پروا سیاست های دولت است که همچنان به این روز است.

ما نیز باید نگاهی به اجزای رشد گذشته مالی. بخش کشاورزی ثبت رشد 5.9 درصد در سه ماهه آخر سال گذشته مالی, در نظر گرفتن نرخ رشد کلی از این بخش به 4 درصد برای کل سال است. تولید و ساخت و ساز رشد واقع در منطقه منفی است. این دو بخش به حساب بالاترین اشتغال است. این کاهش سرعت در اینجا نشان می دهد که فرصت های شغلی را گرفته اند یک ضربه بزرگ در آخر سال مالی. وجود دارد دیگر عوارض جانبی نیز در اقتصاد است.

هند و برخی از باهوش ترین اقتصاددانان در هند و خارج از کشور دو نفر از آنها برنده جایزه نوبل. دولت مشاوره با آنها و یا حتی گوش دادن به آنها ؟ آنها ارائه مشاوره رایگان در گذشته و همچنین در حال حاضر بحران اقتصاد هند. تا کنون چنین مشاوره کاهش یافته است در گوش کر.

در Covid بار دولت را به طور طبیعی پنهان در پشت این سپر. اگر مارس ارقام هسته ای بخش رشد و GST مجموعه نشانه هر حال ما بسیار دشوار است. آیا این زحمت دولت ؟ شاید نه. Jyoti Kumari حدودا از 1200 کیلومتر بیش از هفت روز او را حمل بیمار پدر به Bihar. او مورد ستایش قرار داد به عنوان یک قهرمان دوچرخه سواری. نخست وزیر ثابت شده است که او دوباره قهرمان دوچرخه سواری هند است. او بی حد و حصر ظرفیت مجدد به چرخه قبلی دولت طرح با نام جدید. اعتماد به نفس شده است و شعار ما از قبل از استقلال است. این بستر از مهاتما گاندی فلسفه برای متکی به هند است. نهرو در زمان آن بیشتر است. هر دولت پس از استقلال به حمایت این علت است. در عین حال “آتما Nirbhar بهارات” در حال حاضر به عنوان یک نام تجاری مفهوم جدید به عنوان اگر مردم هند بود و نه از آن شنیده بودند و یا نادان و غافل از آن است. این است قدرت ‘Prachaar’ و یا تبلیغات. بی جی پی تسلط است که هنر در حال حاضر رهبری است. سفید را سیاه و سفید و سیاه و سفید رفتن به جلو. نگه داشتن کمربند ایمنی خود را بسته.

Yashwant سینها سابق BJP رهبر بود وزیر مالیه (1998-2002) و وزیر امور خارجی (2002-2004)

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده در این مقاله از نظرات شخصی نویسنده. حقایق و نظرات مندرج در این مقاله نیست و منعکس کننده دیدگاه ها از NDTV و NDTV هیچ مسئولیت و یا مسئولیتی در قبال همان.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>