نواک جوکوویچ، قهرمان تنیس جهان، برنده دعوی شد که به او اجازه داد حداقل تا دوشنبه شب در استرالیا بماند و از اخراج دولت به دلیل واکسینه نشدن علیه کووید-19 اجتناب کند.

دادگاه در حال انجام جوکوویچ در ملبورن، قاضی آنتونی کلی، حکم داده است که دستور اخراج این صرب 34 ساله حداقل تا ساعت 8 بعد از ظهر روز دوشنبه به وقت محلی به تعویق خواهد افتاد. کلی همچنین حکم داد که دولت استرالیا باید هزینه ها را بپردازد و جوکوویچ را ظرف نیم ساعت از بازداشت آزاد کند.

جوکوویچ چهارشنبه گذشته به استرالیا پرواز کرد تا بتواند از تاج و تخت خود در مسابقات آزاد استرالیا دفاع کند و بیست و یکمین عنوان بی سابقه گرند اسلم را کسب کند.

اما در نظر گرفته شد که تنیسور مدارک کافی مبنی بر معافیت پزشکی از واکسیناسیون را ندارد. او یک شب در فرودگاه بازداشت شد و قبل از لغو روادید مورد بازجویی قرار گرفت و او را به یک بازداشتگاه مهاجرت در ملبورن منتقل کردند تا اخراج شود.

این یک داستان در حال تحول است ...

نواک جوکوویچ در مادرید
نواک جوکوویچ از صربستان در بازی انفرادی مقابل مارین چیلیچ از کرواسی در نیمه نهایی جام دیویس بین صربستان و کرواسی در ورزشگاه مادرید آرنا در 3 دسامبر 2021 در مادرید اسپانیا، ناامیدی خود را نشان داد. جوکوویچ روز یکشنبه برنده دعوی قضایی شد تا در استرالیا بماند و اخراج خود را به دلیل نداشتن واکسن ضد کووید-19 به تعویق بیندازد. گتی / کلایو برانسکیل