3 صفات مودی که باید هزینه هند از صمیم قلب – توسط Ramachandra گوآ

هفته گذشته به ما احترام آژانس رتبه بندی moody’s هند رتبه حاکمیت به Baa3 پایین ترین درجه. نتیجه را پیوست استاندارد و فقیر و Fitch که در حال حاضر تنزل هند به پایین پله در این زمینه است. در توضیح تصمیم خود مودی گفت: “در حالی که امروز اقدام گرفته شده است در زمینه بیماری همه گیر کوروناویروس آن را رانده تاثیر بیماری همه گیر. بلکه همه گیر تقویت آسیب پذیری در هند مشخصات اعتباری که در حال حاضر و ساختمان قبل از شوک و, که با انگیزه واگذاری یک چشم انداز منفی سال گذشته است.”

Embarrassingly این منفی حکم به نظر می رسد فقط به عنوان حزب حاکم شد به مناسبت ششمین سالگرد نارندرا تبدیل شدن به نخست وزیر. در ضمن دو ارشد دهلی روزنامه مستقل نوشت: هوشیار ارزیابی تصدی خود. هر دو تا به حال یک بار امیدوار است که مودی خواهد بود اقتصادی اصلاح طلب; هر دو احساس نا امید که او تا به حال معلوم شد در غیر این صورت. نوشتن در هند اکسپرس, Tavleen Singh فکر می کردم که این شکست شد تا حد زیادی در نتیجه مرگ زودرس از آرون برآورده شدهاست و پس از آن (و یا پس او ادعا کرد) “ناگهان اولویت و تصویر از دولت به طور چشمگیری تغییر.” نوشتن در چاپ, Shekhar Gupta گذاشته سرزنش در پای IAS افسران که توصیه مودی که او را دیدم به عنوان محتاط و ریسک گریز بر خلاف “ستارگان تیم از کارمندان دولت” که به توصیه قبلی نخست وزیران مانند Narasimha Rao و اتل Behari Vajpayee.

خود من تحلیل بسیار متفاوت است. نارندرا شده است ناامیدی به عنوان یک نخست وزیر نیست چرا که او بد مشاوران و یا به دلیل برخی از مشاوره خوب درگذشت نسبتا جوان اما به دلیل خطاها و نقایص. وجود سه شخصیت در خاص است که کمک به توضیح دهد که چرا با وجود این دو توجهی انتخاباتی حکم او برنده است, Narendra Modi شده است قادر به ارائه این نوع از پیشرفت در جبهه اقتصادی است که حامیان او تا به حال یک بار فکر می کردم او خواهد بود.

اولین صفت سوء ظن از کارشناسان و تخصص است. به عنوان یک خود ساخته که به بالا افزایش یافته است و بر اساس خود را, هوش خود را به درایو خود را-قدرت مودی مشکوک است از کسانی که با مدارک رسمی از نخبگان و موسسات. بیانیه خود که او ترجیح “کار سخت به هاروارد” بود و قابل توجه جلوه ای از این باور است. در حقیقت دوم می کند مانع سابق; تا به حال Abhijit بانرجی نه کار می کرد تا industriously پس از تامین امنیت یک دکترا از دانشگاه هاروارد او هرگز برنده جایزه نوبل اقتصاد است. حکومت داری خوب باید هر دو انرژی متمرکز و همچنین دانش تخصصی. فاجعه از demonetization – که مجموعه اقتصاد هند بازگشت بسیاری از سال – می تواند اجتناب شده است اگر نخست وزیر تا به حال گوش به توصیه های حرفه ای از (MIT تحصیل) فرماندار بانک مرکزی هند. اخیرا سقوط-از COVID-19 همه گیر شده اند به مراتب کمتر جدی به حال نخست وزیر بر اساس سیاست های خود در مشاوره برتر کشور اپیدیولوژی به جای خود میل شدید برای دیدنی و چشمگیر است.

دوم صفت است که مربوط به اول است و کیش شخصیت است که نخست وزیر ساخته شده است در اطراف خود است. به عنوان یک توهم است که کار کرده با این ساعت یک بار به من گفت: این قانون که همه مشاوران لازم به ذکر است که “کل obsequiousness هیچ اعتباری”. این خط که با نخست وزیر جنگیدند و برنده 2019 انتخابات ‘مودی Hai toh Mumkin چینگ های’می گوید از آن همه است. تنها مودی را شکست تروریسم مودی و مودی به تنهایی تحقیر پاکستان (و در حال حاضر چین) مودی خود را از بین بردن فساد مودی مطمئنا هند Vishwa گورو – این نوع تفکر است که همه جا در درون حزب حاکم و دولت مرکزی است. اما بزرگ و پیچیده کشور مانند هند نمی تواند اداره می شود به طور موثر و به خوبی از طریق نیروی یک فرد خواهد شد – اما دوربین و زحمتکش است که فردی ممکن است.

برای همه اعتماد به نفس و قدرت او دودی رفتار نخست وزیر نشان می دهد که او در درون خود تا حدودی نا امن ، این آشکار است که نه فقط در عدم تمایل خود را به عموم ستایش وزرای خود و یا مشاوران هنگامی که آنها انجام یک کار خوب بلکه در مرتب کردن بر اساس از مردم او متکی برای مشاوره. مزیت گجرات کادر افسران در اطراف او و در موقعیت های نفوذ در دولت مرکزی است و یکی از نشانه. دوم این است که او تمایل به اجتناب از برخی از برجسته IAS افسران صرفا به دلیل آنها یک بار برگزار می شود موقعیت های مهم در کنگره دولت. حتی در رده های بالای IAS وفاداری به رهبر و نه کیفیت و عقل یکی است چه مودی دولت جوایز بیشتر است.

در 2013-14 زمانی که نارندرا راه اندازی مبارزات انتخاباتی خود را برای تبدیل شدن به نخست وزیر او بود و با شوق و ذوق تایید شده توسط بسیاری از سرخپوستان در غیر این صورت تمایل به Hindutva ایدئولوژی Bharatiya Janata Party. تنفر و فساد و cronyism کنگره رژیم آنها را دیدم مودی به عنوان پویا و اقتصادی اصلاح طلب هند دنگ شیائوپنگ که از بند باز کردن نیروهای کارآفرینی پویایی. آنها تحت تاثیر قرار گرفته بودند با خود انرژی خود را که خود ساخته و البته با فصاحت و بلاغت. و آنها در زمان در ارزش اسمی خود را ادعا می کنند که او تا به حال قرار دادن آر اس اس خود را در گذشته پشت سر او.

غم این خوبی به این معنی سرخپوستان بودند اشتباه در دادن نارندرا مودی به نفع شک. برای سومین دلیل است که مودی بوده است چنین ناامیدی به عنوان نخست وزیر این است که او باقی مانده های فرقه ای Sanghi در قلب است. در اظهارات او شده است مراقب باشید که به نظر می رسد outrightly اجتماعی-هر چند حتی در اینجا او می تواند به عنوان خود را بدنام کرد که او می تواند شناسایی کسانی که اعتراض شهروندی متمم قانون توسط لباس می پوشید. در هر صورت او سکوت سخن گفته اند بیشتر به روشنی در این زمینه است. سکوت خود را هنگامی که خود را نمایندگان مجلس و حتی وزیر کابینه بودند علنا ستایش ادعا lynchers بی گناه مسلمانان سکوت خود را هنگامی که خانه خود وزیر شد نشان می دهد که مسلمانان شد ‘موریانه’, سکوت خود را هنگامی که بی جی پی آن سلول بی وقفه communalized این حادثه از Tabilighi جماعت و مهمتر از همه حمایت خود را از nakedly تبعیض آمیز تابعیت متمم قانون همه نشان می دهد که او همچنان متعهد به هسته Hindutva دگم این است که اساسا یک هندو در کشور است که مسلمانان هند باید برای همیشه لطفا برای اثبات وفاداری خود را به سرزمین مادری و یا دیگری در معرض خطر آزار و اذیت.

هنگامی که انرژی از نارندرا حزب و دولت او بسیار قابل ملاحظه ای گرفته شده تا با نشان دادن مسلمانان جای خود را به سختی تعجب آور است که اقتصاد را به خوبی قبل از COVID-19 که رسانه های ما بود و تهدید و مرعوب است که ما نهادهای عمومی در معرض خطر قرار گرفت که صلح اجتماعی آنقدر شکننده است. برای یک سیاست مبتنی بر قطبش هرگز نمی تواند منجر به یک کشور در حال پیشرفت است.

اگر Acche Din وعده داده شده توسط نارندرا مودی در ماه مه 2014 هنوز هم باقی می ماند گریزان شش سال پس از او نخست وزیر شد و سپس باک باید با نارندرا خود را. نه مرگ یک همکار مورد اعتماد نیست بی کفایتی تعدادی از افسران در حلقه درونی خود اما خود جنون انجام کارهای بزرگ خود به خود سوء ظن از کارشناسان خود بی میلی برای به اشتراک گذاشتن اعتبار و عدم توانایی فراتر از ایدئولوژی فرقه ای که او را در آغوش گرفت به عنوان یک مرد جوان است – آن است که این صفات از نارندرا خودش که توضیح دهد که چرا تاریخ قضاوت خواهد کرد و او را به مراتب بیشتر به شدت از خود را ساده و اعتماد هواداران بر این باورند و یا امید.

(Ramachandra گوآ یک مورخ مستقر در بنگلور. کتاب های او عبارتند از: “محیط زیست: یک تاریخ جهانی” و “گاندی: سال است که جهان را تغییر داد’.)

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده در این مقاله از نظرات شخصی نویسنده. حقایق و نظرات مندرج در این مقاله نیست و منعکس کننده دیدگاه ها از NDTV و NDTV هیچ مسئولیت و یا مسئولیتی در قبال همان.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im