فصل تیپو سلطان کاهش یافته و از کلاس 7 کتاب درسی در کارناتاکا: گزارش

فصل تیپو سلطان کاهش یافته و از کلاس 7 علوم اجتماعی کتاب درسی برای کاهش درسی این سالبنگلور: فصل بحث برانگیز قرن

توسط ELEMENTORSITE در 8 مرداد 1399
Chapter On Tipu Sultan Dropped From Class 7 Textbook In Karnataka: Report

فصل تیپو سلطان کاهش یافته و از کلاس 7 علوم اجتماعی کتاب درسی برای کاهش درسی این سال

بنگلور:

فصل بحث برانگیز قرن 18 میسور حاکم تیپو سلطان و پدرش حیدر علی در میان کسانی که شده اند کاهش یافته و از کلاس 7 علوم اجتماعی کتاب درسی زیر کارناتاکا تصمیم دولت برای کاهش 2020-21 syllabi با توجه به COVID-19 بیماری همه گیر.

این فصل در تیپو سلطان اند حفظ شده است در کلاس 6 و 10 کتاب, منابع رسمی گفت: خبرگزاری پرس تراست هند.

به گزارش خبرگزاری PTI تجدید نظر درسی آپلود در کارناتاکا متن کتاب جامعه (KTBS) وب سایت نشان می دهد که در کلاس 7, علوم اجتماعی, متن فصل 5 که در معاملات با حیدر علی و تیپو سلطان, مکان های تاریخی از میسور و اداره کمیسیون شده اند کاهش یافته است.

این بخش از دستورالعمل تصمیم به کاهش درسی برای سال 2020-21 با در نظر گرفتن همه گیر و اختلال در تقویم آموزشی سال شده است که در پایین آورده تا 120 روز کاری.

در پاسخ به یک سوال در مورد حذف این فصل در کلاس 7, مقامات گفت: آن را باید به ذکر است که دانش آموزان مطالعه در مورد تیپو سلطان از کلاس 6 و 10.

چند ماه پیش در میان سر و صدا در حال رشد از برخی از BJP رهبران برای حذف یک فصل از این کتاب تجلیل تیپو سلطان دولت در حال تشکیل یک کمیته متخصص به آن نگاه کنید.

این کمیته با این حال توصیه کرده بود که حاکم نمی توان نادیده گرفت از برنامه درسی مدرسه.

اظهار نظر در توسعه کارناتاکا کنگره رئیس جمهور DK Shivakumar گفت که BJP دولت با در نظر گرفتن چنین تصمیم گیری با یک دستور کار سیاسی در ذهن است.

اشاره به این که تیپو سلطان بود یک شخصیت تاریخی آقای Shivakumar گفته بود "تاریخ تاریخ است...شما نمی توانید تاریخ را تغییر دهید. ما آن را قبول نمی کند. کنگره آن را به طور جدی با راه اندازی کمیته ای به آن نگاه کنید."

به زودی پس از به قدرت رسیدن دولت بی جی پی در کارناتاکا به حال اوراق تولد جشن سالگرد از تیپو سلطان سالانه دولت رویداد حزب شده بود مخالف پس از 2015 که در آن راه اندازی شد و در طول کنگره قانون به رهبری Siddaramaiah.

بی جی پی و برخی از سازمان های دیگر شده اند به شدت مخالف تیپو سلطان خواستار سابق میسور پادشاه "مذهبی bigot".

تیپو سلطان در نظر گرفته شد قسم خورده دشمن از شرق هند شرکت. او کشته شد و در ماه مه 1799 در حالی که دفاع از قلعه خود را در Srirangapatnam در برابر نیروهای انگلیسی.

تیپو سلطان, اما یک بحث شکل در Kodagu منطقه به عنوان Kodavas (Coorgis) یک رزمی نژاد بر این باورند که هزاران نفر از مردان و زنان برگزار شد اسیر در شغل خود و در معرض شکنجه و مرگ و اجباری تبدیل به اسلام است.

او همچنین متهم به اعدام از Mandyam Iyengars در معبد شهر Melkote در مندیا منطقه در روز Deepawali به عنوان آنها حمایت می کند و سپس مهاراجه از Mysuru.

این مقیاس از جمله سرکوب مورد مناقشه است توسط چندین مورخان به عنوان آنها را ببینید تیپو سلطان به عنوان یک حاکم که ممکن است از بریتانیا.

در حالی که BJP و برخی از سازمان های دیگر دیدن تیپو سلطان به عنوان یک "مذهبی bigot" و "وحشیانه قاتل" چند Kannada لباس او را "ضد کانادا" گفت که او تا به حال ترویج زبان فارسی در هزینه زبان محلی.
 

(به جز تیتر این داستان شده است ویرایش شده توسط NDTV کارکنان و منتشر شده است از یک همزمان خوراک.)tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب