چین رشد می کند ‘قاطعانه تر در سیاست جهانی به عنوان ایالات متحده در پشت برگ خلاء سابق دیپلمات می گوید

چین شده است خم ژئوپولیتیک عضلات به عنوان کشور در سراسر جهان دست و پنجه نرم کردن با این بیماری همه گیر کوروناویروس — بازتابی از پکن باور است که “چین آمده است:” یک دیپلمات سابق آمریکا گفت: در روز پنج شنبه.

علاوه بر این با فشار دادن به جلو با یک جدید امنیت ملی قانون برای هنگ کنگ, چین سخت آن موضع در تایوان — که آن را در نظر یک متمرد استان است که باید پیوست با سرزمین اصلی است. پکن نیز نگه داشته تا آن پرخاشگری در آبهای مورد مناقشه دریای چین جنوبی و به تازگی در مرز با هند است.

“چین است که قاطعانه تر در پیگیری اهداف است که ما می دانیم که آن را تا به حال در تعدادی از دهه” رابرت دالی مدیر Wilson مرکز کیسینجر موسسه در چین و ایالات متحده گفت: “CNBC “و نشانه های آسیا.”

“بنابراین واضح است که این یک ادعای قدرت و این نشان دهنده یک باور است که چین آمده است همراه با این واقعیت است که این ممکن است به عنوان یک فرصت بسیار خوب است که امریکا به نظر می رسد از دست داده اند علاقه ای به رهبری جهانی و وقتی حواس پرتی از coronavirus,” او اضافه شده است.

رئیس جمهور چین همچنین از دبیر کلی حزب کمونیست چین کمیته مرکزی و رئیس کمیسیون مرکزی نظامی بازدیدکننده داشته است یک خیابان تجاری در شیآن پایتخت, غرب چین, Shaanxi, استان, مارس 22 سال 2020 است.

جو پنگ | Xinhua News Agency | گتی ایماژ

دالی سیتی مشغول به کار در سفارت آمریکا در پکن در اواخر دهه 1980 و اوایل دهه 1990 به عنوان یک تبادل فرهنگی افسر. او همچنین به عنوان یک مترجم برای هر دو آمریکایی و رهبران چینی از جمله رئیس جمهور سابق آمریکا جیمی کارتر و سابق رئیس جمهور چین جیانگ Zemin.

ژئوپولیتیک کارشناسان گفته اند که افزایش چین به عنوان یک قدرت جهانی است عمده ترین عامل تنش با ایالات متحده بزرگترین اقتصاد جهان است که به عنوان یک ابرقدرت جهانی و یک رهبر جهان پس از جنگ جهانی دوم است.

اما ایالات متحده به نظر می رسد که واگذار مقدار از آن رهبری جهانی از رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در زمان و در ژانویه 2017. که باز درب برای چین به دنبال برخی از آن به مدت طولانی ژئوپولیتیک اهداف بیشتر پرخاشگرانه گفت: دالی.

جنوب دریای چین و هند

پکن اجازه نمی دهد این بیماری همه گیر کوروناویروس تاثیر برخی از ارضی آن حرفه.

آن را نگه داشته است تا آن خصومت در دریای چین جنوبی که در آن با هم تداخل دارند ادعای ارضی با کشورهای مختلف از جمله فیلیپین و ویتنام و مالزی و برونئی.

پکن ادعا می کند تقریبا تمام منابع غنی از آبراه است که حیاتی تجاری حمل و نقل مسیر که در آن تریلیون دلار از تجارت جهانی این گزارش به تصویب از طریق.

فقط در ماه گذشته چین در روابط خود با هند نیز به نظر می رسد برای بدتر زمانی که یک نظامی بن بست آغاز شده و در امتداد مرز هر دو آنها به اشتراک بگذارید. هر دو طرف مقصر یکدیگر برای آغاز درگیری که گزارش های متعدد گفت: درگیر دعوا مشت و سنگ پرانی اما این کشور باید پس از نشان داد تمایل خود را به دنبال دیپلماتیک deescalation.

تایوان

در همان زمان, پکن افزایش فشار در تایوان با مکرر نظامیان در نزدیکی جزیره, گزارش رویترز،. چین گفت: آن دسته از دریل ها روال بر اساس این گزارش.

چین ادعا می کند که خود حکومت جزیره تایوان به خود استان است که می تواند گرفته شده توسط نیروی در صورت لزوم. پکن تبلیغ “یک کشور دو سیستم” مدل که با استفاده از آن در هنگ کنگ, اما این ایده بود نه محبوب با تایوان و حتی کمتر در حال حاضر پس از ماه ها تظاهرات در هنگ کنگ است.

لی کچیانگ نخست وزیر چین گفت: در هفته گذشته کشور خود را “قاطعانه مخالفت و جلوگیری از هر گونه فعالیت های جدایی طلب به دنبال تایوان استقلال است.” Li دوم-در-دستور ویژه کاهش یافته کلمه “صلح آمیز” زمانی که او با اشاره به “الحاق” با این جزیره است.

دلار هنگ کنگ

در همین حال تنش رسیده است که زمین تب در هنگ کنگ به عنوان به خوبی.

چینی-اداره شهرستان تحویل داده شد به چین توسط بریتانیا در سال 1997 و اداره تحت “یک کشور دو سیستم” اصل است که اجازه می دهد تا هنگ کنگ برخی از آزادی که آن سرزمین اصلی همتایان نمی لذت ببرید. آنها شامل خودگردان قدرت محدود انتخابات حقوق و همچنین به عنوان تا حد زیادی جدا حقوقی و اقتصادی در چارچوب از سرزمین اصلی است.

اما چین فشرده پیش رو به معرفی یک امنیت ملی در این شهرستان در هفته گذشته اساسا دور زدن هنگ کنگ قوه مقننه.

منتقدان ببینید این قانون پیشنهادی به عنوان پکن حرکت برای سفت گرفتن آن در ویژه دولت منطقه زیر ماه از دموکراسی تظاهرات که به خشونت تبدیل شد در زمان.

این مسائل که در چین شده است هل دادن پیش رو در ماه های اخیر “جدید نیستند” گفت: دالی.

“آنچه جدید است این است که آنها به دنبال همه آنها را با چنین قدرت به طور همزمان,” او گفت:. “و آنها به وضوح ببینید خلاء و شاید عدم را از دیگر ملل و ایالات متحده به طور خاص به ایستادن برای این کار است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>