چرا همسترها بچه های خود را می خورند؟ 10 حقیقت عجیبی که درباره جونده نمی دانستید

[ad_1]

همسترها حیوانات خانگی بسیار خوبی هستند زیرا می توانند به شدت به افراد خود وابسته شوند.

این جوندگان فوق العاده زیبا ممکن است کوچک باشند، اما حضور آنها همیشه در یک خانواده احساس می شود.

با این حال، گیل هانسن، نماینده دامپزشکی انجمن بشردوستانه دامپزشکی، گفت که این حیوانات کوچک هنوز به سطح بالایی از تعهد نیاز دارند.

او گفت نیوزویک: “همسترها اغلب به عنوان یک “حیوان خانگی خانگی” در نظر گرفته می شوند زیرا آنها کوچک و بامزه هستند، اما هنوز هم مسئولیت بزرگی هستند، بنابراین خانواده هایی که در نظر دارند یک همستر تهیه کنند، ابتدا باید به دقت بررسی کنند که آیا مناسب است یا خیر.

برای یادگیری برخی از حقایق جالب در مورد همستر معمولی، که به نام کریسیتوس کریستوس نیز شناخته می شود، ادامه مطلب را بخوانید.

1. همسترها به خوردن فرزندان خود معروف هستند

PETA توضیح داد که همسترها بچه های خود یا یکدیگر را نمی خورند، “مگر اینکه چیزی خیلی خیلی اشتباه باشد.”
کمپین ها / Getty Images§

People for Ethical Treatment of Animals (PETA) بیان می کند که همسترها بچه های خود یا یکدیگر را نمی خورند، “مگر اینکه چیزی خیلی خیلی اشتباه باشد.”

سازمان گفت نیوزویک: “همستر خواری نشانه ای از استرس است که معمولا به دلیل ازدحام بیش از حد، بی توجهی یا مراقبت ناکافی است. ما اغلب شاهد آدمخواری در تجارت حیوانات خانگی هستیم که همسترها را در سطل های شلوغ دور هم جمع می کند، جایی که آنها مجبور به رقابت برای غذا، آب و امنیت می شوند. مخفیگاه ها

Simon Hein، یکی از حافظان محیط زیست در بنیاد آلمانی حیات وحش در هامبورگ، خاطرنشان می کند که اگرچه بسیار نادر است که همسترها در طبیعت فرزندان خود را بخورند، اما دلایل متعددی برای این امر وجود دارد.

وی گفت: عدم تجربه مادری – جوندگان ماده جوان گاهی اولین بستر خود را می کشند، به خصوص اگر نسبتاً جوان باشند و از رژیم غذایی متعادل تغذیه نشوند.

«رژیم غذایی نامتعادل – به ویژه رژیم غذایی ذرت – منجر به کمبود ویتامین ها می شود که منجر به رفتار آدمخواری می شود.

“ازدحام بیش از حد و نبردهای درون گونه ای – وقتی حیوانات زیادی در فضای بسیار کم جمع می شوند، می تواند منجر به حملات و آدم خواری در بین آنها شود.”

نرها می‌توانند بچه‌های غیرمرتبط را بکشند – مادران بعد از این کودک‌کشی دوباره فحلی می‌گیرند و مردی که بچه‌ای را می‌کشد، فرزندان بعدی این ماده را به دنیا می‌آورد.»

وی افزود: نکته آخر به ویژه به چشم انداز باز اروپا با موارد نادر همستر بی ربط است، بچه خواری یک رشته مطالعاتی نسبتا جدید است و به دلیل حفره های زیرزمینی مطالعه در طبیعت دشوار است.

2. گونه های همستر به شدت در معرض خطر هستند

همستر معمولی در اروپا به دلیل از بین رفتن زیستگاه در خطر انقراض است.

سایمون هاین گفت: با توجه به از دست رفتن زمین های کشاورزی که زمانی غنی از نظر ساختاری بودند و گسترش کشاورزی صنعتی در دهه های اخیر، به طور فزاینده ای فاقد زیستگاه مناسب است.

پروژه‌های کمی مانند پروژه Feldhamsterland بنیاد حیات وحش آلمان، در تلاش برای محافظت از آخرین موارد باقی‌مانده همستر معمولی هستند.

3. تعداد شگفت انگیزی از گونه های همستر وجود دارد

همستر جونگاری
یک همستر سفید جونگاری در یک قفس رنگارنگ با پیپ، یک دوچرخه، یک کاسه غذا، یک پرکننده و پنبه در یک لوله نشسته و با کنجکاوی تماشا می‌کند.
داریا کوماروا / گتی ایماژ

دکتر جین تایسون، متخصص جوندگان در انجمن سلطنتی برای پیشگیری از ظلم به حیوانات (RSPCA)، گفت 24 گونه همستر وجود دارد و آنها از خانواده Cricetidae هستند.

او گفت نیوزویک: “نژادهای سوری، روسی، کوتوله، کمپل و روبورو برای حیوانات خانگی محبوب ترین هستند.”

4. همسترها برای رشد به خانه های بزرگ و امن نیاز دارند

MAP گفت نیوزویک: اگر محفظه خیلی کوچک باشد، همستر ممکن است دچار “خشم قفس” شود، یک وضعیت مرتبط با استرس که می تواند منجر به گاز گرفتن، ادرار زیاد، گاز گرفتن مداوم قفس و سایر مشکلات رفتاری شود.

همسترهای بزرگ باید حداقل 800 اینچ مربع از زمین تمیز داشته باشند و همسترهای کوتوله باید حداقل 640 اینچ داشته باشند.

PETA توصیه می‌کند که نگهبانان همستر خودشان محفظه‌هایی بسازند یا از یک آکواریوم ۷۵ گالن (یا بزرگ‌تر) – بیش از چهار فوت طول – با یک پوشش مشبک استفاده کنند.

5. همسترها به طرز شگفت آوری بزرگ هستند

همستر
یک جفت همستر قهوه ای و بژ مقداری دانه می خورند
اولگا اسکرد / گتی ایماژ

Simon Hein اشاره می کند که جوندگان کوچک “بزرگتر از آن چیزی هستند که بسیاری از مردم فکر می کنند.”

وی گفت: همستر معمولی بیش از دو برابر همستر طلایی معروف (Mesocricetus auratus) است و می تواند تا 35 سانتی متر قد و 650 سال وزن داشته باشد.

جوندگان به منظور جمع آوری ذخایر، به عنوان مثال به شکل دانه، کیسه های بزرگ و قابل انبساط برای گونه ها برای حمل و نقل دارند.

بسته به اندازه حیوان، این کیسه های پرش قابل افزایش می تواند حدود 60 گرم غلات یا مواد غذایی دیگر را در خود جای دهد. ترجمه شده در مقیاس انسانی، مانند حمل هفت تا هشت کیلوگرم غذا بر روی گونه های خود است.

6. مراقب توپ ها و چرخ های همستر باشید

PETA پیشنهاد می کند که اکثر دوچرخه های همستر موجود در بازار بسیار کوچک هستند، که می تواند باعث خم شدن پشت همسترها شود.

در این بیانیه آمده است: «این حیوانات واقعاً به چرخ هایی به قطر حداقل 11 اینچ (8 اینچ برای همستر کوتوله) نیاز دارند که بتوان آنها را به موش ها فروخت.

PETA استفاده از توپ‌های همستر را توصیه نمی‌کند، توپ‌هایی که برای آن طعمه‌های ترسو که برای حرکت به سبیل‌های خود تکیه می‌کنند، بسیار سرگردان است.»

به نظر می‌رسد دکتر تایسون با این موضوع موافق است و اضافه می‌کند: «توپ‌های همستر در واقع می‌توانند برای همسترها استرس‌زا باشند، زیرا بینایی آن‌ها ضعیف است، آن‌ها به حواس دیگری تکیه می‌کنند که زمانی که به توپ محدود می‌شوند می‌توانند محدود شوند.

آنها همچنین می توانند هنگام برخورد با اشیاء اطراف خانه بسیار استرس زا باشند و اگر همستر در سوراخ های هوای توپ ورزشی نیشگون بگیرد یا گیر کند، خطر بالقوه آسیب رساندن به پنجه ها و/یا پاهای همستر وجود دارد.

7. همسترها ممکن است مکانیسم دفاعی پنهانی داشته باشند

همستر
همستر معمولی، Cricetus cricetus
میشل ویارد / گتی ایماژ

سیمون هاین، کارشناس بنیاد حیات وحش آلمان، می‌گوید: «یک نظریه این است که نشانه‌های خاص روی پوست همسترهای معمولی به عنوان محافظت در برابر دشمنان عمل می‌کند.

«بنابراین، در صورت خطر قریب‌الوقوع، همستر محافظ روی پاهای عقب خود می‌ایستد و شکم سیاه و احشاء سفید را روی پاهای خود نشان می‌دهد.

“این می تواند تقلید از دهان بزرگ یک شکارچی بزرگ باشد. او با خش خش و غرغر سعی می کند شکارچی ها را دور کند.”

8. یک همستر تنها می تواند یک همستر شاد باشد

PETA گفت: همسترهای سوری را می توان با یک نگهبان انسانی مرتبط کرد، اما آنها نباید با همستر دیگری زندگی کنند زیرا آنها سرزمینی هستند.

“همسترهای کوتوله اگر در سنین کم معرفی شوند می توانند با جفت خود زندگی کنند، اما همچنان می توانند مبارزه کنند. با این حال، آنها همچنان به همراهی نیاز دارند – نگهبانان انسانی آنها.

دکتر تایسون افزود: “همه همسترها اجتماعی نیستند – در طبیعت، همسترهای بالغ سوری معمولا به تنهایی در لانه های خود زندگی می کنند. گونه های دیگر مانند کوتوله روسی به طور طبیعی به صورت گروهی زندگی می کنند.”

9. همسترها به خواب زمستانی می روند

همستر طلایی
یک همستر طلایی کرکی با شکم سفید در آغوش یک کودک نشسته است
ناتالیا دوریاگینا / گتی ایماژ

برای جلوگیری از کمبود غذا و سرما در زمستان، همستر معمولی بین اکتبر و آوریل زمستان می گذراند. بنابراین، علاوه بر چاله تابستان، حفره های زمستانی را ایجاد می کند که مخصوصاً برای فصل سرد مناسب است.

هاین گفت: “آنها فقط برای خواب زمستانی استفاده می شوند و عمیق تر از چاله های تابستانی هستند (عمق بیش از 1.2 متر). در طول خواب زمستانی، فرآیندهای متابولیک به حداقل می رسد: دمای بدن به دو تا سه درجه سانتیگراد کاهش می یابد، تعداد تنفس به طور متوسط ​​یک نفس در دقیقه، ضربان قلب به طور متوسط ​​پنج ضربه در دقیقه و فعالیت مغز تقریباً متوقف می شود.

«در علم به این حالت بی حسی، پس از اصطلاح لاتین «سخت شدن» می گویند. چنین مراحل بی حسی در همسترهای معمولی می تواند از چند روز تا حداکثر دو هفته طول بکشد، اما هرگز در طول زمستان.

بین مراحل بی حسی، جوندگان متابولیسم را افزایش می دهند و به دنبال آن دمای بدن افزایش می یابد. این رویدادها حملات بی حسی نامیده می شوند و توسط همسترها برای خوردن صبحانه، بازدید از محفظه دفع و خواب استفاده می شود.

“در واقع، خواب واقعی در طول این حملات بی حسی برای زنده نگه داشتن عملکرد مغز ضروری است. همسترهایی که در طول خواب زمستانی در خواب آشفته می شوند، با حافظه تکه تکه شده، بی حسی را متوقف می کنند.

دکتر تایسون افزود: “اگرچه ممکن است سرد و بی حرکت به نظر برسند، اما همسترهای در خواب زمستانی پس از گرم شدن نسبتاً سریع از خواب بیدار می شوند، بنابراین اگر مالکان بخواهند وضعیت آنها را بررسی کنند، می توانند سعی کنند آنها را به قسمت گرمتری از خانه منتقل کنند.”

“اگر صاحبش مطمئن نیست، باید با دامپزشک خود برای مشاوره تماس بگیرد. گرم نگه داشتن آنها در زمستان به جلوگیری از خواب زمستانی همسترهای خانگی کمک می کند.”

10. مهمانی همستر در سحر و غروب

PETA توضیح داد که همسترها کرپوسکولار هستند، به این معنی که آنها ساعات روز و شب را در لانه خود دفن می کنند.

این سازمان گفت: نگهبانان باید به برنامه خواب خود پایبند باشند و آنها را برای بازی بیدار نکنند.

دکتر تایسون افزود: “همسترها شب زنده‌داری هستند، با چشم‌های درشت و شبکیه‌ای که میله‌ها بر آن غالب هستند – بخشی از چشم که می‌تواند در نور کم عمل کند.”

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

آموزش سئو