به عنوان مردم در خانه بمانند آلودگی هوا در شمال هند در 20 سال اخیر: ناسا

As People Stay Home, Air Pollution In North India At 20-Year Low: NASA

آلودگی هوا بیش از شمال هند کاهش یافت و به 20 سال کم برای اولین بار در این سال است.

واشنگتن:

آلودگی هوا بیش از شمال هند کاهش یافت و به 20 سال کم است برای این زمان از سال با توجه به داده های ماهواره ای منتشر شده توسط ما آژانس فضایی ملی هوانوردی و فضایی آمریکا (ناسا).

آژانس فضایی آمریکا ماهواره ای سنسور مشاهده آئروسل سطح در 20 سال اخیر با پست به سراسر کشور مستند به اجرا گذاشته شد و به سرعت گسترش رمان coronavirus.

“ما می دانستیم که ما می بینیم در اتمسفر ترکیب در بسیاری از مکان ها در طول این مستند گفت: Pawan گوپتا یک دانشگاه Space Research Association (USRA) دانشمند ناسا”s Marshall Space Flight Center. “اما من هرگز دیده می شود آئروسل ارزش بسیار پایین در هند-Gangetic ساده در این زمان از سال” افزود: آقای گوپتا.

سرپرست معاون وزیر امور خارجه در امور آسیای جنوبی و مرکزی آلیس G Wells پرسیدم این تصاویر از ناسا گرفته شد هر بهار شروع و در سال 2016 و نشان می دهد که 20 سال اخیر در ذرات هوابرد سطح بیش از هند است. زمانی که هند و جهان آماده به کار و سفر دوباره اجازه دهید فراموش نکنید که مشترک اقدام می تواند در نتیجه تمیز کننده هوا است.”

داده های منتشر شده با نقشه ها نشان می دهد aerosol optical عمق (AOD) در سال 2020 در مقایسه با متوسط برای 2016-2019. Aerosol optical عمق اندازه گیری چگونه نور را جذب یا منعکس شده توسط ذرات آن را به عنوان سفر از طریق فضا.

اگر ذرات معلق در هوا هستند متمرکز در نزدیکی سطح نوری عمق 1 یا بالاتر نشان می دهد بسیار مبهم و مه آلود شرایط. نوری عمق یا ضخامت کمتر از 0.1 بیش از کل جوی ستون عمودی در نظر گرفته شده است ، دادهها بازیابی شده توسط نسیم Resolution Imaging Spectroradiometer (MODIS) در ناسا ماهواره Terra.

در چند روز اول از مستند آن را دشوار است برای مشاهده تغییر در آلودگی امضا. “ما شاهد یک آئروسل کاهش در هفته اول از خاموش شدن است اما با توجه به ترکیبی از باران و مستند گفت:” آقای گوپتا.

در اطراف مارس 27 سنگین باران ریخت و بیش گسترده ای در مناطق شمالی هند و کمک به روشن شدن هوا از ذرات معلق در هوا. غلظت آئروسل معمولا افزایش دوباره پس از بارش سنگین.

“پس از بارندگی من واقعا تحت تاثیر قرار است که آئروسل سطح نیست و بازگشت به حالت عادی. ما شاهد یک کاهش تدریجی و همه چیز شده اند ماندن در سطح ما ممکن است انتظار می رود بدون تولید گازهای گلخانه ای انسانی” آقای گوپتا گفت.

در مارس 25, دولت هند قرار می گیرد آن 1.3 میلیارد شهروندان تحت سخت مستند به کاهش گسترش COVID-19. سراسر کشور دستور کاهش فعالیت در کارخانه و به شدت کاهش می یابد, اتومبیل, اتوبوس, کامیون و ترافیک هواپیما. هر سال در, ذرات معلق در هوا از انسانی (ساخته دست بشر) منابع منجر به ناسالم سطح آلودگی هوا در بسیاری از شهرهای هند.

ذرات معلق در هوا هستند ریز جامد و مایع و ذرات معلق در هوا که باعث کاهش دید و می تواند آسیب انسان به ریه ها و قلب.

در جنوب هند هر چند داستان کمی hazier. داده های ماهواره ای نشان می دهد آئروسل سطح هنوز کاهش یافته به همان میزان. در واقع سطح به نظر می رسد کمی بیشتر از چهار سال گذشته. دلایل معلوم نیست اما می تواند مربوط به های اخیر الگوهای آب و هوایی کشاورزی آتش سوزی و وزش باد و یا عوامل دیگر.

“این یک مدل آزمایش علمی” رابرت لوی برنامه رهبر انقلاب برای ناسا طيف آئروسل محصولات گفت: در مورد مستند و اثرات آن بر آلودگی است.

“ما یک فرصت منحصر به فرد به یاد بگیرند که چگونه جو واکنش نشان می دهد به تیز و ناگهانی کاهش در تولید گازهای گلخانه ای از بخش های خاص. این می تواند کمک به ما جداگانه و منابع انسانی از ذرات معلق در هوا تاثیر جو” Mr Levy اضافه شده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.rushrtco.detny.im

ایندکسر

آموزش سئو