چین تصویب جنجال برانگیز امنیت ملی لایحه برای هنگ کنگ

پرچم قرمز پرواز در مقابل سالن بزرگ مردم به عنوان سومین جلسه 13th ملی (NPC) باز می شود در 22 مه سال 2020 در پکن ،

Du یانگ | چین سرویس خبری | گتی ایماژ

چین ملی این کشور در پارلمان اروپا در روز پنج شنبه تصویب این پیشنهاد برای تحمیل یک جدید امنیت ملی قانون برای هنگ کنگ — هموار کردن راه را برای تصویب قانون نهایی شود و به اجرا در این شهرستان است.

NPC رای دادند 2,878 به 1 به نفع این لایحه که به هموار کردن راه خود را برای کمیته دائمی — کوچکتر تصمیم به ادامه به کار کردن جزئیات این قانون به اجرا در هنگ کنگ است. شش رای ممتنع از رای گیری.

پیش از این تصمیم تظاهرات در هنگ کنگ پرسیده و جمعیت زیادی در اجرا پس از این قانون برای اولین بار پیشنهاد در مجلس جلسه جمعه گذشته است. ایالات متحده انتقاد کرده است پکن حرکت می کند و گفت: آن را تضعیف آزادی و استقلال از هنگ کنگ مستعمره سابق بریتانیا که بازگشت به قانون در سال 1997.

جزئیات این قانون هنوز هم کمیاب است اما آن را هدف تجزیه طلبی براندازی دولت قدرت تروریسم فعالیت و دخالت خارجی دولت چین گفته است. روند تصویب این قانون را دور می زند هنگ کنگ مقننه و می تواند چند ماه به صورت کامل.

تصمیم به مطبوعات پیش رو با قانون جدید که به طور گسترده ای انتظار می رود — به دنبال بحث هفته است که شاهد تظاهرات خروش دوباره در هنگ کنگ پس از دو هفته آرامش نسبی به عنوان قلمرو مشاهده اجتماعی فاصله اقدامات در طول شیوع کروناویروس. روز چهارشنبه وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo اعلام کرد که این شهر دیگر مستقل از چین است.

هنگ کنگ یک منطقه ویژه اداری چین است که تحت حکومت “یک کشور دو سیستم” اصل است که اجازه می دهد تا این شهر برخی از آزادی است که کسانی که در سرزمین اصلی لذت بردن نیست. که شامل خود-حاکم قدرت تا حد زیادی جدا حقوقی و اقتصادی در چارچوب از سرزمین اصلی چین و محدود انتخابات حقوق.

سال گذشته پیشنهاد تغییرات در قانون است که باید اجازه استرداد به چین موجب اعتراضات گسترده در هنگ کنگ است. که بعدها بدل به گسترده تر طرفدار دموکراسی تظاهرات که غرق این شهر برای بسیاری از سال گذشته ارسال آن اقتصاد کشور را به رکود است.

کسانی که تظاهرات به یک مکث در اوایل سال جاری به دلیل شیوع کروناویروس. اما معترضان به خیابان ها ریختند بیش از آخر هفته پس از پکن اعلام برنامه های خود برای امنیت ملی قانون در هنگ کنگ که یک بار دیگر اوج نگرانی که چین در حال گسترش است کنترل خود را بر شهر است.

این اخبار. لطفا دوباره بررسی کنید برای به روز رسانی.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>