لکسوس اولین عکس ها و ویدئوهای شاسی بلند الکتریکی جدید این شرکت را به اشتراک گذاشت. انتظار می رود لکسوس RZ برای مدل سال 2023 راهی بازار شود.

اولین عکس های این مدل، RZ را به عنوان یکی از بستگان نزدیک تویوتا BZ4X و به طور پیش فرض سوبارو سولترا نشان می دهد. طراحی آن در کانسپت لکسوس LF-Z الکتریک شده از قبل تجسم شده بود، که در اوایل سال جاری معرفی شد.

RZ به عنوان دومین وسیله نقلیه الکتریکی این شرکت (EV) راه خود را به بازار باز خواهد کرد، اما اولین خودروی الکتریکی این شرکت که در آمریکا فروخته شد (UX 300e فقط برای بازار چین بود). انتظار می رود این نشان RZ 450e را داشته باشد، نامی که شرکت قبلاً به عنوان یک علامت تجاری ثبت کرده است.

قسمت “450” ​​نام مستعار SUV احتمالاً به این واقعیت اشاره دارد که لکسوس قدرتمندتر از BZ4X است که 201 اسب بخار قدرت ارائه می دهد. انتظار می‌رود RZ از فناوری جدید سیستم Direct4 سازنده استفاده کند که به SUV اجازه می‌دهد در مواقع لزوم بین دو، چهار و چهار چرخ متحرک سوئیچ کند.

همچنین انتظار می رود که این مدل مانند NX، لوگوی جدید لکسوس در پشت و احتمالاً نشان معمولی “L” در جلو داشته باشد.

لکسوس RZ برای اولین بار در عکس های جدید معرفی شد.
شرکت فروش موتور تویوتا در آمریکا

با اضافه شدن این مدل، لکسوس به یکی از معدود خودروسازان ممتاز یا لوکس تبدیل خواهد شد که خودروهای الکتریکی دو ردیفه را به بازار ایالات متحده معرفی می کند.مرسدس بنز قول داده است که نسخه الکتریکی GLB در راه است و BMW دارای iX آمریکای شمالی است. منابع در برنامه های خود برای ایالات متحده است و ولوو C40 را در سال آینده به ایالات متحده ارسال خواهد کرد.

انتظار می رود اطلاعات بیشتر در مورد این SUV از جمله قیمت و تاریخ فروش آن در اواخر سال جاری اعلام شود.