در هر مرفه خانه در هند, زبان انگلیسی تبدیل به زبان اول. اکثر بچه های پولدار پیدا کردن آن را آسان تر برای یادگیری یک زبان خارجی – فرانسه آلمانی یا اسپانیایی – نسبت Hindi Tamil یا بنگالی. این کودکان را باید یک دانش سطحی بومی است که استفاده از آنها برای برقراری ارتباط با خانواده و گاهی اوقات زمانی که آنها در حال صحبت کردن به پدربزرگ و مادربزرگ خود را. در هند بالا مدارس آن سرد است نمی دانم Hindi حتی برای بچه ها که پدر و مادر در رشد, هاردکور, هندی-صحبت کردن خانه.

این است که جدید نیست. برتر وضعیت گفته به انگلیسی ادامه داد: از آنجا که روز از راج. حتی بعد از انگلیسی در سمت چپ به زبان انگلیسی باقی مانده به زبان فرمان. جهانی شدن ساخته شده است و این حتی قوی تر به زبان انگلیسی نیز به زبان جهانی از کسب و کار به خصوص امور مالی است. هند افراطی نابرابری درآمد می افزاید: به این مخلوط. ثروتمند خود ساخته حباب به از نو خلق کردن راه مردم زندگی می کنند در اولین شهرهای جهان. زبان انگلیسی آشنایی خود را به زیبایی به یک شیوه زندگی است.

جدید آموزش و پرورش سیاست 2020 (NEP) با هدف مختل کردن این عمارت از قدرت است. نه به آن را عادلانه تر اما برای انتقال قدرت به یک جدید افزایش طبقه اجتماعی. برای درک این ما نیاز به باز کردن هند نخبگان ، آن را متشکل از دو بخش مجزا که با هم در یک مضطرب ازدواج در 1990s. اولین بار بود که انگلیسی زبان, پیر, نخبگان نزدیک به Nehruvian دولتی که اشغال موقعیت خود را در قدرت در سراسر موسسات. آنها ترویج ادبیات, سینما, بالا, هنر, کلاسیک, موسیقی و رقص و به طور کلی دید خود را به عنوان حامیان توده ها.

دوم شد و تجارى کلاس های زمینداران بزرگ و روشنفکران بومی که عمدتا به حاشیه رانده شده در طول 40 سال از کنگره قانون است. بسیاری از آنها را به خصوص در شمال هند ادامه داد: برای حفظ قدیمی آداب و رسوم و شیوه های درون خانه های خود. اکثر صحبت به زبان مادری خود – معمولا Hindi Punjabi یا گجراتی. آزادسازی و جهانی شدن آنها را به مرکز صحنه. آنها تا به حال نسل تجربه در امور مالی و کارآفرینی و نخبگان نیاز به یک اتحاد با این غنی-اما-به حاشیه رانده گروه برای حفظ کنترل خود بر دولت است.

در 15 سال گذشته توازن قدرت به تدریج منتقل شده به این نخبگان جدید. آنها را اشغال بسیاری از مشاغل مدیریتی در بخش خصوصی است. آنها اکثریت را در شرکت های بزرگ اتاق. آنها بنیانگذاران تک شاخ و موفق راه اندازی است. آنها را مدیریت بانک ها و بودجه. آنها حتی شروع به جایگزین نخبگان به عنوان “کارشناسان” در استودیو تلویزیون.

در عین حال فقدان آنها یکی از مهم ارز از برق – مناسب انگلیسی. آن را دشوار است برای تمایز بین قدیمی و جدید قدرت در یک مهمانی از راه برخی از واژه ها و تلفظ. اگر پیر نخبگان بودند Anglophiles و هرگز تلفظ مسیر به عنوان تار و مار اعضای جدید نخبگان خود را جمع Rs در یک مد آمریکایی و در زمان گفتن اواسط aas به جای Midas. این باعث ایجاد یک قابل لمس و لامسه سلسله مراتب پرورش که اجازه می دهد تا پیر نخبگان به دفاع از قدرت خود را با وجود داشتن پول کمتر و از دست دادن دسترسی به دولت است.

این NEP در نظر دارد برای شکستن پشت این زبانی سلسله مراتب. در این صورت از آن تصمیم گیری در سیاست را به تمام مدارس آموزش در محلی/خانه زبان یک طرفدار مردم تصمیم گیری است. این سطح میدان بازی که در آن غنی از بچه ها را سنگین مزیت های یادگیری بیشتر در دسترس برای کودکان کمتر خوش شانس. در حقیقت این فقط یک سرپوش و پوششی. با توجه به این که مودی دولت نشان داده که هیچ تمایل به صرف بیشتر در آموزش و پرورش همه مومن اظهارات جهانی رایگان آموزش و پرورش باید با خرج کردن از نمک.

در اثر NEP می خواهد برای ایجاد هندی به عنوان زبان غالب قدرت با جایگزینی زبان انگلیسی به عنوان اولیه متوسط آموزش. شما می توانید استدلال می کنند که سیاست تحمیل نمی کند Hindi اما امتیازات زبان محلی. این چیزی جدید است. اکثر ایالت ها تعداد زیادی از مدارس که ارائه آموزش و پرورش ابتدایی در زبان محلی. در عین حال حتی فقیر فرستادن فرزندان خود به خصوصی زبان انگلیسی-متوسط ‘صومعه’ زیرا آنها می دانند که به زبان انگلیسی است نردبان برای تحرک رو به بالا.

هندی در حال حاضر تبدیل به هند زبان پیش فرض به صورت رسمی در ارتباط است. این مودی دولت و بوروکراسی است که آن را احاطه کرده است معاملات با شهروندان تقریبا به طور انحصاری در هندی. این ساعت همیشه آدرس های کشور در هندی. فیلم های بالیوود و هندی صابون ارائه طرح برای بسیاری از منطقه ای فیلم صنایع. حتی بسیار پیشرفته, فیلم صنایع از ایالات جنوبی دریافت به رسمیت شناختن ملی که خود را ضربه فیلم تعمیرشده در هندی. از آن خواهد شد طبیعی که غیر انگلیسی متوسط آموزش و سه-زبان-فرمول را به تدریج تقویت Hindi موقعیت را به عنوان زبان قدرت و اقتدار است.

غنی خواهد پیدا کردن یک راه گذشته این. حتی اگر دولت مانند دهلی و هاریانا پیاده سازی هندی-متوسط در سراسر-هیئت مدیره های مرفه سعی خواهد کرد و حرکت فرزندان خود را به مدارس بین المللی مانند انگلیسی ها و مدارس آمریکا در دهلی نو. در بدترین حالت آنها را کشتی بچه های خود را در خارج از کشور. و در عین حال بسیار امکان نیاز به یادگیری و صحبت به زبان هندی, تاثیر خواهد گذاشت داخلی رتبه بندی در درون نخبگان است. بسیاری از کسانی که در انجام یک تراشه بر روی شانه خود را برای صحبت نمی اصطلاحی در زبان انگلیسی را دفاع از خود ‘Indianness’ در موقعیت های اجتماعی. از آن خواهد شد یک زبانی خم عضلات برای ایجاد که دارای زمام قدرت در مودی راج.

این است که نه یک پروژه کوتاه مدت. جدید سیاست آموزش و پرورش در نظر دارد به بازنویسی کل فرایند آموزش و پرورش در هند. است که چرا آن را اعلام می کند که “غنی میراث باستانی هند دانش” است و “نور هدایت” از سیاست. به همین دلیل است که امتیازات زبان سانسکریت با اختصاص کل یک پاراگراف به آن در حالی که “دیگر زبان های کلاسیک” هستند که در گذر است. این آغاز روند از بین بردن Nehruvian چشم انداز آموزش و پرورش – مدرن و منطقی و به شدت یورو-محور در مفهوم آن.

احتمالا این آخرین ناخن در نخبگان را در تابوت. آنها تا حد زیادی خارج شده اند از Lutyens دهلی نو در هر صورت. این NEP است که یک قسمت از یک پروژه جدید ایجاد مرکزی ویستا نخبگان.

(Aunindyo Chakravarty ارشد بود سردبیر NDTV را Hindi و کسب و کار اخبار کانال.)

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده در این مقاله از نظرات شخصی نویسنده. حقایق و نظرات مندرج در این مقاله نیست و منعکس کننده دیدگاه ها از NDTV و NDTV هیچ مسئولیت و یا مسئولیتی در قبال همان.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

آموزش سئو