بررسی کامل امکانات نرم افزار حسابداری شرکتی سپیدار

کمپانی سپیدار سیستم آسیا جزء یکی از از شرکت‌های تیم ایجاد کنندگان سیستم&nbs

توسط ELEMENTORSITE در 9 آبان 1400

کمپانی سپیدار سیستم آسیا جزء یکی از از شرکت‌های تیم ایجاد کنندگان سیستم است که در سال 1387 دارای هدف تولید انحصاری سیستم حسابداری سپیدار و دادن سرویس ها به مشتریان تاسیس شد. نرم افزار سپیدارِ با شعار ساده و پایدار نرم افزاری مناسب برای ارائه هوشمندانه کمپانی های متوسط و کوچک، دست به فعالیت شده است که در چهار تیتر بازرگانی، تولیدی، خدماتی و پیمانکاری به مشتریان ارائه می شود و هم اکنون از طرفداران زیادی فی مابین جامعه حسابداران برخوردار است.

سیستم حسابداری سپیدار 

یکی از مهمترین موضوعات اما به ظاهر ساده در کار حسابداری تعیین نرم افزار حسابداری می باشد که همه همکاران با تجربه در فعالیت حسابداری و بخصوص مدیران مالی، عالی می دانند آخرین فرآورده حسابداری دادن گزارشات مالی می باشد و این گزارشات است که برای خوبتر کردن کارایی تیم، استراتژی ارائه می نماید. به این ترتیب سرانجام کلیه فعالیت های واحد مالی شرکت ها با گزارشاتی به نقطه نهایی می رسد که به مدیریت جهت دریافت تصمیمات آینده امداد می کند. همین گزارشات در شکل صحیح، کامل، شفاف و به موقع بودن به مدیریت یاری می کند اهمیت همین تصور که از نرم افزار مطلوب و زیر نظر گروهی با تجربه پیاده سازی شده باشد. در این حوزه یکی از از بهترین ها نرم افزار سپیدار می‌باشد.

امکانات نرم افزار سپیدار سیستم

از قابلیت گزارش گیری سیستم نرم افزار سپیدار به فرمتهای txt, html, xml, image, pdf, excel و فرمتهای همگانی دیگر مانند: قابلیت طراحی گزارشات گوناگون با برنامه های گزارش ساز و همینطور قابلیت کانورت سندهای حسابداری از طریق اکسل، قابلیت و امکان تهیه گزارشات و نمودارهای مدیریتی، قابلیت تنظیم جداسازی سنی بدهکاران و در آخر امکان طراحی گزارشات پویا، می‌توان نام برد. البته عملکرد اصلی کمپانی سپیدار دادن خدمات به مشتریان می باشد و بابت همین قضیه شما به عنوان مشتری پولی را پرداخت می کنید، البته به عنوان استفاده کننده نرم افزار حسابداری خدماتی سپیدار بسیار به شما امداد خواهد کرد.

شما می توانید با استفاده از بسته خدماتی نرم افزار حسابداری سپیدار فاکتور سرویس را تعریف و صادر کنید. آن‌گاه می توانید کالا و خدمات مختلف را با قیمت ‌های متعدد در گونه های مختلفی از فروش به مشتریان عرضه نمایید. شما می توانید درآمد تولید شده از سرویس ها را با به کارگیری از گزارش‌های متعدد در هر مورد از سیستم‌ها و گزارشات فعالیت‌های روز مورد تحلیل قرار دهید. در آخر می توانید سود و خسارت سرویس های ارائه شده را با به کارگیری از گزارش‌های مرور فروش سرویس ها برآورد نمایید.

خدمات و امکانات سیستم سپیدار به مشتریان

کدینگ پیش فرض حسابداری شامل: تولیدی، بازگانی، خدماتی، پیمانکاری می باشد. همچنین قابلیت و امکان صادر شدن سند تمام به شکل روزانه و ماهانه بوده همچنین قابلیت ایجاد دفتر روزنامه و دفتر کل مهیا هست و قابلیت تولید گزارش های مالی ترازنامه سود و زیان و قابلیت تعیین سنی بدهکاران هم هست.

امکانات بسته خدماتی نرم افزار سپیدار:

این بسته مناسب اشخاص حقیقی و حقوقی می باشد که فعالیتشان ارائه خدمات هست مثلا بیمه، آژانس‌های هوایی، شرکت‌ها و استارتاپ‌ها و یا مجموعه‌های حسابرسی یا موسساتی که سرویس های مالی ارائه می دهند. همچنین همین شرکت‌ها با جنس سر و کار ندارند و بابت خدماتی که ارائه می دهند درآمدشان را شناسایی می کنند. با وجود دارا بودن کاربری ساده نرم افزار سپیدار و با اعتنا به گزارش گیری هایی که قرار می باشد خروجی بدهد می تواند به برنامه های خدماتی کمک کند که بوسیله آن صورت حسابشان را به شکل مکانیزه صادر و گزارشات مربوطه و ورود و خروج نقدینگی شان را اخذ کنند.

همین سیستم را می‌توان جامع‌ترین وفوق العاده ترین سیستم در مدیریت وجه نقد به شمار آورد. به وسیله همین سیستم می‌توان همه منابع مالی کمپانی را مدیریت نمود. براین اساس با به کار بردن همین سیستم می‌توان برنامه ریزی منابع دقیق‌تری انجام داد. بوسیله سیستم اخذ و پرداخت سپیدار می‌توانید همگی عملیات مربوط به چک، حواله، کارتخوان و وجه نقد را عهده دار باشید.

عملیات‌های امکان پذیر به وسیله سیستم نرم افزار سپیدار

عملیات سیستم نرم افزار حسابداری شرکتی سپیدار شامل خدماتی می باشند که کارایی فراوانی را برای همین شرکتها دارااست و نمونه‌ای از این عملیات‌ها شامل موردهای پایین است:

1.      توانایی چاپ چک با فرمت های مختلف و فرمت جدید بانک مرکزی 

2.      تنظیم صورت مغایرت بانکی به صورت اتوماتیک 

3.      توان تنظیم آلارم چند روز قبل از سررسید 

4.      تهیه راس و تاریخچه چک و پیگیری تمامی وقایع یک چک 

5.      توانایی خرج، استرداد، ابطال، و بقیه عملیات روی چک 

در امکانات سیستم فروش نرم افزار سپیدار، در این سیستم همه همت ها و عملکردهای اعضای یک شرکت در نتیجه فروش محصولات نشان داده می شود. فعالیت مشتریان یک مکان تولیدی حساس ترین واحد برای سنجش برد یک شرکت است. به این ترتیب در کنار سیستم های مربوط به تعاملات مشتری احتیاج به برنامه ای به جهت تصویب عمل های مالی مشتریان نیز داریم. سیستم مشتریان و فروش سپیدار برای شرکت هایی که مایل هستند فعالیت ها و عملیات حساب مشتریان خود را به شکل دقیق تحلیل نمایند به کار می آید.

شما به وسیله این نرم افزار می توانید مشخصات مشتری، داده های حساب، باقی مانده حساب و تمامی عمل های مربوط به خریدار مورد نظر خود را اخذ کنید.

امکانات سیستم فروش نرم‌افزار سپیدار

از امکانات سیستم فروش نرم افزار سپیدار می‌توان موارد ذیل را هم اسم برد مانند:

1.      قابلیت صادر کردن یک فاکتور فروش برای تعدادی حواله ارسالی 

2.      قابلیت تعریف قیمت های گوناگون برای یک فرآورده 

3.      قابلیت تهیه فولدر خرید و فروش فصلی و ارزش افزوده 

4.      قابلیت تنظیم راس فاکتور‌های فروش 

5.      امکان ثبت پیش فاکتور، فاکتور، فاکتور برگشتی، ابطال فاکتور

امکانات سیستم دستمزد نرم افزار سپیدار

امکانات سیستم حقوق و دستمزد نرم افزار سپیداربا توضیح مفهوم حقوق و دستمزد به مضمون‌ سهم نیروی فعالیت انسانی در ایجاد محصولات و ارائه سرویس ها بوده وجزء مهم‌ترین هزینه‌های عملیاتی اکثر شرکت‌ها بشمار می آید آغاز می‌شود. با اعتنا به این‌که هزینه‌های حقوق و دستمزد سهم بزرگی از هزینه‌های یک سازمان را شامل می شوند آنالیز دقیق و به هنگام دستمزد و مزایای کارمندان از کاربرد ویژه ای برخوردار می باشد و همچنین باید سیستم حقوق به شکلی طراحی گردد که به همه نیازهای یک سازمان جواب دهد. سیستم حقوق و دستمزد سپیدار سیستم به گونه‌ای طراحی شده که تمامی کارهای مربوطه را برای مدیران مالی ارائه می دهد و همینطور خروجی‌های مربوط به مالیات، بیمه و بانک را طبق برنامه های همین سازمان‌ها در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

مزایای بکارگیری نرم افزار سپیدار 

کیفیت نرم افزار حسابداری سپیدار را می‌توان با سنجش ویژگی هایی مانند به روز بودن، یکپارچگی، پشتیبانی حاذق و مورد اطمینان بودن، سرعت، امنیت و ظاهری قشنگ تشخیص داد. نرم افزار سپیدار به عنوان یکی از بهترین نرم افزارهای حسابداری، تلاش می کند تا این کارایی ها را در خود بگنجاند. امروزه نرم افزار حسابداری سپیدار به عنوان سیستمی پیشرفته و به روز مورد توجه است. مهمترین اصل در بحث حسابداری، گرفتن خروجی و گزارش گیری ازاطلاعات است. نرم افزار سپیدار می تواند به عنوان نمومه ای از نرم افزارهایی که در راستا گزارش گیری حرفی برای گفتن داراست معرفی شود که این گزارش ها شامل موارد ذیل می باشد:

1.      گزارش چاپی فایل داده های ذخیره شده

2.      گزارش ساز در اقلام مختلف 

3.      گزارش مروری با اعمال فیلتر

4.      گزارش پویا با امکان افزودن مورد های دلخواه

5.      گزارش گیری فعالیت روزمره 

زیر سیستم حسابداری سپیدار 

زیر سیستم (Subsystem) به این معنا است که در آن سیستم های بزرگ را به سیستم های ریز تقسیم می کنند و هر کدام از آن ها را به عنوان زیر سیستم در نظر می گیرند.

برای نمونه یک شرکت تجاری می تواند شامل بخش هایی مثل خرید، بازاریابی، ساخت و … باشد و هر کدام از همین بخش ها زیر سیستمی را در خود قرار بدهند. به این جهت نرم افزار حسابداری سپیدار عملکرد دوچندان ساده ای دارد این نرم افزار برای شرکت های متوسط و ریز بوسیله شرکت همکاران سیستم طراحی شده است. نرم افزار سپیدار بغیر از سیستم‌های اصلی، شامل زیر سیستم هایی می باشد که در راستای کمک به مشتریان تولید شده اند. برای به کارگیری از این زیر سیستم ها، بی تردید می بایست سیستم های اصلی روی رایانه شما نصب باشند چرا که سوای این سیستم های اصلی، زیر سیستم ها غیر قابل استفاده هستند.

انواع زیر سیستم های حسابداری سپیدار عبارتند از:

زیر سیستم ارزی، توزین، زیر سیستم چند زبانه سپیدار، ردیابی، زیر سیستم دو واحدی، فروش پیشرفته و همچنین تبدیل انبار بازرگانی به تولیدی و مدیریت پیام سپیدار است.

آخرین مطالب