“برای سهام عدالت اجتماعی”: سونیا گاندی می نویسد به ساعت بیش از NEET سهمیه

'For Equity, Social Justice': Sonia Gandhi Writes To PM Over NEET Quota

رزرو برای OBC نامزدها در تمام هند سهمیه محدود به نهادهای مرکزی, او گفت:

دهلی نو:

کنگره رئیس جمهور سونیا گاندی در روز جمعه نوشت: نخست وزیر نارندرا مودی خواستار رزرو برای دانش آموزان از دیگر عقب کلاس (OBC) در دولت کالج پزشکی تحت All India سهمیه ملی واجد شرایط بودن انزال در آزمون ورودی (NEET) – کشور تنها امتحان ورودی برای دوره های کارشناسی پزشکی و دندانپزشکی دانش آموزان است. او گفت: OBC دانش آموزان از دست داده اند 11,000 کرسی پس از سال 2017 به دلیل محرومیت از رزرو.

“من می خواهم توجه شما را به محرومیت از رزرو برای OBC نامزدهای زیر همه-هند سهمیه پر شده از طریق ملی واجد شرایط بودن انزال در آزمون ورودی (NEET) در وزارت امور خارجه/UT, پزشکی, آموزش, موسسات,” او نوشت: در این نامه است.

“در تمام هند سهمیه و 15% 7.5% و 10% صندلی محفوظ است برای ارشد (برنامه ریزی کاست) ST (برنامه ریزی قبایل) و از لحاظ اقتصادی ضعیف تر بخش نامزدها به ترتیب در هر دو مرکزی و دولت/UT پزشکی و موسسات آموزش. اما رزرو برای OBC نامزدها در تمام هند سهمیه محدود به نهادهای مرکزی,” او اضافه شده است.

خانم گاندی گفت: محرومیت از رزرو به OBC دانش آموزان در دولت موسسات پزشکی است که یک مانع برای دسترسی به آموزش پزشکی برای مستحق نامزد.

“به نفع عدالت و عدالت اجتماعی من به شدت اصرار اتحادیه دولت به گسترش رزرو برای OBC نامزدها در تمام هند سهمیه های پزشکی و دندانپزشکی, صندلی, حتی در دولت/UT پزشکی و موسسات آموزش”.

همه هند سهمیه صندلی شامل 15 درصد از تمام MBBS صندلی و 50 درصد از PG پزشکی صندلی دیه توسط دولت به این مرکز. دانش آموزان از سراسر کشور می توانند برای رزرو.

پاسخ به دادخواهی توسط احزاب سیاسی از تامیل نادو این Centra ماه گذشته مطلع مدرس دادگاه عالی بود که بعید است به اعتراف دیگر عقب کلاس (OBC) دانش آموزان در تمام هند سهمیه در تمام نهادهای دولتی مگر اینکه دادگاه عالی جامع حل و فصل در حال بررسی موضوع است.

این NEET آزمون, برنامه ریزی شده برگزار می شود در ماه مه معوق شد به دلیل بیماری همه گیر کوروناویروس و مستند در سراسر کشور. آن را موکول به بعد از این ماه است. شده اند وجود دارد تماس بیشتر تسلیم آزمون میان رشد مداوم در coronavirus اعداد در سراسر کشور است.

وزیر آموزش و پرورش رامش Pokhriyal Nishank در روز پنج شنبه گفت که یک کمیته متشکل از مدیر کل ملی تست آژانس (NTA) و دیگر کارشناسان را به آن توصیه به وزارت روز جمعه پس از درخواست برای به تعویق انداختن JEE و NEET امتحانات.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de