پکن بعید است که به هدف سرمایه گذاران ایالات متحده در اقدامی تلافی جویانه هنگ کنگ نماینده مجلس می گوید

یک کارگر دفتر پوشیدن ماسک محافظ حمل از ناهار سفارش در حالی که راه رفتن به سمت دولت مرکزی دفاتر در ادارهء نیروی

توسط ELEMENTORSITE در 13 خرداد 1399

یک کارگر دفتر پوشیدن ماسک محافظ حمل از ناهار سفارش در حالی که راه رفتن به سمت دولت مرکزی دفاتر در ادارهء نیروی دریایی منطقه هنگ کنگ چین در روز دوشنبه 2 مارس سال 2020 است.

بلومبرگ

هر گونه اقدامات ضد چین که lobs در اقدامی تلافی جویانه برای آمریکا تصمیم به لغو هنگ کنگ ویژه وضعیت خواهد شد به احتمال زیاد صدمه سرمایه گذاران آمریکایی یک طرفدار پکن نماینده مجلس در این شهرستان گفت.

رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن جمعه اعلام کرد که او شروع به حذف دلار هنگ کنگ ترجیحی تجارت و وضعیت گمرک با ایالات متحده است. تهمت نمی دهد جزئیات بیشتر در مورد دقیقا چه گام برداشته خواهد شد.

او تصمیم گرفت در پاسخ به چین تصویب یک پیشنهاد برای یک بحث امنیتی جدید قانون برای هنگ کنگ — منتقدان می گویند این قانون خواهد گرانت دولت مرکزی جارو قدرت به سرکوب مخالفان است.

رجینا Ip یک عضو از هنگ کنگ شورای اجرایی و شورای قانونگذاری CNBC گفت که پکن می تواند گام به مقابله به مثل اگر آمریکا انجماد دارایی های مقامات چینی به عنوان مثال.

"اگر آمریکا انجماد هنگ کنگ دارایی یا دارایی های چینی پکن می تواند اقدامات ضد" او گفت:. "وجود دارد هیچ جزئیات در عین حال اگر چه چینی ها (وزارت امور خارجه) باید گفت که اگر آمریکا تحمیل تحریم ها در هنگ کنگ وجود خواهد داشت اقدامات ضد."

یک کشور و دو سیستم

چینی ها خاک شد گل نشسته با ماه از دموکراسی تظاهرات سال گذشته که اقتصاد آن را فلج و برخورد یک ضربه سنگین به آن خرده فروشی و سفر بخش است. تظاهرات کاسته اوایل سال جاری به عنوان شیوع کروناویروس در زمان نگه دارید اما از آنها پرسیده شده است دوباره با آخرین قانون پیشنهاد شده توسط پکن.

دلار هنگ کنگ — یک مستعمره سابق بریتانیا که تحویل داده شد به چین در سال 1997 توسط حکومت تحت "یک کشور دو سیستم" فرمول. که در چارچوب کمک های مالی آسیا hub آزادی بیان و محدود استقلال مانند قوانین خاص خود را دارد دادگاه و ارز.

مغلوب ساختن پیشی جستن در روز جمعه گفت که هنگ کنگ است "دیگر به اندازه کافی مستقل به حکم درمان خاص است که ما فراهم شده خاک پس از تحویل."

اعلام خود را به از بین بردن تجارت ویژه و سفر درمان برای هنگ کنگ نگرانی در میان جامعه کسب و کار است که این امر تاثیر بیش از 1300 شرکت های آمریکایی فعال در شهرستان چینی.

اما آی پی گفت: "اقدامات ضد (پکن) من فکر می کنم خواهد بود هدفمند در اقدامات خاص اعمال شده توسط ایالات متحده آن را نمی خواهد تحت تاثیر قرار مشروع کسب و کار اقتصادی و فعالیت های مالی از سرمایه گذاران خارجی از جمله سرمایه گذاران آمریکایی در هنگ کنگ است."

تجارت مفاهیم

آن را نیز می تواند تحت تاثیر قرار دهد تجارت.

به دلیل وضعیت ویژه هنگ کنگ در حال حاضر شده است معاف از تعرفه است که ایالات متحده اعمال شده در چین به عنوان بخشی از جنگ تجاری بین دو کشور. ایالات متحده قانون در سال گذشته تصویب مستلزم آن است که هنگ کنگ به اندازه کافی حفظ استقلال به واجد شرایط برای یک مطلوب رابطه تجاری با آمریکا اما امنیتی جدید قانون است گفت: به طور موثر در دور زدن هنگ کنگ قوه مقننه reigniting نگرانی بیش از این شهر کاهش آزادی.

اما Ip با اشاره به "قابل توجه تجاری منافع آمریکا در هنگ کنگ است."

او گفت که 85,000 آمریکا اتباع و 1300 شرکت بودند "ساخت یک مقدار زیادی از پول."

"بنابراین من فکر می کنم ایالات متحده را تنظیم اقدامات خود را با دقت."

رئیس اتاق بازرگانی آمریکا در هنگ کنگ تارا یوسف, CNBC گفت که آن را به کار با شرکت های عضو آن به "حفظ هنگ کنگ وضعیت به عنوان حیاتی جهانی و کسب و کار و مالی مرکز."

"این سخن به این معنا نیست که ما شرکت خواهد شد کوه در می رم سوئیچ در هنگ کنگ و در حال اجرا برای خروجی. وجود دارد بسیاری از سوالات پاسخ داده نشده در مورد چگونه ما – هنگ کنگ ویژه وضعیت می تواند unwound است. به وضوح بیشتر کسب و کار دریافت بیشتر مفید آن خواهد شد در به چالش کشیدن این برهه," او گفت:.

— CNBC ساناز چنگ کمک به این گزارش.tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب