در سال 2022 کجا برویم

[ad_1] با شروع سال جدید و ادامه شیوع بیماری همه گیر، این سفر پیچیده تر از همیشه شده است. اما با بارقه‌های

توسط ELEMENTORSITE در 14 دی 1400
[ad_1]

با شروع سال جدید و ادامه شیوع بیماری همه گیر، این سفر پیچیده تر از همیشه شده است. اما با بارقه‌های امیدی از گسترش گسترده واکسن‌ها در سال 2021 و بازگشایی مرزها، ما محتاطانه به سال آینده خوش‌بین هستیم. با این حال، یک چیز امن تر از همیشه است: زمانی که ما انجام دادن سفر، می خواهیم بشماریم. کووید-19 به ما فرصتی داد تا چیزهای مهم را دوباره ارزیابی کنیم، و برای بسیاری از ما متوجه شدیم که سفر کردن چه امتیاز بزرگی است.

ما فهرستی از فرارهای رویایی سال 2022 را با در نظر گرفتن این موضوع گردآوری کرده‌ایم - تجربیاتی که به همان اندازه مهم هستند که هیجان‌انگیز هستند، سفرهایی که تأثیر مثبتی بر مکان‌هایی که لمس می‌کنند به همان اندازه که روی خود مسافران می‌گذارند. از شنا کردن در پرتوهای مهاجر موبولا در مکزیک گرفته تا ملاقات با عرفای بزرگ در ترکیه یا دیدن آنچه که با تغییرات آب و هوایی در هنگام عبور از آبدره های قطب شمال گرینلند در خطر است، این سفرها زمان از دست رفته را جبران می کند. آنها حتی ممکن است این فرسودگی همه گیر خسته را با حسی جدید از هیبت دوباره نسبت به جهان از بین ببرند.

نقشه بنر CUL Worthwhile 2022
مسیر بوتان ماجراهای G

پیاده روی به شادترین کشور جهان
مسیر ترانس بوتان، بوتان

اگر زمانی برای قدم زدن در یک مکان شاد خاص وجود داشته باشد، دو سال پس از یک بیماری همه گیر است. در مسیر ترانس بوتان که اخیراً بازسازی شده است، «شادترین کشور جهان» را کاوش کنید. در این مسیر 250 کیلومتری زیارتی تاریخی که 60 سال دیگر در مارس 2022 بازگشایی می شود، در ردپای خانواده های سلطنتی و راهبان قدم بزنید. G Adventures - تنها اپراتور توری که به آنجا سفر می کند - یک تور 12 روزه پایدار ارائه می دهد که به توزیع درآمد بسیار مورد نیاز در این جوامع دورافتاده کمک می کند، در حالی که به مسافران فرصت اردو زدن و خوابیدن در محل اقامت در طول مسیر را می دهد.

نقشه CUL Worthwhile 2022 05
میز شام از راه دور در روستاهای آفریقا توماس رودریکز / گتی

سافاری، سبک وگان
کیپ تاون، آفریقای جنوبی

آیا می خواهید حیوانات را ببینید اما آنها را نخورید؟ اکنون می توانید با Alluring Africa and Vegans، Baby در اولین تور وگان لوکس در نوع خود شرکت کنید. در این سفر 9 روزه، در حین یک سافاری در شامواری، خانه یک مرکز توانبخشی حیات وحش، حیات وحش را کاوش خواهید کرد و در عین حال غذاهای محلی - اغلب خورده شده - گیاهی را از رستوران ها و سرآشپزهای معروف در سراسر کیپ تاون میل خواهید کرد.

نقشه CUL Worthwhile 2022 06
شیلی در شیلی متولد شد

سفر به انتهای جهان
سرزمین آتش، شیلی

با بازگشایی مرزهای شیلی برای مسافران، رویاهای شما از پاتاگونیا می توانند دوباره به حقیقت بپیوندند. Chile Nativo با سفر زمینی جدید خود راهی منحصر به فرد برای کاوش در جنوبی ترین نقطه آمریکای جنوبی ارائه می دهد. پنگوئن های شاه را خواهید دید که بین کوه های یخ کایاک می زنند و در مناظر وسیع و غیرزمینی منطقه سوار می شوند.

نقشه CUL Worthwhile 2022 07
ایلوسات گرینلند هیلد فوس / تم رسانه

یک سفر سازگار با آب و هوا به قطب شمال داشته باشید
گرینلند

در حالی که قطب جنوب در لیست بسیاری از مسافران قرار دارد، گرینلند یک جایگزین قطب شمال ارائه می دهد که دسترسی به آن با مناظر قطبی به همان اندازه چشمگیر آسان تر است. با پیشگامان سفرهای دریایی پایدار، Hurtigruten، در سفر خود به خلیج دیسکو با یک کشتی هیبریدی با باتری، آبدره ها و یخچال های طبیعی را کاوش کنید. شما در مرکز Ilulissat Icefjord توقف خواهید کرد، یک مرکز تحقیقاتی جدید آب و هوا و بازدیدکننده، خانه سریعترین یخچال طبیعی جهان Sermeq Kujalleq. در اینجا تغییرات آب و هوایی را در مشهودترین شکل آن، به شکل فعال ترین یخچال های طبیعی زایشگاهی در جهان خواهید دید.

نقشه CUL Worthwhile 2022 12
پارک ملی یخچال با حسن نیت از ROAM Beyond

از سکوت در "پارک آرام" لذت ببرید
پارک ملی یخچال، مونتانا

از هیاهوی سال 2022 دور شوید و در یکی از آرام‌ترین مکان‌های پارک آسمان تاریک مشخص ایالات متحده، و همچنین پارک تازه تاسیس Quiet Wilderness، پارک بین‌المللی صلح Glacier-Waterton استراحت کنید. بخشی از سری جدید پارک آرام Recal، سفر آن‌ها به پارک ملی Glacier به شما امکان می‌دهد با پیاده‌روی‌های بی‌صدا، تماشای ستاره‌ها و دوچرخه‌سواری الکترونیکی در جاده‌های بدون ماشین در سکوت غوطه‌ور شوید.

نقشه CUL Worthwhile 2022 11
مسجد آبی در استانبول ترکیه هرگز / گتی

دنیای عرفانی تصوف را تجربه کنید
استانبول، ترکیه

آیا رویای ارتباط مجدد با دنیا و خودتان را دارید؟ ترکیه را از طریق منشور شاعر و فیلسوف مشهور مولانا در اولین سفر جهان به آکادیا یا "عصرهای مسافرتی" که به آنها گفته می شود، کاوش کنید. با راهنمایی یک راوی و کارشناس صوفی، با عارفانی که از لژها و علمای 500 ساله درویشی از مولانا از استانبول تا کاپادوکیه بازدید می کنند، ملاقات خواهید کرد.

نقشه CUL Worthwhile 2022 02
جزیره کدو تنبل ناتان وایت

مشاهده Great Barrier Reef (پایدار)
جزایر ویتساندی، استرالیا

در حالی که مرزهای استرالیا به روی مسافران بین المللی بسته شده است، استرالیا اهداف گردشگری خود را برای حفاظت از منابع طبیعی خود متمرکز کرده است. زیبایی های کوئینزلند را به طور پایدار در Elysian Eco Retreat، اولین استراحتگاه 100% آفتابی در جزایر Whitsunday، و Pumpkin Island، یکی دیگر از ویلای اکو لوکس واقع در Great Barrier Reef و «فراتر از کربن خنثی»، با انرژی باد و آفتاب. یا با آدلی سفر یک تور 22 روزه دوستدار محیط زیست در ساحل، زمین بایر و صخره‌ها داشته باشید تا با ردپایی کوچک‌تر، موارد بیشتری را ببینید.

CUL_Map_Where to Go 2022_Great Bear Rainforest 2
Simon Ager / ماجراهای یک برگ افرا

به دنبال "خرس روح" گریزان باشید
جنگل بارانی خرس بزرگ، کانادا

سفر پس از یک بیماری همه گیر با یک سفر آگاهانه و مسئولانه تر و ورود به طبیعت مشخص می شود. جنگل بارانی خرس بزرگ در بریتیش کلمبیا - یکی از بزرگترین جنگل های بارانی باقی مانده در آب و هوای معتدل - همه اینها و بیشتر را ارائه می دهد.

مورین گوردون، یکی از مالکان Maple Leaf Adventures، می‌گوید: «در جنگل‌های بارانی بریتیش کلمبیا، خود شهروندان بریتانیایی در سال 2001 آن را به‌عنوان یک مرکز حفاظت‌شده شناسایی کردند - و بیست سال بعد، به همین دلیل مشهور است».

Maple Leaf Adventures بر احترام و همکاری با اولین کشورهای ساحلی تمرکز دارد و یک سفر کوچک یک هفته ای با یک قایق تفریحی برای کاوش در جزایر وحشی جنگل های بارانی ارائه می دهد. این به دانشمندان کمک می کند تا نهنگ ها را ردیابی و شناسایی کنند - و شاید حتی "خرس معنوی" یا خرس قطبی کرمود را نیز شناسایی کنند. اگرچه دیدن "خرس معنوی" به ندرت اتفاق می افتد، اما در ماه های سپتامبر و اکتبر در منطقه خاصی که در این سفر به گشت و گذار خواهید پرداخت، شانس به نفع شماست.

نقشه CUL Worthwhile 2022 10
نیل، مصر با حسن نیت از Exodus Travels

زندگی نیل را ببینید
مصر

مصر در سال 2022 چیزی برای جشن گرفتن دارد - صدمین سالگرد استقلال و کشف باورنکردنی هاوارد کارتر در مقبره توت عنخ آمون. افتتاحیه موزه بزرگ مصر که مدت ها مورد انتظار بود. و انتشار طولانی مدت آگاتا کریستی مرگ نیل اقتباس سینمایی با سفر به اهرام و فراعنه، که شامل قایقرانی صمیمی است، زندگی در رود نیل را بدون سفر دریایی شلوغ ببینید. داهبیا، یک قایق بادبانی کوچک با طراحی سنتی. شما حتی مصرشناس خصوصی خود را در دسترس خواهید داشت تا به شما ایده ای از تاریخ و فرهنگ کشور بدهد. یا برای یک ماجراجویی پر جنب و جوش، سفر Exodus 'Edits' به مصر مردان همفکر دهه 1930 و 1940 را گرد هم می آورد تا در رود نیل کایاک سواری کنند، در تپه های شنی ساندویچ کنند و قطار خوابیده را سوار شوند.

نقشه CUL Worthwhile 2022 08
روح اوجیما توسط Jaume Plensa اسامو ناکامورا

Hopte در جزایر هنری ژاپن
دریای داخلی ستو، ژاپن

در حالی که دوسالانه ونیز می تواند همه عناوین را کسب کند، سه سالانه Setuci، که از سال 2010 هر سه سال یک بار برگزار می شود، همچنین دارای هنر در سطح جهانی است، اما در یک محیط نسبتاً بعید. در گروهی از جزایر کوچک و کم جمعیت در داخل ژاپن، ستو افرادی مانند جیمز تورل، اولافور الیسون و یایو کوساما ژاپنی را پیدا خواهد کرد. قرار است در اواسط آوریل 2022 آغاز شود، جشنواره هنری برای احیای آن جزایر خواب‌آلود روستایی که از کاهش جمعیت انبوه رنج برده‌اند، ایجاد شد. اکنون خانه‌های متروکه مملو از آثار هنری معاصر هستند، مدارس ابتدایی بسته میزبان نمایشگاه‌های هنری پاپ‌آپ هستند.

می‌توانید با گذرنامه کشتی از جزایر دیدن کنید یا با تورهای سفارشی InsideJapan Tours برای سه‌ساله، که شامل قایق‌های چارتر در صورت درخواست بین 12 جزیره است، پرش هنری را به حداکثر برسانید. جزیره ناوشیما خانه یک ریوکان لوکس جدید به نام Ryokan Rokasumi خواهد بود که در آوریل 2022 با وسایل فضای باز در تمام 11 سوئیت و هنر معاصر در همه جا افتتاح می شود.

نقشه CUL Worthwhile 2022 13
مهاجرت تحرک جی کلاو

با مهاجرت موبولا شنا کنید
کالیفرنیای جنوبی، مکزیک

شما در مورد نهنگ های بزرگی که هر ساله به باخ مهاجرت می کنند شنیده اید - نهنگ های خاکستری و نهنگ های گوژپشت - اما آیا از مهاجرت بزرگ موبولا به مکزیک شنیده اید؟ هر سال، باجا کالیفرنیا سور میزبان بزرگترین مهاجرت (یا تجمع) پرتوهای موبولا در جهان است - ده‌ها هزار پرتو شیطان / Munkiana از آوریل تا ژوئن در ساحل خلیج برای یک مهمانی رقص هماهنگ تماشایی جمع می‌شوند. از این منظره شگفت انگیز در یک سفر پنج روزه نینجاهای شیرجه به رهبری دانشمندان دریایی لذت ببرید. برای دیدن موبولاس لازم نیست غواص باشید. این یک سفر غواصی است، زیرا حباب ها اشعه های موبولا را مسدود می کنند.

پرواز پرتوها را ببینید که از آب می پرند، اما ماجراجویی واقعی شنا کردن با هزاران نفر از آنها در آب است. شما هر روز با دانشمندان دریایی از Mobula Conservation در آب خواهید بود تا در مورد تلاش‌های حفاظتی آن‌ها، از جمله کار با ماهیگیران محلی برای نشان دادن اینکه Mobulas می‌تواند زنده از مرده با اکوتوریسم واقعی ارزشمندتر باشد، آشنا شوید.


[ad_2]
https://20khababr.ir https://afkharebartar.ir https://akhabarebartar.ir https://andnews.ir https://avatefepak.ir https://baranmajale.ir https://behtaringam.ir https://daltek.ir https://elmitarin.ir https://fardayeashena.ir https://forbos.ir https://foxirani.ir https://gisoon.ir https://hodhodirani.ir https://iranisard.ir https://kahkashani.ir https://lasttimes.ir https://lilaki.ir https://livejame.ir https://magirani.ir https://majaleiranian.ir https://mervina.ir https://mineralnews.ir https://modirezard.ir https://momon.ir https://moniseh.ir https://nationaliran.ir https://netcrafti.ir https://news-single.ir https://newsexpress.ir https://newslife.ir https://newsspot.ir https://newsteen.ir https://nikmag.ir https://officemag.ir https://okaziyon.ir https://one-news.ir https://pandamag.ir https://parsroids.ir https://patris-fun.ir https://senatornews.ir https://seratmag.ir https://sibala.ir https://sohanian.ir https://sosokan.ir https://tazekhabari.ir https://technoirani.ir https://timesirani.ir https://yamorani.ir https://yandexkhabari.ir https://abdoosnews.ir https://zehnenoandinsh.ir https://abestanews.ir https://abtinnews.ir https://akhbarebartaaar.ir https://akhbaremaaaa.ir https://akhbareshomaaa.ir https://akhshijnews.ir https://atrinnews.ir https://atroticnews.ir https://atshnews.ir https://bashariatemrooz.ir https://dastesalamatt.ir https://dostemansalam.ir https://elementorsite.ir https://emrooztafahom.ir https://ensanedirooooooz.ir https://etelaresankhabar.ir https://examplenews.ir https://fardaalefba.ir https://gisooyekhabar.ir https://halohekayatha.ir https://hashtadonoh.ir https://hekayatfardayeemaaa.ir https://honarmandkhabar.ir https://istgaheshomareyek.ir https://ketabkhoooon.ir https://kimyagaaaar.ir https://markazeakhbar.ir https://masternewss.ir https://mohamadrezasite.ir https://morvarideasia.ir https://mramins.ir https://naserinews.ir https://nasermr.ir https://newsamins.ir https://newsatropat.ir https://newscenterals.ir https://newsmineral.ir https://newsouls.ir https://newspishgamannn.ir https://newssalam.ir https://newsshans.ir https://newsworlds.ir https://parinews.ir https://patris-music.ir https://poshtibannews.ir https://powernewss.ir https://recordejadid.ir https://salamnewws.ir https://23ncfst.ir/ https://amiran-carpet.ir/ https://armanenergytec.ir/ https://blogenews.ir/ https://blogkhoon.ir/ https://bvfars.ir/ https://charsounews.ir/ https://chsnews.ir/ https://dezfil.ir/ https://dmwebmaster.ir/ https://dota2news.ir/ https://erfanhd.ir/ https://etminan110.ir/ https://faratarazkhabar.ir/ https://farsgardi20.ir/ https://footynews.ir/ https://goto98.ir/ https://ilyarkhabar.ir/ https://ir2khabar.ir/ https://iranalmanac.ir/ https://irandaryafest.ir/ https://khabarehaft.ir/ https://khabarontime.ir/ https://lolsms.ir/ https://maadgig.ir/ https://masoudtb.ir/ https://mp3news.ir/ https://music-ha.ir/ https://nakhlestankhabar.ir/ https://newcharge.ir/ https://news-links.ir/ https://news180.ir/ https://pimn.ir/ https://prmf.ir/ https://pvnews.ir/ https://rejawnews.ir/ https://sahab-co.ir/ https://samanbarg.ir/ https://semanews.ir/ https://shirinonews.ir/ https://soheilesonghor.ir/ https://tacity.ir/ https://taktanews.ir/ https://tarabaranmag.ir/ https://telegram-persian.ir/ https://tfcenter.ir/ https://trika.ir/ https://velninews.ir/ https://vidnaz.ir/ https://wajnews.ir/ https://your-news.ir/ https://zangannews.ir/ https://2016downloadnew.ir/ https://paxsolomusic.ir/ https://daryamedia.ir/ https://andikakhabar.ir/ https://seo-pbn.ir/ https://ghezelwich.ir https://panaztebtabriz.ir https://shayna-net.ir https://kanooneslamshahr.ir https://raynuts.ir https://honare2.ir https://itsama.ir https://flingpet.ir https://foreverpro.ir https://fraeesi.ir https://gkhabar.ir https://18amlak.ir https://pooyesh-khabar.ir https://matsef.ir https://photo-land.ir https://tabarestan118.ir https://disachain.ir https://chikaapp.ir https://mahestan18.ir https://radyaabkala.ir https://c-civil.ir https://saeeed.ir https://copytops.ir https://modirsearch.ir https://shz1music.ir https://m-khosravi.ir https://iranhayashi.ir https://iranian-dress.ir https://gigblog.ir https://basitcg.ir https://mashhadhekmat.ir https://rahetamin.ir https://radolyamani.ir https://bnemati.ir https://face-wood.ir https://tourvare.ir https://centertasisat.ir https://bidarirafsanjan.ir https://namahaa.ir https://30pp.ir https://script-tabadol-link.ir https://simayesarbedar.ir https://pakdashtiha.ir https://rentacars.ir https://2019movies.ir https://ekar24.ir https://saber-ramezani.ir https://teb-saharsina.ir
آخرین مطالب