جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، هری رید، رهبر سابق اکثریت سنا را که پس از چهار سال مبارزه با سرطان پانکراس در سن 82 سالگی درگذشت، ادای احترام کرد.

بایدن به دیگر دموکرات‌ها، از جمله چاک شومر، رهبر فعلی اکثریت سنا، در ابراز همدردی بابت مرگ رید و تمجید از سناتور سابق دموکرات نوادا پیوست.

بایدن گفت: «پسر سرچلایت، نوادا، هری هرگز ریشه های فروتنانه خود را فراموش نکرده است. "بوکسر، او هرگز مبارزه را رها نکرد. او یک آمریکایی بزرگ، به چالش ها نگاه کرد و معتقد بود که این در قدرت ماست که خوب انجام دهیم - درست انجام دهیم."

رئیس جمهور آمریکا نوشت: خداوند هری رید، دوست عزیز و غول تاریخ ما را برکت دهد.

سومر گفت بیانیه به اشتراک گذاشته شده در توییتر"هری رید یکی از شگفت انگیزترین افرادی بود که تا به حال ملاقات کردم. او به اندازه ناخن ها قوی بود، اما مراقب و دلسوز بود، و همیشه برای کمک به افرادی که به کمک نیاز داشتند، ساکت بود."

سومر گفت: "او بوکسوری بود که از یک پیشینه متواضع می آمد، اما هرگز فراموش نکرد که از کجا آمده بود و از غرایز بوکس برای مبارزه بی باکانه با کسانی که به فقرا و طبقه متوسط ​​آسیب می رساندند استفاده کرد."

سناتور گفت: "او رهبر من، مربی من، یکی از عزیزترین دوستان من بود." او رفته است، اما هر روز نزد بسیاری از ما در سنا خواهد رفت.

این یک داستان در حال تکامل است و به روز خواهد شد.

عکس هری رید با بایدن در سال 2016
رهبر سابق اقلیت سنا، سناتور هری رید (D-NV) (L) لحظاتی را با جوزف بایدن، معاون رئیس جمهور وقت (سمت راست) در مراسم تحلیف پرتره رهبری رید در 8 دسامبر 2016 در کاپیتول هیل در واشنگتن، منطقه به اشتراک می گذارد. کلمبیا رید در سن 82 سالگی درگذشت. الکس وانگ / گتی ایماژ