ورود تلویزیون به ایران

سرانجام تلاشهای مداوم او در بهار سال 1924 بارور خرید تلویزیون از گناوه در سایت شد و وی توانست سایه صلیب مالت را تا سه متری دورتر بازتاب دهد. متأسفانه در این زمان او پول کافی برای ادامه آزمایشات خود نداشت.

مقاله تاریخچه تلویزیون

او برای حل این مشکل ، اطلاعیه هایی را برای کمک به روزنامه منتشر کرد. در نتیجه این اعلامیه ها ، وی توانست مقداری پول جمع کند. در 2 اکتبر 1925 ، او دستگاه دیگری برای انتقال تصاویر به صفحه نمایش ساخت. خرید تلویزیون از گناوه وقتی دوربین را روشن کرد ، از نتیجه شگفت زده شد ، زیرا اکنون تمام تصاویر روی صفحه به طور کامل و بی نقص ظاهر می شوند. در ژانویه سال 1925 ، برد توانست نمایش تلویزیونی خود را با موفقیت نشان دهد. و بدین ترتیب ابزاری دیگر به جهان معرفی شد که توانست خرید تلویزیون از گناوه طی چند دهه محبوبیت خود را به سراسر دنیا رواج دهد و اکنون به عنوان گسترده ترین و محبوب ترین رسانه جهان شناخته می شود.

تلویزیون چیست

تاریخ اختراع تلویزیون ، اولین تلویزیون در ایران

جان لوئیجی پرنده (زاده 14 اوت 1888 – درگذشته 14 ژوئن 1946)

 

ایده راه اندازی تلویزیون در ایران به سال خرید تلویزیون از گناوه 1335 باز می گردد. جوانی به نام “آقای کازرونی” از اصفهان که از خانواده ای ثروتمند آمده بود و به کارگردانی فیلم در خارج از کشور می پرداخت ، به فکر ایجاد یک ایستگاه تلویزیونی در ایران و در نتیجه ایجاد یک منبع درآمد قابل اعتماد برای خودش. وی حتی با شرکت های خرید تلویزیون از گناوه خارجی که فرستنده های تلویزیونی را تولید می کردند وارد مذاکره شد اما این مذاکرات به نتیجه نرسید و توافق حاصل نشد.

تاریخچه تلویزیون در ایران

اما تلاش برای وارد کردن تلویزیون به ایران خرید تلویزیون از گناوه متوقف نشد و توسط افراد دیگر دنبال شد. در دهه 1330 تأسیس سازمان ملی رادیو و تلویزیون ایران پیشنهاد شد ، اما اجرای این طرح سالها به تعویق افتاد. تهیه یک تصویر ، حتی چند ساعت در روز ، کار آسانی نبود و نیاز به سرمایه خصوصی و هفتگی داشت. خرید تلویزیون از گناوه به همین دلیل ، حبیب الله سبل پاسال ، سرمایه گذار خصوصی ، پیشنهاد ایجاد فرستنده تلویزیونی را به دولت آن زمان پیشنهاد كرد و دولت پیشنهاد او را پذیرفت و برای اینكه كار جنبه قانونی داشته باشد ، مجلس ملی در تیرماه 1337 تشکیل داد. . ، مقاله ای را با چهار یادداشت خرید تلویزیون از گناوه گذراند که براساس آن ، یک فرستنده تلویزیونی مجاز بود تحت نظارت وزارت پست ، تلگراف و تلفن در تهران مستقر شود.

ایندکسر

آموزش سئو